Opis
Specyfikacja
Opinie (35)
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje

Rebel Dixit (16721)

BESTSELLER!
ID produktu: 784816
Zobacz produkty podobne
(35)

Opis produktu

 


Obraz jest wart tysiąca słów!

 Wstrzymaj na chwilę oddech! Karty zostały odkryte. Ich wspólną cechą jest tajemnicze zdanie, lecz tylko jedna z kart jest do niego kluczem. Użyj swojego sprytu i intuicji, by nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez pozostałych graczy

 

 

 

 

Każdy może opowiedzieć swoją bajkę!

 Dixit to wesoła i zaskakująca gra skojarzeń do wspólnego odkrywania w gronie przyjaciół i rodziny. Dixita swobodnie można wyciągnąć przy osobach, które nie grały nawet w warcaby; jasne i szybkie w tłumaczeniu reguły jedynie w tym pomagają. Autorem gry jest Jean Louis Roubira, lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w Dixit zaobserwowano u nich znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi. Gra może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne.

 

 

 

 

Zawartość pudełka

 84 wielkoformatowe karty, 1 plansza z torem punktów wewnątrz pudełka, 6 drewnianych pionków królików, 36 znaczników głosowania oraz instrukcja.

 

 

 

 

 

 

 

Na czym to polega?

 

Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem. Wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i wymyśla do niego skojarzenie. Zdanie może być pojedynczym słowem, dźwiękiem, cytatem - nie ma tu ograniczeń, można nawet coś zaśpiewać! Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która ich zdaniem najlepiej pasuje do hasła bajarza i kładą zakrytą na stole. Bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa je na stole, odkrywając. Gracze (poza bajarzem) w tajemnicy głosują, która karta jest tą kartą, do której bajarz wymyślał skojarzenie. Kiedy wszyscy dokonają wyboru, rozpoczyna się przyznawanie punktów.

 

Jeśli nikt nie zgadnie, która karta należała do bajarza, bo jego skojarzenie było zbyt abstrakcyjne, to nie otrzymuje on żadnych punktów, a nagradzani są pozostali gracze. Podobnie jeśli wszystkie głosy wskażą kartę bajarza – to znaczy, że skojarzenie było za proste, albo zbyt dosłowne. W innych kombinacjach przydzielane są punkty i uwaga, jeśli którykolwiek z graczy zagłosuje na zagraną przez Ciebie kartę, bo zagrałeś coś co jego zdaniem lepiej pasowało do skojarzenia to dostajesz bonusowe punkty!

 

Warto więc sprytnie zagrywać karty, próbując zmylić innych graczy, jednocześnie zachowując te, do których mamy ciekawe skojarzenie i czekając z ich zagraniem do momentu, aż przyjdzie Twoja kolej.

 

Pamiętaj, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów!

 

Autorem gry jest Jean Louis Roubira, lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w Dixit zaobserwowano u nich znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi. Gra może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne.

 

 

Dodatki: (do nabycia oddzielnie)

 

Dixit 2 Przygody Kliknij i sprawdź 

Znasz już od podszewki podstawową wersję gry Dixit? Jeśli tak, to czas na jej urozmaicenie i wprowadzenie zupełnie nowych kart. Dixit 2: Przygody to talia 84 nowych kart ze wspaniałymi ilustracjami, które wprowadzą powiew przygodowej świeżości do gry.

Dixit 3 Podróże Kliknij i sprawdź 

Dixit 3 to 81 nowych, świetnie narysowanych kart, utrzymanych w klimacie magicznego snu. Nowym ilustratorem został Clément Lefevre - ceniony francuski grafik i autor książek dla dzieci oraz młodzieży, rysujący dla wielu renomowanych wydawców. Karty te można łączyć ze wszystkimi edycjami i dodatkami do gry Dixit.

Dixit 4 Początki Kliknij i sprawdź

Dixit 4 to 84 nowe, świetnie narysowane karty, utrzymane w klimacie magicznego snu. Nowym ilustratorem został Clément Lefevre - ceniony francuski grafik i autor książek dla dzieci oraz młodzieży, rysujący dla wielu renomowanych wydawców. Karty te można łączyć ze wszystkimi edycjami i dodatkami do gry Dixit.

Dixit 5 Marzenia Kliknij i sprawdź

Dixit 5 to 84 nowe, świetnie narysowane karty, utrzymane w klimacie magicznego snu. Nowym ilustratorem został Clément Lefevre - ceniony francuski grafik i autor książek dla dzieci oraz młodzieży, rysujący dla wielu renomowanych wydawców. Karty te można łączyć ze wszystkimi edycjami i dodatkami do gry Dixit.

Dixit 6 Wspomnienia Kliknij i sprawdź

Dixit 6 to 84 nowe karty, których autorami są Carine Hinder i Jérôme Pélissier.

Kolejna odsłona popularnej gry skojarzeń – Dixit. Dixit 6: Wspomnienia to zupełnie nowe karty, które przywołują wspomnienia i echa przeszłości i umożliwiają toczenie nowych potyczek w niezwykle kreatywnej i wciągającej grze skojarzeń.

W świecie gier Dixit, każdy z graczy zamienia się w gawędziarza, którego zadaniem jest odnajdywanie skojarzeń. Reguły gry są niezwykle proste, ale to nie oznacza, że sama rozgrywka jest banalna – wprost przeciwnie!

Dixit 7 Wizje Kliknij i sprawdź 

Dixit 7 to 84 nowe, świetnie narysowane karty, utrzymane w klimacie wielokulturowych wizji. Karty te można łączyć ze wszystkimi edycjami i dodatkami do gry Dixit.

 

 

Dixit 8: Harmonia Kliknij i sprawdź

Dixit 8 to 84 nowe, świetnie narysowane karty z motywem harmonii bądź walki o jej utrzymanie. Karty te można łączyć ze wszystkimi edycjami i dodatkami do gry Dixit.

 

Specyfikacja

Rodzaj
Towarzyska
Wiek
Od 8 lat
Dydaktyka
Skojarzenia
Czas rozgrywki
30 min.
Dostępne dodatki
Tak
Edycja
Standard

Opinie (35)

(35)
Najbardziej pomocna opinia
Gra pozwala na rozwinięcie wyobraźni, dedukcję jak myśli inna osoba.
  • ZALETY:
  • + Piękne wykonanie kart, pobudza wyobraźnię,wymusza kreatywność.
  • WADY:
  • - Za szybko się kończy
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Można nabyć kolejne dodatki ;)

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (35)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Fisher Price Rozkołysany krokodyl - CDC48, Tamiya Farba Acrylic Mini XF20 Medium G - 81720, Alexander Mały konstruktor Cadet (1202), SCHUCO Fendt Gertetrger GT - 450262800, Pilch Bezpieczne memo małe (156195), Merk-Pol Samochód na baterie (MPD85800), ROSSI Papeteria duża PLM 001W, Patio Plecak na kółkach Cool Pack Swift 986, Herlitz Notes A5/40 kartek my.book Flexible czerwony (WIKR-940751), Olesiejuk Od kropki do kropki. Wśród kibiców - 198036