Gry logiczne

Small Foot Gra w statki - gra planszowa dla dzieci uniw

ID produktu: 5685488
Zobacz produkty podobne
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Rodzaj: Gra w okręty
  • Wiek: Od 6 lat
Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje
Leasing

Opis produktu

Gra w statki - gra planszowa dla dzieci

Gra w statki - gra planszowa dla dzieci bazuje na dobrze znanej grze, którą zazwyczaj rozgrywa się na kartce papieru. Zabawa w statki to doskonała zabawa. Trafiony - zatopiony! Wszyscy znamy zasady tej gry! Pozytywnym zaskoczeniem w tym wypadku jest jej forma! Zamiast kartki zwykłego papieru, mamy piękny akwen wodny, przedzielony specjalnym parawanem tak, aby gracze nie mogli podglądać swoich poczynań.  Gra w statki cała z drewna ma nie tylko wtykane statki. Posiada także odpowiednie bomby - małe kulki, które można wciskać w miejscach określonych na planszy. Świetna logiczno-strategiczna zabawa przez wiele godzin. Gra toczy się na specjalnej planszy i jest przeznaczona dla 2 osób. Każdy z graczy posiada po dwie plansze o wielkości, zazwyczaj, 10x10 pól. Kolumny są oznaczone poprzez współrzędne literami od A do J i liczbami 1 do 10. Na jednym z kwadratów gracz zaznacza swoje statki, których położenie będzie odgadywał przeciwnik. Na drugim zaznacza trafione statki przeciwnika i oddane przez siebie strzały. Statki ustawiane są w pionie lub poziomie , w taki sposób aby nie stykały się one ze sobą ani bokami, ani rogami. Okręty są różnej wielkości i zazwyczaj więcej jest jednostek o mniejszej wielkości, np. gracze mogą posiadać po jednym czteromasztowcu wielkości czterech kratek, dwóch trójmasztowcach wielkości trzech kratek, trzech dwumasztowcach o wielkości dwóch kratek i po czterech jednomasztowcach. Trafienie okrętu przeciwnika polega na strzale, który jest odgadnięciem położenia jakiegoś statku. Strzały oddawane są naprzemiennie, poprzez podanie współrzędnych pola (np. B5). W przypadku strzału trafionego, gracz kontynuuje strzelanie (czyli swój ruch) aż do momentu chybienia. Zatopienie statku ma miejsce wówczas, gdy gracz odgadnie położenie całego statku. O chybieniu gracz informuje przeciwnika słowem „pudło”, o trafieniu „trafiony ” lub „(trafiony) zatopiony”. Zwycięzcą jest ten, kto zatopi wszystkie statki przeciwnika.

Podstawowe korzyści

Gra w statki to gra strategiczna, wymagająca myślenia. To oznacza, że mając ją dziecko może z powodzeniem ćwiczyć obie zdolności od najmłodszych lat. Gra jest świetnym urozmaiceniem rodzinnego popołudnia, dostarcza dużo satysfakcji i uczy rywalizacji, ale w jej pozytywnym aspekcie.

Dane techniczne

Wymiary: 36 x 18 x 19 cm Wiek: 6+

Specyfikacja

Rodzaj
Gra w okręty
Wiek
Od 6 lat
Liczba graczy
2

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: DJI Ładowarka Baterii, 100W, Phantom 4 (DJI000330), GPX Extreme Silnik MIG 400 6V (GPX/96509), Wader Polesie City truck, różne rodzaje - 210556, Media Service Zawada Wissper 1 O czym marzy słoń? - 227195, NARCISSUS Notes Gee Flowerpots (233913), Wilga Zabawa w pisanie 1, Ida Zaczarowany języczek w krainie dźwięków 5 latki, TOP-2000 Zeszyt My Rules, A5, 60K, linia z marginesem (400087935), Dygresje Julcia i Pikolino , Axial Ściągacz Yeti Xl zestaw 4 szt. (AX31254), Nowik Bingo matematyczne.Gry matematyczne dla klas IV-VI , Tadeo Trading Długopis z wymiennym wkładem Dong-A ION-C Hybrid niebieski, Jedność Dobre maniery. Poradnik dla dzieci, Lyra Temperówka Groove Lyra plastikowa korba2 7321790, Woodyland Koparka drewniana z gumowymi kołami, Aster Pistolet dźwiękowy dla chłopców, MGA Ready2Robot Bot Blasters- Style 3, Gioseppo Gioseppo - Sandały Dziecięce - LATERINA 47810 TAN 26-31 31, Delta Publishing Super Starters Second Editon Pupil's Book