Opis
Specyfikacja
Opinie (1)
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje
Raty

Rebel Zamek Smoków

BESTSELLER!
ID produktu: 4573092
Zobacz produkty podobne
(1)
 • Liczba graczy: 2-4
 • Rodzaj: Planszowa
 • Wiek: Od 8 lat
Rekomendacja eksperta
Zamek Smoków to gra planszowa utrzymana w lekkim i przyjemnym klimacie. Oryginalna grafika i kolorystyka nawiązująca do chińskich świątyń, przypadnie do gustu każdemu.

Opis produktu

 

 Zamek Smoków

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zamek Smoków to gra w luźny sposób nawiązująca do koncepcji popularnego mahjonga - zadaniem graczy będzie pozyskiwanie kamieni o różnych kolorach i wartościach, a następnie jak najefektywniejsze budowanie z nich własnego zamku.

 

 

Uczestnicy będą musieli mądrze planować swoje ruchy, dążyć do skutecznych kombinacji oraz tak wykorzystywać specjalne zdolności i cele, by zdobywać jak najwięcej punktów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kierując się wskazówkami w instrukcji przygotowujemy początkowy układ kamieni różnej wartości w różnych kolorach. Każdy z graczy otrzymuje własną, pustą planszę, na której będzie budował swój zamek.

 


W swojej turze zawsze zabieramy jeden dostępny kamień z najwyższego poziomu, a następnie wybieramy jedną z trzech możliwości: 

 1. dobieramy drugą taką samą, wolną płytkę z dowolnego rzędu; 
 2. wraz z kamieniem dobieramy jedną świątynię i odkładamy do swoich zasobów; 
 3. natychmiast odrzucamy ten wybrany kamień poza pole gry i otrzymujemy jeden punkt zwycięstwa.

Pozyskane kamienie natychmiast dokładamy do swojego zamku na wybranym przez siebie wolnym polu. Jeśli w momencie dołożenia kamienia udało nam się stworzyć kombinację 4 lub więcej kafelków tego samego koloru, które stykają się bokami, wszystkie je odwracamy symbolami do dołu. Im więcej kamieni odwrócimy za jednym razem, tym więcej punktów otrzymujemy. Dopiero na odwróconych kamieniach możemy układać nowe. Możemy również budować na nich świątynie, które pod koniec gry dadzą nam dodatkowe punkty.

 

 

 

 

 

 

Celem graczy jest zdobycie jak największej liczby punktów. Należy zatem dbać o to, by grupować obok siebie kamienie jednego koloru, odwracać na drugą stronę jak największe zestawy oraz stawiać jak najwyższe świątynie.

 

 

Gra oferuje nam dodatkowe zasady, które pozwolą szybciej zbierać punkty oraz pomogą w wypracowaniu indywidualnej strategii. Na początku gry uczestnicy poznają dodatkowy cel i specjalne moce duchów obowiązujące podczas rozgrywki. Wykorzystanie tych możliwości zwiększa nasze szanse na zwycięstwo.

 

Specyfikacja

Rodzaj
Planszowa
Liczba graczy
2-4
Wiek
Od 8 lat
Czas rozgrywki
45 min.

Opinie (1)

(1)
Opinia potwierdzona zakupem
Kupiona na prezent, który sprawdził się idealnie :) Bardzo przyjemna i relaksująca gra w świetniej cenie. Warto zwrócić uwagę na ponad sto bakelitowych kamieni stronnictw, które układamy w naszym zamku - pięknie się to wszystko prezentuje. Karty ducha i smoka oraz różne zamki, przygotowane przez twórców gry różnicują rozgrywkę na tyle mocno, że dobrze gra się kilka partii pod rząd, a z serwisu boardgamegeek.com można pobrać jeszcze więcej zamków :) serdecznie polecam.
 • ZALETY:
 • + piękne kamienie stronnictw
 • + różnorodność rozgrywek
 • + dynamiczna
 • + dobra cena
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna
Informacje o gwarancji producenta

Raty i leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (1)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Clementoni CLEMENTONI 104 EL. Cars - 27860, Alexander Gra 3D Na tropie dinozaurów, Castor Żegluga o Zmierzchu (PC-151431), LEGO Ninjago Mech Ronina (70592), Cobi KAWASAKI KI-61-II (COBI-5520), Djeco Gatoloco (145799), Neo Models BMW 3200 CS Bertone 1961 (44287), Pierot Lalka ksiezniczka 38cm+akcesoria (LA91086A-B), GPX Extreme Przecinacz do kabli (GPX/013-07801), Mattel Hot Wheels track builder zestawy do rozbudowy DNH84/DWW94, Olesiejuk Ciekawe dlaczego - Wielbłądy mają garby - 80431, Bajka Krecik i śliwki (153295), Top Graphic Malowanka z naklejkami. Krasnale - 182179, MILAN Karteczki neonowe 75x75 mm różowe - WIKR-935722