Bartek Zwycięzca (z opracowaniem)

Henryk Sienkiewicz
ID produktu: 1413257
Zobacz produkty podobne
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Autor: Henryk Sienkiewicz
  • Liczba stron: 56
  • Oprawa: Broszurowa
  • Rok wydania: 2008
Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje
Leasing

Opis produktu


Druga połowa XIX wieku to bardzo trudny w dziejach historii dla Polski okres. Niemcy zjednaczają się i powstaje bardzo silna II Rzesza Niemiecka, dzięki czemu Prusy stają się najsilniejszym mocarstwem w Europie. Fakt ten wpłynął na rozwój niemieckiego nacjonalizmu. Władze Niemiec uznały za punkt honoru jak najszybsze zgermanizowanie nieniemieckich narodów zamieszkujących Cesarstwo. Efektem tego stało się nagminne wprowadzanie języka niemieckiego do szkół, administracji i sądownictwa oraz szykany wobec Kościoła katolickiego. Większość Polaków poddała się i przestała wierzyć w szanse dla Polski.
W tych trudnych warunkach powstaje nowela Henryka Sienkiewicza zatytułowana Bartek zwycięzca. Jej celem było ukazanie, iż wejście w układ z Niemcami nie przynosi żadnego dobrego wydźwięku oraz że okupant potrafi doskonale wykorzystać słabość i naiwność, spragnionego wolności Polaka.

Strony: 56, Format: 14x20 cm
Rok wydania: 2008, oprawa broszurowa

Specyfikacja

Oprawa
Broszurowa
Liczba stron
56
Rok wydania
2008
Wysokość [cm]
20
Szerokość [cm]
14
Autor
Henryk Sienkiewicz

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna Morele.net

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Skrzat Maks uczy się na błędach - 167067, Wilga Pojazdy Gucia. Samochód - 189762, Biblioteka Akustyczna Emi i Tajny Klub Superdziewczyn T.8 Audiobook - 241470, Koinonia Wypełnianie Bożego powołania Audiobook - 174546, Dwie Siostry Bardzo proste abecadło (244421), Operon Język polski SP 4. Kształcenie językowe. Podręcznik, Lissner Studio Józef Balsamo T.2 , Pons Gramatyka obrazkowa w ćwiczeniach - Hiszpański, Adam Matematyka GIM KL 1. Ćwiczenia część 2. Od Pitagorasa do Euklidesa