Udostępnij
Skomentuj

Dinozaury – który był największy? Zabawki i klocki - które kupić?

Zainteresowanie dinozaurami jest ogromne wśród dzieci w różnym wieku. Jakie zabawki, gdy i akcesoria z dinozaurami można kupić? Jak przybliżyć dziecku tę fascynującą tematykę?

Jak pielęgnować dziecięcą fascynację dinozaurami?

Dziecięce zainteresowania potrafią być zagadkowe i zaskakujące, ale fascynacja dinozaurami nie należy do rzadkości. Wiele dzieci w różnym wieku przeżywa swoją fascynację wielkimi gadami i warto je w tym wspierać. W jaki sposób? Oto kilka przykładów:

 • Kupując dziecku zabawki z dinozauramioferta zabawek, które nawiązują do tematyki związanej z dinozaurami, jest bardzo szeroka. To cała gama figurek dinozaurów, maskotek, puzzli, gier i klocków.
 • Pokazując dziecku bajki o dinozaurach – nie brak produkcji o dinozaurach dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Jedną z najpopularniejszych bajek dla dzieci jest Wyspa dinozaura lub Dobry dinozaur. Starsze dzieci i młodzież z pewnością będą zainteresowane filmami o dinozaurach dla dzieci i młodzieży. Jedną z najpopularniejszych produkcji o tej tematyce jest cała seria filmów o Parku Jurajskim i jej najnowsza odsłona – Jurrasic World. Warto pamiętać, że nie jest to produkcja dla najmłodszych, ale dla dzieci od 12 roku życia.
 • Zabierając dziecko do parku dinozaurów – w całym kraju można znaleźć ich już wiele, bo moda na dinozaury wcale nie przemija. Parki rozrywki o tej tematyce przyciągają dzieci jak magnes, dostarczają wiele rozrywki, ale też bywają sposobem na naukę. W parkach tego typu poznamy historię dinozaurów. Dowiemy się, który dinozaur był najszybszy oraz jakie są gatunki dinozaurów. Wycieczka tego typu to świetna atrakcja dla całej rodziny.
 • Dostarczając dziecku publikacji i zabawek edukacyjnych, które zaspokoją jego ciekawość – zabawa figurkami dinozaurów jest dobra dla maluchów. Starsze dzieci są zdecydowanie bardziej zainteresowane informacjami i ciekawostkami na ich temat. To właśnie dla nich warto wybrać publikacje tematyczne, czasopisma i książki o dinozaurach, a nawet poszukać filmów edukacyjnych na ten temat.

Jakie ciekawostki na temat dinozaurów warto znać?

Dziecięce zainteresowania bywają zmienne. Jeśli nie będziemy ich podsycać, może okazać się, że dinozaury szybko zostaną zastąpione zupełnie nową rzeczą. By podtrzymywać dziecięce zainteresowanie dinozaurami, warto podsuwać dziecku ciekawostki na ich temat. Przykłady:

 • Nazwy dinozaurów – szczególnie te najbardziej zabawne i dziwnie brzmiące mogą spodobać się dzieciom. Z pewnością nie wiedziały do tej pory, że istniał dinozaur o nazwie adamantizaur – jeśli ich kolega ma na imię Adam, to może wydać się im ciekawe. Inną ciekawą nazwą jest dżinozaur – brzmi, jak połączenie dżina i dinozaura, a w rzeczywistości był to jeden z wielu gatunków dinozaurów, które zamieszkiwały tereny współczesnych Indii.
 • Informacje o diecie dinozaurów – choć dinozaury, jak T. Rex, nie były zbyt sympatycznymi istotami dla otoczenia, to i tak cieszą się one dużą sympatią wśród dzieci. Rozbawienie budzą szczególnie ich krótkie kończyny przednie. Dla dzieci zainteresowanych dinozaurami ciekawostką mogą być informacje na temat tego, które dinozaury były roślinożerne, które polowały na inne dinozaury, a które potrafiły wzbijać się w powietrze.
 • Informacje o rekordach wśród dinozaurów – to szczególnie intrygujące ciekawostki. Prawdopodobnie każde dziecko chciałoby wiedzieć, który dinozaur był największy (prawdopodobnie był to Amficelias Fragillimus z rodziny Diplodoków) lub który dinozaur był najszybszy (naukowcy twierdzą, że był to Gallimimus).

Jakie zabawki z dinozaurami warto kupić?

Oferta artykułów dla dzieci, które nawiązują do tematyki dinozaurów jest niezwykle szeroka. Poza konwencjonalnymi zabawkami, jak figurki, maskotki czy puzzle, dostępnych jest wiele zabawek, które łączą rozrywkę i edukację. Jednymi z najciekawszych propozycji są zestawy Dino Mundi.

Dino Mundi to interaktywne zestawy do zabawy, odkrywania nowych informacji i zgłębiania ciekawostek z życia dinozaurów. Zestawy składają się z :

 • Torów – są one elastyczne i można ułożyć je na różne sposoby.
 • Samochodu z napędem – którym poruszamy się po parku dinozaurów.
 • Akcesoriów, jak zwrotnice, figurki dinozaurów i tym podobne.
 • Kart Dino Mundi 3D – które wprowadzają do zabawy elementy rozszerzonej rzeczywistości. Po pobraniu darmowej aplikacji i aktywowaniu w niej karty, na ekranie urządzenia pojawiają się elementy świata dinozaurów.

Co ciekawe, zestawy Dino Mundi są ze sobą kompatybilne – tory i akcesoria z różnych zestawów można łączyć ze sobą, by stworzyć najprawdziwszy park dinozaurów we własnym domu.

Klocki z dinozaurami to kolejna ciekawa propozycja dla dzieci, które lubią dinozaury, ale lubią też konstruować różne budowle i obiekty. Ciekawą opcją są klocki Lego Jurrasic World, które nawiązują do najnowszego filmu o Parku Jurajskim. Klocki z dinozaurami Lego to świetna propozycja dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych, a także dla dorosłych, bo układanie klocków to przyjemność, z której się nie wyrasta.

Książki o dinozaurach to kolejna z ciekawych propozycji dla dzieci. Możemy wybrać zarówno publikacje popularnonaukowe, jak i bardziej specyficzne, które zachęcą dziecko do różnorodnych aktywności. Taką książką jest publikacja Jak narysować dinozaura? To zabawna i kreatywna książeczka, która rozwija dziecięce zdolności artystyczne.

Zainteresowanie dinozaurami niekoniecznie będzie trwało przez lata. Wiele dzieci fascynuje się nimi, gdy po raz pierwszy zobaczy zabawki z nimi lub jakąś bajkę o tej tematyce. Zainteresowanie z czasem może się osłabić, ale może też przekształcić się w prawdziwą pasję, którą warto podsycać i dostarczać dziecku nieustannych ciekawostek o tym, jak żyły i jak wyginęły dinozaury, czym się żywiły, które dinozaury latały, a które miały ekstremalnie długie szyje. Ciekawostki tego typu pobudzają dziecięcą kreatywność i potrzebę dociekania i poszukiwania odpowiedzi na nurtujące je pytania, a ta umiejętność zdecydowanie przyda się na każdym kolejnym etapie życia i nauki.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)