Udostępnij
Skomentuj

Bajkowe wersje gry Monopoly – którą grę planszową warto kupić?

Równie dużą popularnością cieszą się chyba tylko Scrabble. Monopoly to gra, która znana jest każdemu nawet, jeśli nigdy w nią nie grał. Jest ponadczasowa, była i będzie hitem, szczególnie teraz, kiedy wciąż pojawiają się jej alternatywne wersje.

Gry dla Dzieci

Trzeba przyznać, że Monopoly to nie taka prosta gra planszowa, jak się wydaje. Mimo że znana jest niemal wszystkim, to sięgają po nią głównie Dorośli. Jej główną zasadą jest handel nieruchomościami, a by w nią grać, trzeba umieć strategicznie myśleć i liczyć, by umiejętnie obracać dużymi pieniędzmi. Coraz częściej jednak starsze pokolenie chce wciągnąć młodsze w wir fantastycznych rozgrywek, ale te nie wydają się dla Nich zbyt interesujące, i nie ma się co dziwić – nie jest to typowa gra planszowa dla Dzieci, a i zasady Monopoly nie wyglądają dla Nich zbyt zachęcająco. Nie ma się więc co dziwić, że zaczęły się pojawiać alternatywne wersje tej popularnej gry, by zachęcić do rozgrywek także Najmłodszych. Na rynek weszły fajne gry dla Dzieci, sygnowane mianem Monopoly, polegające na podobnych, ale nieco uproszczonych zasadach. A co najważniejsze – motywem gry może być ulubiona bajka!

Planszówki dla Dzieci - co warto wybrać?

Jest ich całe mnóstwo! Już nie króluje chińczyk czy warcaby, nawet popularne grzybobranie – choć nadal jest hitem i każde Dziecko zapewne ma ją w swoich zbiorach – jest wypierane przez inne gry, bardzo często oparte na motywach znanych bajek, co skutecznie przyciąga Dzieci nie tylko formą, ale i treścią – można wcielić się w swoją ulubioną postać, ocalić królewnę czy wygonić wilka lub też tworzyć nowe wersje swoich ulubionych animacji. Także popularne, znane od lat gry, przekształca się na bardziej dziecięce wersje, by każdy mógł cieszyć się chwilami ciekawej, przyjemnej zabawy, niezależnie od wieku. Ważne jest też to, że gry mają wtedy funkcję niejako dydaktyczną – mogą nauczyć liczyć, wspomagają logiczne myślenie, wymagają skupienia, które najlepiej wypracować właśnie podczas zabawy, a do tego stanowią przyjemną zabawę. Takie gry planszowe dla Dzieci to świetne prezenty na święta, które można od razu wspaniale wykorzystać podczas rodzinnego spotkania. Oczywiście, sprawdzą się także podczas innych okazji – coraz popularniejsze stają się gry na urodziny, jako prezenty praktyczne, z nutką edukacyjną, a przede wszystkim takie, które pozwalają kreatywnie i miło spędzić czas, również w gronie przyjaciół.

Popularne gry Monopoly dla dzieci

Monopoly dla Dzieci

Także Monopoly, która niewątpliwie jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o gry rodzinne, przybiera inne formy, by móc zaangażować nie tylko zawsze chętnych do gry Dorosłych, ale także Dzieci, i nauczyć je planowania, grania według określonych zasad, cierpliwości i… przegrywania, którego sztukę także trzeba opanować. Co ciekawe, właściwie gra Monopoly w wersji dziecięcej niewiele różni się od klasycznej. Główną różnicę widać w grafice, zarówno samej planszy, jak i pionków, monet czy budowli. Bardzo często „graczami” są bohaterowie bajek, w których Maluch może się wcielić, a plansza to bajkowa kraina, z kolei hotele zmieniają się w zamki, domki czy inne bajkowe budowle. W każdym pudełku znajduje się instrukcja  do Monopoly, która w jasny i przejrzysty sposób tłumaczy zasady gry. Na które wersje warto zwrócić uwagę? Którą kupić na urodziny Dziecka?

Monopoly Junior My Little Pony

W tej grze figurkami jest grupa ślicznych kucyków. Także plansza przypomina kucykową, radosną krainę i jest pełna soczystych kolorów. Każdy element jest związany z kucykami! Gra dedykowana jest Dzieciom już od 5 roku życia – uczy czytać, liczyć oraz prostej ekonomii.

Monopoly Junior Auta 3

Coś dla Chłopców! Mogą jeździć swoimi ulubionymi samochodami z ze słynnej bajki! Zasady gry są bardzo podobne do klasycznej wersji, a edycja z bajki „Auta 3” przeznaczona jest dla najmłodszych graczy.

Monopoly Junior Frozen

Hit dla każdej małej fanki popularnej bajki „Kraina Lodu”. Przezroczyste, brokatowe figurki pozwolą wcielić się w ulubionego bohatera kultowej animacji, a zasady są idealnie przystosowane do młodszych graczy. Piękna, bajkowa grafika z pewnością umili grę.

Monopoly Disney

Ta wersja popularnej gry z pewnością będzie idealną propozycją dla tych Dzieci, które nie mają swojej ulubionej animacji, ale kochają wszystko, co stworzył Disney! Zachwycająca grafika i wszystkie bajki w jednym – czy może być coś lepszego?

Monopoly Iniemamocni 2

Pionki to oczywiście figurki bohaterów bajki, a cała rozgrywka jest niezwykle emocjonująca! Wszystkie elementy gry są oparte na motywach słynnej animacji, co dodaje jej charakteru i pobudza do akcji i szybkiego myślenia. Można samemu stać się Iniemamocnym!

Monopoly Junior Świnka Peppa

To gra dla najmłodszych – Maluchów już od 4 roku życia! Proste, przejrzyste zasady i grafika pozwolą wprowadzić w świat liczb i współzawodnictwa. Do gry zachęcą nie tylko kolorowe pionki, ale także bohaterowie ulubionej bajki.

Monopoly Adventure Time

Atrakcyjna wersja popularnej gry zachwyci wszystkich fanów bajki „Adventure Time”. Angielska wersja pozwoli podszkolić język, a atrakcyjne figurki i cudownie kolorowa plansza sprawią, że rozgrywka będzie prawdziwą przyjemnością!

Gra planszowa Monopoly powinna się znaleźć w każdym domu! Niezależnie od tego, czy jest się młodocianym, czy dorosłym graczem – można przebierać w różnych wersjach. Dla starszych dostępne są nawet edycje z „Gwiezdnych wojen” czy „Gry o Tron”! A jak wygrać w Monopoly? Cóż, na to przepisu nie ma, ale z pewnością każdy wyniesie z rozgrywki poczucie świetnie spędzonego czasu.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)