Udostępnij
Skomentuj

Dzień Chłopaka w szkole i przedszkolu – jak zorganizować? Co kupić?

Czasem nawet dorośli potrafią się zastanawiać, właściwie kiedy jest dzień chłopaka? W końcu sami zwykle nie obchodzą już tego święta od wielu lat, przez co data tego ważnego dla młodszych kawalerów święta może uciec z głowy.

Na szczęście w tej kwestii dzieci bywają niezastąpione. Nie bez powodu - dziewczynki w przedszkolu i szkole oraz ich nauczycielki już w początkach września zastanawiają się, co można kupić na Dzień Chłopaka. Musi być przecież miło, ale nie zaszkodzi także szczypta poczucia humoru, tak więc dla szkolnych kompanów szykuje się duża niespodzianka. Oni zresztą doskonale o tym wiedzą i często próbują zgadywać, jaki drobiazg na Dzień Chłopaka tym razem otrzymają.

Dzień Chłopaka w przedszkolu i szkole - jak zorganizować to dobrze?

Prezent na dzień chłopaka dla kolegów z klasy to bardzo miła niespodzianka, niemniej nie powinien on zdominować tego dnia. Najlepszą część stanowią przecież gry i zabawy, jakich nie powinno zabraknąć w tym wyjątkowym dniu. Dużą rolę odgrywa w organizacji tych wszystkich atrakcji nauczyciel, który powinien zaprzęgnąć do pracy wszystkie pokłady swojej kreatywności. Na pewno bardzo dobrze przy takiej okazji, biorąc pod uwagę wiek dzieci, sprawdzą się:

  • konkursy na Dzień Chłopaka, w których nagrodą mogą być drobiazgi własnoręcznie wykonane przez dziewczęta z klasy i... panie nauczycielki,
  • zabawy ruchowe, bo też ruch jest potrzebą właściwą dla dzieci w bardzo szerokim przedziale wiekowym,
  • zabawy integracyjne, dzięki którym klasa czy też grupa przedszkolna jednoczy się jeszcze bardziej, dopisując kolejne wspomnienia do barwnych lat dzieciństwa spędzonego w dużej mierze na zabawie.

Czasem w tym dniu pojawiają się w przedszkolu lub szkole także słodycze, jednak warto zadbać, aby były to na przykład zdrowe wypieki z domu któregoś z rodziców, którzy wbrew obiegowej opinii chętnie włączają się w organizację takich przedsięwzięć.

Zabawy na dzień chłopaka w klasie to jedno, ale warto także pamiętać, aby przestrzeń, w której zbiorą się świętujący - bez względu na to, czy będzie to sala lekcyjna, czy gimnastyczna - także została odpowiednio przystrojona. Nie potrzeba dużo - wystarczą balony i ozdoby na przykład z bibuły, które mogą wykonać choćby klasowe koleżanki, dając w ten sposób coś dodatkowo od siebie. Angażowanie dzieci w organizację imprez klasowych procentuje w przyszłości, gdyż uczy je już od najmłodszych lat bezinteresowności i cieszenia się radością drugiego człowieka.

Prezent i śmieszne życzenia na Dzień Chłopaka, czyli połączenie idealne

Kiedy zabawy na Dzień Chłopaka dobiegną już końca, warto podarować coś klasowym mężczyznom w dniu ich święta. Z pewnością na to nieśmiało czekają i odwdzięczą się, gdy przyjdzie marzec, a wraz z nim Dzień Kobiet. Gdy brakuje pomysłu, zawsze można skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, jakich pełno na rynku.

Co lubią chłopcy w wieku przedszkolnym i szkolnym? Na przykład samochodziki. To zabawka, która z pewnością przypadnie do gustu szkolnym kolegom. Samochodziki dla dzieci stanowią zresztą doskonały materiał do wszelkiego rodzaju zabaw tematycznych, które są kształcące i jak najbardziej wskazane nie tylko dla chłopców, ale też dziewczynek. Dużą popularnością cieszą się również balony z helem, które służą nie tylko celom dekoracyjnym, ale przez wielu są także wykorzystywane do mówienia zabawnym głosem właśnie pod wpływem działania helu. A przecież śmiech to zdrowie!

Warto pamiętać, by zamiast standardowej formułki z życzeniami dodać do nich coś od siebie, płynącego prosto z serca, ale także niepozbawionego poczucia humoru, które u dzieci zawsze znajduje wzięcie.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)