Opis
Specyfikacja
Opinie (1)
Pytania i odpowiedzi

Rebel Yinsh (edycja polska) REBEL - 206113

ID produktu: 1042686
(1)

Opis produktu

Czasami można odnieść wrażenie, że na planszy panuje chaos. Gracz układa kilka swoich elementów, aby po chwili zauważyć, ze zmieniły one kolor! Im więcej elementów znajduje się na planszy, tym trudniej jest przewidzieć co może się wydarzyć. Jednak właśnie dzięki temu jest więcej możliwości! Jednak nie należy się martwić: każdy będzie miał swoją szansę. Ciągła czujność pozwoli wprowadzić w tym chaosie trochę własnego porządku!
Gracze mają na początku gry po 5 pierścieni na planszy. Gracz może zdjąć z planszy pierścień za każdym razem, kiedy uda mu się zbudować rząd złożony z 5 znaczników jego koloru. Zwycięzcą zostaje osoba, której uda się zdjąć z planszy 3 swoje pierścienie - innymi słowy, w celu zwycięstwa gracz musi utworzyć 3 rzędy złożone z 5 pierścieni swojego koloru.
Jeżeli gracze znają zasady gry GIPF, to z pewnością zauważą, że GIPF i YINSH mają ze sobą kilka wspólnych cech. Formowanie rzędów i usuwanie ich z planszy to tylko dwa takie przykłady. Mniej oczywistym, ale bardziej znaczącym "podobieństwem" obu gier jest to, że jeden ruch, może w jednej chwili spowodować wiele dobrego, a w innej może być najgorszym, co może przydarzyć się graczowi. Podczas gry w YINSH grający muszą bardzo na to uważać, mając przy tym na uwadze cel gry. Formowanie rzędu złożonego z 5 znaczników zbliża do zwycięstwa, ale jednocześnie kosztuje jeden pierścień, co sprawia, że gracz ma mniejsze pole manewru w dalszej części gry. Czasami opłaca się uformować rząd dla przeciwnika tylko po to, aby pozbawić go jednego pierścienia, jednak równie dobrze może się to przyczynić do jego zwycięstwa. Granica pomiędzy dobrym, a złym ruchem jest bardzo cienka i w dużej mierze zależy od sytuacji na planszy. Gracz musi wyczuć tę delikatną różnicę, aby to on zwyciężył, a nie jego przeciwnik. MENSA uznała Yinsh za najlepszą umysłową grę roku 2004, a GAMES Magazine za najlepszą abstrakcyjną grę strategiczną 2005 roku.

Specyfikacja

Opinie (1)

(1)
Opinia potwierdzona zakupem
Super
Posiadam ten produkt Ponad pół roku

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (1)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Castor CASTOR 820 EL. Czas Wolny x4 - 04225, Clementoni 1000 Wiktoriański ogród - 39172, Hasbro My Little Pony Twilight Biblioteka (B5366), VRX Racing Śruby 3 x 10 mm (VRX/85175), Caretero Łóżeczko turystyczne Simplo grey, The Orb Factory Zestaw kreatywny - pokoloruj ryby - 200583, Hasbro My Little Pony Stylowa grzywa, Rarity (B8809/B9619), Lassig Lassig Śliniak z długim rękawem 12-24m Wildlife Słoń - LTEXBLS086, Wilga Lilla Lou. Kolorowanki. Piesek Tęczak i przyjaciel - 178076, ALPINO Kredki ołówkowe 12 kolorów + temperówka + kolorowanka - WIKR-948053, Hi-tec Plecak sportowy Murray Strong 35L czarno-granatowy, Ameet Moja pierwsza wyklejanka. Dora poznaje świat - 238019, MalPlay Zestaw solarny Robot Puszka (104214), Easywalker MINI by Easywalker Wózek spacerowy z osłonką przeciwdeszczową 6,5kg Union Red (special edition) - EMB10027