Drukarki 3D (9)

Drukarki 3D

(9)
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
Drukarka 3D XYZPrinting XYZ da Vinci Nano (3FNAXXEU01B)
Drukarka 3D DaVinci miniMaker (3FM1XXEU00D)

Drukarka 3D DaVinci miniMaker (3FM1XXEU00D)

CECHY PRODUKTU
Liczba głowic: Brak danych
Materiał drukujący: PLA
Pokaż więcej
Drukarka 3D DaVinci Da Vinci Junior (3F1J0XEU00E)
Drukarka 3D Gembird FlashForge Adventurer 3
Drukarka 3D DaVinci 3D-Drucker Da Vinci Junior 3in1 - 3F1JSXEU00D
Drukarka 3D DaVinci Junior 2.0 Mix (3F2JWXEU00F)

Drukarka 3D DaVinci Junior 2.0 Mix (3F2JWXEU00F)

CECHY PRODUKTU
Liczba głowic: Brak danych
Materiał drukujący: PLA
Pokaż więcej
Drukarka 3D Flashforge CreatorPro Dual (010060001)
Drukarka 3D CraftBot 2 (GRAY) (CU3DP-CB2-RG)

Drukarka 3D CraftBot 2 (GRAY) (CU3DP-CB2-RG)

CECHY PRODUKTU
Liczba głowic: 1
Materiał drukujący: ABS,PLA,Nylon
Pokaż więcej

Drukarka 3D – jak działa?

Drukarka trójwymiarowa to niewątpliwie jeden z najbardziej rewolucyjnych wynalazków XXI wieku. Specjaliści z całego świata potwierdzają, że nowe urządzenie skrywa w sobie olbrzymi potencjał. Drukowanie trójwymiarowe już teraz znalazło zastosowanie w między innymi: medycynie, budownictwie oraz mechanice. W jaki sposób działa ten niezwykły sprzęt? Jest to dość skomplikowany schemat, dlatego można nieco uprościć to zagadnienie i stwierdzić, że drukarka przeprowadza niezwykle drobiazgową obróbkę wybranego materiału. Niezależnie od tego, jak bardzo rozbudowana jest drukarka 3D, projekty użytkownika są formatowane w specjalnym oprogramowaniu typu CAD. Następnie urządzenie wykorzystuje odpowiedni materiał do stworzenia rzeczywistej wersji przedmiotu, który znalazł się w przygotowanym projekcie. Tańsze drukarki najczęściej wykonują po prostu odlew danego projektu. Najlepsza drukarka 3D jest w stanie stworzyć przedmioty cechujące się ogromną wytrzymałością i znakomitą jakością wykonania.

Rodzaje drukarek 3D

Wiadomo już, że drukowanie 3D odbywa się przy wykorzystaniu kilku różnych materiałów. Najtańszą i najłatwiejszą w zastosowaniu technologią jest druk FDM. W tym trybie korzysta się głównie z dwóch materiałów – ABS oraz PLA. ABS to związek powstały na bazie ropy naftowej, dlatego jego obróbka wymaga stosowania wysokiej temperatury. Natomiast PLA to po prostu zmodyfikowana forma kwasu mlekowego. Obydwa materiały można wykorzystać do tworzenia prostych wydruków, choć ABS wymaga nieco bardziej specjalistycznego sprzętu. Nie sposób pominąć również polialkoholu winylowego (PVA), który jako jedyny materiał jest rozpuszczalny w wodzie. Wydruki tworzone przy użyciu PVA mają dobrą jakość, jednak tutaj także przyda się nieco lepszy sprzęt (optymalnym rozwiązaniem będzie np. drukarka typu CTC). Innymi materiałami umożliwiającymi wykonanie druku 3D są: PET, Nylon, PCL, HIPS.

Drukarka 3D – budowa

Przemysłowe drukarki 3D składają się z kilku niezwykle istotnych elementów. Sercem takich urządzeń jest system elektroniczny, który konfiguruje działanie poszczególnych układów. Natomiast zdecydowanie najważniejszą rolę w przypadku drukarek 3D odgrywa ekstruder. Odpowiada on za przenoszenie materiału plastycznego do wnętrza głowicy, dzięki czemu drukarka może rozpocząć pracę. Jeżeli urządzenie ma zawierać wszystkie wymienione elementy, a taki wymóg spełnia praktycznie każda przemysłowa drukarka 3D, cena zakupu może okazać się naprawdę wysoka. Dlatego ludzie z mniejszym budżetem mogą zdecydować się na alternatywne rozwiązanie, czyli wyjątkowy długopis 3D. Takie urządzenie umożliwia samodzielne rysowanie modeli za pomocą druku trójwymiarowego. Użytkownicy mogą robić to odręcznie lub skorzystać z gotowych szablonów. Długopisy 3D są produkowane przez firmy, takie jak: 3Doodler, Sunen oraz Forever.