Udostępnij
Skomentuj

Balony i dekoracje, czyli jak przygotować przyjęcie dla Dziecka?

Urodziny Dziecka to wielkie przeżycie dla Solenizanta, ale nie tylko. Równie mocno ten wyjątkowy Dzień przeżywają Rodzice, chcąc przygotować wymarzoną zabawę urodzinową, która sprawi przyjemność Dziecku. Na rynku nie brakuje produktów, które to ułatwią i warto z nich skorzystać, chcąc stworzyć niezwykły klimat i wywołać ogromny uśmiech na buzi Jubilata.

Balony

To swoiste słowo-klucz. Każde Dziecko kocha balony, niezależnie od ich formy, rozmiaru, koloru czy stylu. Balony są dobre na wszystko – jako drobny upominek, do zabawy w domu, w ogrodzie, jako pamiątka z wycieczki czy festynu, a także jako element dekoracyjny. Nie może ich więc zabraknąć na dziecięcej imprezie. I choć – jak zostało wspomniane – Dzieci kochają wszystkie balony, to jednak są takie, które sprawią wyjątkowo dużą przyjemność.

Balony urodzinowe

W zasadzie nie ma żadnych wytycznych, jak powinny wyglądać. Ważne, by podobały się Dziecku. Jeśli jednak robi się imprezę tematyczną, gdzie motywem przewodnim będzie np. ulubiona bajka Solenizanta lub też jakieś zwierzątko, zjawisko czy kolor – warto szukać balonów w takim samym charakterze, by stanowiły dopełnienie misternych dekoracji. Nie ma ograniczeń co do ilości – balonów nigdy nie jest za dużo, a warto mieć też więcej w zapasie. Ciekawym pomysłem na atrakcyjne zakończenie urodzinowej zabawy jest wręczenie każdemu z gości właśnie odpowiedniego balonika. Można je też (oczywiście nienapompowane) dodać do cukierków rozdawanych w przedszkolu. Balony można przywiązywać do lamp i mebli, można także zakupić specjalne patyki, dzięki którym można je wsadzić do wazonu czy wbić do doniczki z kwiatkiem. Urodzinowe balony powinny być kolorowe, w różnych kształtach, zgodne z charakterem imprezy. Mogą być z napisami, wzorami, obrazkami, jednokolorowe, neonowe, połyskujące, matowe, duże i małe, do formowania zwierzątek czy nawet na wodę, jeśli przewidywana jest impreza w plenerze. Każdy balon jest mile widziany!

Balony cyfry

Wcale nie mają na celu wypominania wieku! Wręcz przeciwnie – głoszą, że oto Maluch dumnie zaczyna kolejny rok życia. Balony w kształcie cyfr świetnie się sprawdzą zarówno na dużych imprezach, organizowanych w salach zabaw czy restauracjach, jak i w domu. Zostają także jako wspaniała pamiątka na cały rok, będąc niebanalną dekoracją dziecięcego pokoju.

Balony mogą mieć formę cyfr lub tez można zakupić balony ozdobione cyferkami. Wszystko zależy od koncepcji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić jeden, duży balon w kształcie odpowiedniej liczby, a resztę tradycyjnych, ale też z cyframi. Możliwości jest mnóstwo, co wcale nie ułatwia wyboru!

Balony foliowe

Z pewnością będą wyróżniającą się dekoracją. Mogą mieć tradycyjne kształty lub też być np. postacią z bajek czy inną, którą Maluch najbardziej lubi. Charakteryzują się żywymi kolorami i pięknym połyskiem, przez co wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie. Balony takie najlepiej umieścić na sztywnym patyczku lub też nadmuchać helem – wtedy robią największe wrażenie, szczególnie, jeśli mają formę np. Myszki Mickey, kucyka Pony czy innej bajkowej postaci.  Balony foliowe mogą mieć także różne rozmiary, zarówno duże, jak i mniejsze. Mniejsze świetnie sprawdzą się także jako dekoracja stołu – można je wsadzić do wazonów z kwiatami, gdzie nie będą dominowały. Warto pamiętać o umiarze – foliowe balony są bardzo charakterystyczne, rzucające się w oczy, dlatego by uniknąć przesady i zachować estetykę, powinny stanowić pojedyncze dekoracje, uzupełniające tradycyjne balony, nie zaś jedyne ozdoby w sporej ilości. Akurat tych balonów może być za dużo i nie będzie to dobrze wyglądało.

Balony z helem - kiedy balon unosi się do góry?

Hit każdego festynu, odpustu, wyprawy do zoo czy letniego kurortu. Balony z helem cieszą się największą popularnością i są zawsze mile widziane. W zasadzie rodzaj balonów jest obojętny – każdy nadaje się do wypełnienia helem, ale najlepiej sprawdzą się wspomniane balony foliowe. Unosząca się postać z bajki czy inny radosny motyw będzie idealną dekoracją na dziecięcą imprezę. Z kolei zwykłe balony wypełnione helem również będą ciekawie wyglądały – można je swobodnie puścić pod sufitem lub przywiązać kilka do krzesła Solenizanta. Jakkolwiek – na pewno wywołają efekt wow.  By napełnić balon helem, można samodzielnie zakupić butlę z gazem lub też znaleźć punkt, który wykonuje taką usługę.

Zaproszenia na urodziny

Zaproszenia z kopertami Psi Patrol

Jeśli już sprawy organizacyjne są dopięte na ostatni guzik i do imprezy zostało kilka dni, warto pomyśleć o zaproszeniach. Można zakupić gotowe, w których wpisuje się tylko nazwisko gościa, miejsce i czas imprezy lub też wymyślić coś samemu – wydrukować, napisać np. na baloniku czy dołączyć karteczkę do małego upominku. Ważne, by zrobić to odpowiednio wcześnie. Zazwyczaj zaproszenia wręcza się tydzień przez imprezą, z prośbą o potwierdzenie przybycia. Zawsze powinien być na nich napisany numer kontaktowy do Rodzica.

Życzenia na urodziny

Tutaj także królują gotowe kartki z życzeniami, ale zawsze można postarać się bardziej! Życzenia urodzinowe mogą mieć formę plakatu lub też prezentacji audiowizualnej albo piosenki, mogą być napisane np. na ciastku czy torcie, na balonie (wszak, jak wiadomo, balony są dobre na wszystko!) lub też w formie długiej listy. Jeśli Dziecko jest zaproszone na imprezę urodzinową do kolegi lub koleżanki, a nawet kogoś z Rodziny, to z pewnością sprawiłby Solenizantowi wielką przyjemność, sam wykonując kartkę urodzinową. Może to być laurka lub prosty obrazek, w zależności od umiejętności i chęci. Ważne jest, by była zrobiona z sercem i przyjemnością!

Udane urodziny zwiastują kolejny przyjemny rok życia. Warto myśleć o nich wcześniej, by móc wszystko dobrze zaplanować. Najważniejsze jednak nie są balony, dekoracje, suto zastawiony stół czy nawet prezenty! Ważna jest wspólna radość, szczere, płynące z serca życzenia i nastawienie na to, że ten dzień będzie wyjątkowy, niezależnie od wszystkiego!

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)