Gry logiczne

Goki Gra planszowa dla dzieci - Tryktrak uniw

ID produktu: 5675728
Zobacz produkty podobne
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Rodzaj: Gra logiczna
  • Wiek: Od 6 lat
Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje
Leasing

Opis produktu

Gra planszowa dla dzieci - Tryktrak

Gra planszowa - Tryktrak

Fantastyczny pomysł na spędzanie czasu z Twoim dzieckiem! W dobie komputerów, Internetu i TV nic tak nie zacieśnia więzi rodzic - dziecko jak wspólne zabawy i gry! Ta klasyczna gra planszowa "Tryktrak" przeznaczona jest dla dwóch graczy. Każdy z graczy dysponuje 15 pionkami w różnych kolorach, które przesuwa po planszy, składającej się z 24 pól (trójkątów), nazywanych liniami, zgodnie z liczbą oczek wyrzuconych na dwóch kostkach. Celem gry jest zdjęcie wszystkich swoich pionków z planszy. Wygrywa gracz, który uczyni to pierwszy. Zestaw zawiera drewnianą, składaną planszę, drewniane pionki i kości do gry.

Wymiary: 24 x 25 cm

-------------------------------------------------------

Tryktrak - zasady gry:

 

Gracz posługujący się pionkami czarnymi porusza się po polach oznaczonych na rysunku od liczby 1 do 24. Gracz posiadający piony czerwone porusza się w przeciwnym kierunku - od 24 do 1. Po rzucie może poruszyć swe dwa pionki o liczby wskazane na kostkach (lub jednym pionem dwa razy). Piony można przesuwać wyłącznie na pola, na których nie znajdują się co najmniej dwa piony przeciwnika. Wyjątkowym rzutem jest tak zwany "dubel" (ta sama ilość oczek na obu kostkach). Załóżmy, że wypadnie dubel dwójek. W tym przypadku gracz może wykonać ruch albo czterema różnymi pionami - każdym o dwa pola, albo dwoma pionami - każdym o cztery pola, albo jednym pionem o sześć pol, a drugim o dwa pola.

W pierwszej fazie gracz musi doprowadzić wszystkie swe pionki do "domu". Dla gracza z czarnymi pionkami są to pola oznaczone numerami 19-24. Dopiero wtedy może zdejmować pionki z planszy. Odbywa się to poprzez wyrzucenie kostką ilości oczek potrzebnej pionkowi do opuszczenia planszy. Jeżeli gracz wyrzuci 6, a nie posiada pionków na szóstym polu (licząc od krawędzi planszy), to może zdjąć pion z kolejnego pola.

W czasie gry można zbijać. Zbicie polega na umieszczeniu swego pionka na polu, na którym znajduje się pojedynczy pionek przeciwnika (tzw. "blotka"). Po biciu pionek zbity jest odkładany na bandę i przeciwnik nie może kontynuować gry, dopóki jego pionek najpierw nie wróci na planszę. By pionek wrócił na planszę trzeba rzucić kostką i rozpocząć grę tym pionkiem tak, jak gdyby znajdował się on na polu zerowym.

Linia znajdująca się na planszy nosi nazwę banda a miejsce do którego gracz musi włożyć piony: dwór.

W grze podstawową umiejętnością jest takie poruszanie pionkami, aby nigdy nie pozostawały samotne (samotne piony przeciwnik może zbijać).

Gracz stara się zablokować jak najwięcej pól w swym "domu", a następnie zbić pion przeciwnika - wtedy graczowi trudno będzie odzyskać pion (w najlepszej sytuacji można zablokować cały dom - wtedy przeciwnik musi czekać aż gracz zacznie opuszczać planszę).

 

Specyfikacja

Rodzaj
Gra logiczna
Wiek
Od 6 lat
Liczba graczy
2

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Bic Długopis orange niebieski, Carrera GO!!! Równoważnia (61659), Ravensburger GRA LOGO 1, 2, 3 - 243709, Biolane Eryderm® Krem na bazie czystej wody oraz tlenku cynku, 75ml (BLN09478), Twistshake Pojemnik na mleko w proszku różowy 2x100ml, Xplorys Saszetka na chusteczki Dooky Travel Buddy LIEF! - Liv - T-XP-126411, Adamada Spanie (235309), Edgard Angielski Fiszki PLUS dla średnio zaawansowanych 1 , Egmont Thorgal. T.33. Statek miecz TW, Poolman Preparat do szybkiej dezynfekcji wody w granulkach Chloroshock 1kg Poolman roz. uniw , Sticker BOO Dekoracje ścienne Barbie (BRB2 32), Tommee Tippee Kosz na pieluchy i wkłady 4 sztuki, GIRO Kask szosowy AEON matte black dazzle r. L (59-63 cm) (GR-7086828), SOP Geografia ZSZ Podręcznik Geografia z ochroną i kształtowaniem środowiska, Diono DIONO-ROLETKA PRZECIWSŁONECZNA Z GWIAZDK AMI STARRY NIGHT 60043, Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna dzwoneczki 20el, Hi-tec Buty dziecięce Kaori Mid Wp Jrg Dark Purple/purple/pink r. 28, Mega Creative Toaletka z akcesoriami, Fisher Price Siostra szczeniaczka Fisher Price, wersja litewska (FPP95)