Opis
Specyfikacja
Opinie (4)
Pytania i odpowiedzi

Rebel Imago

ID produktu: 975140
Zobacz produkty podobne
(4)

Opis produktu

Gra Imago - Świat wyobraźni dla każdego

 

Kalambury to już żadne wyzwanie dla Ciebie? "Time's Up" znasz prawie na pamięć? "Koncept" nie ma przed Tobą tajemnic? Sięgnij po Imago! 

 

Imago to gra planszowa od firmy Rebel przeznaczona dla graczy od 12 roku życia, która rzuci zupełnie nowe światło na tradycyjną grę w kalambury. Dzięki ciekawych zagadkom i zestawowi pomocniczych kart brak zdolności artystycznych przestaje być problemem, stawiając na bogactwo wyobraźni, dzięki któremu każdy będzie w stanie odpowiednio przedstawić swoje hasło!

 

Masz hasło do pokazania i do dyspozycji 61 przezroczystych kart z namalowanymi prostymi elementami, za pomocą których musisz skonstruować coś, co naprowadzi innych graczy na Twoje hasło. Nakładasz proste elementy jeden na drugi, łączysz je, przesuwasz, wprawiasz w ruch - co tylko przyjdzie Ci do głowy. W efekcie powstaje:

 

- Żyrafa?

- Nie... ma ogromny ogon...

- Dlaczego ta żyrafa dziobie ziemię??

- Toż to STRUŚ!

 

Przezroczyste karty drogą do sukcesu

W przeciwieństwie do klasycznych kalamburów, Imago to gra zawierająca zestaw haseł, które gracze mają przedstawiać, oraz 61 przezroczystych kart, które trzeba do tego celu wykorzystać. Nie musisz już umieć rysować ani używać swojego ciała, by przedstawić hasło. Z kartami Imago trzeba będzie wykazać się za to znacznie większą wyobraźnią, przestrzegając prostych zasad:

 • Gracz rozgrywający losuje kartę do przedstawienia tak, by pozostali gracze jej nie widzieli.
 • Gracz po jego prawej stronie podaje liczbę, a gracz rozgrywający musi przedstawić znajdujące się pod nią hasło lub hasło z numeru o 1 większego lub mniejszego niż ten podany przez gracza.
 • Zadaniem rozgrywającego jest przedstawienie hasła poprzez odpowiednie łączenie ze sobą przezroczystych kart z obrazkami.
 • Podczas pokazywania hasła nie można układać z kart liter ani liczb, nie można również gestykulować i wydawać z siebie dźwięków.
 • Jeśli któryś z graczy odgadnie hasło, na jego konto, oraz na konto rozgrywającego, trafia punkt.
 • Na koniec gry wygrywa osoba z największą liczbą punktów.

 

Magiczny świat wyobraźni w pudełku

Imago to planszowa gra zamknięta w solidnym tekturowym pudełku, w którego wnętrzu można znaleźć:

 • 65 kart Enigmy,
 • 61 przezroczystych kart do układania haseł,
 • 35 znaczników punktów,
 • Instrukcję opisującą zasady gry.

Wszystkie elementy zostały wykonane z solidnych, bezpiecznych materiałów, których prostota sprawia, że zrozumienie zasad i odpowiednie korzystanie z gry nie będzie stanowiło trudności nawet dla małych dzieci, dzięki czemu Imago doskonale sprawdzi się zarówno w gronie rodziny jak i znajomych.

 

Specyfikacja

Wiek
Od 12 lat
Liczba graczy
3-8
Czas rozgrywki
Ok. 20 minut
Liczba kart
126

Opinie (4)

(4)
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobra opcja dla większego grona osób :)
 • ZALETY:
 • + duża liczba graczy
 • + duża liczba haseł
 • + różnorodna tematyka haseł
Posiadam ten produkt Ponad pół roku

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (4)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: 4M Robot Puszczający Bańki - 3288, Alexander 160 EL. Dora (1097), Hasegawa HASEGAWA Sd.Kfz 162 Jagdpanzer IV l48 - 31149, Hasbro My Little Pony Eguestria Girls Lalka + Akcesoria - A3995, Trumpeter German IIWW Anti-tank gun 88mm PAK43/41 (02308), Beppe Pies Roddy 40 cm - 10643, Caretero REBEL RED TOYZ, Spokey Piłka nożna VELOCITY SPEAR - (835916), Italeri I7507, Tm Toys Kieliszki EURO2012 25ml 6szt (POZ 10929811), HSP Radio tray (HSP/03002), Polesie Zestaw do piasku Nr 475 w siatce (45195), Martel Akademia prezentów - 221789, Muza Ninka. Dziadku, chodź! (157963), Motorola MBP 845 CONNECT WI-FI HD (MOTOROLAMBP845)