Latarnik (z opracowaniem)

Bolesław Prus
ID produktu: 1413259
Zobacz produkty podobne
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Autor: Bolesław Prus
  • Liczba stron: 32
  • Oprawa: Broszurowa
  • Rok wydania: 2008
Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje
Leasing

Opis produktu


Bohaterem opowiadania jest Polak - Skawiński, który przybywa do Aspinwall, aby tu objąć posadę latarnika. Jest zmęczony życiem, które obfitowało w przygody, niestety zwykle kończące się dla Skawińskiego katastrofą. Wziąwszy udział w powstaniu musiał opuścić kraj, tułał się po całym świecie, wiele razy ryzykował życiem. W końcu zaczął szukać miejsca, gdzie na dobre mógłby się osiedlić. Wybrał Aspinwall i latarnię morską, gdzie rozpoczął ciche, spokojne życie. Wiele rozmyślał i wspominał nie zaniedbując nigdy swoich obowiązków. Podziwiał tropikalną przyrodę, zaprzyjaźnił się z odwiedzającymi jego latarnię mewami.
Pewnego dnia oprócz zapasów żywności Skawiński otrzymał paczkę z książkami. Znalazł wśród nich Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Podczas lektury zapomniał o tym, gdzie jest. Poczuł się znowu, jak w swojej ojczyźnie, za którą tak bardzo tęsknił. W końcu zapadł w mocny sen o Polsce. Następnego ranka otrzymał wiadomość, że przez jego zaniedbanie rozbiła się łódź. Dopiero wtedy uświadomił sobie, że nie zapalił latarni. Został zwolniony z posady i musiał wyruszyć na nowe tułacze szlaki. Tym razem miał przy sobie cząstkę swojej ojczyzny - Pana Tadeusza.

Strony: 32, Format: 14x20 cm
Rok wydania: 2008, oprawa broszurowa

Specyfikacja

Oprawa
Broszurowa
Liczba stron
32
Rok wydania
2008
Wysokość [cm]
20
Szerokość [cm]
14
Autor
Bolesław Prus

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna Morele.net

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Aksjomat Łamigłówki. Zlota księga zadań, Audio Liber Czary. Nieco szerszy wybór wierszy. Audiobook - 158955, Literat Streszczenia - Cierpienia młodego Wertera, Ekonomik Pracownia ekonomiczno-informatyczna ćwicz. (48805), Skrzat Bajki dla malucha - Podróże małe i duże (248940), Literat Nowy słownik ortograficzny języka polskiego, Tutor Odlotowa matematyka. Zadania dla najmłodszych olimpijczyków...