Udostępnij
Skomentuj

Gdzie jest Dory? – zabawki i gadżety z bohaterami bajki

Bajka „Gdzie jest Nemo?” odniosła ogromny sukces, nie tylko za sprawą przygód głównego bohatera. Podobnie, jak w innych animacjach, tak i tutaj znalazła się postać, która szybko zaskarbiła sobie miłość widzów dzięki swojemu charakterowi i poczuciu humoru. Radosna, niebieska rybka Dory, która pomogła Merlinowi znaleźć zagubionego synka, od razu przypadła do gustu Dzieciom na całym świecie. I to właśnie ona doczekała się osobnej bajki o własnych przygodach.

Animacja „Gdzie jest Dory?”

W bajce „gdzie jest Dory?” postacie są inne niż w pierwszej cześci o przygodach Nemo. Oczywiście, nie brakuje rodziny błazenków, ale pojawiają się także rekin wielorybi Nadzieja oraz wieloryb Bailey, a także charakterystyczna ośmiornica Hank, pomagająca niebieskiej rybce odnaleźć rodziców. Fabuła bajki jest podobna do przygód Nemo – tym razem jednak to Merlin i Nemo poszukują Dory, która wiedziona wizją odnalezienia rodziców, trafia do instytutu oceanograficznego, z którego nie potrafi się wydostać. Nadal bowiem cierpi na brak pamięci krótkotrwałej, więc znalezienie drogi powrotnej jest dla niej nie lada wyzwaniem. Ale od czego ma się przyjaciół? Bohaterowie łączą siły, by pomóc przyjaciółce i bezpiecznie wrócić do domu.

Świat Dory jest pełen przygód i idealnie nadaje się do tego, by przenieść go do świata zabawek. A ten zaskoczy mnóstwem różnorodnych produktów i gadżetów, które z pewnością zadowolą każdego fana miłej, niebieskiej rybki.

Gry Dory z bohaterami bajki

Wszystkie zabawki, gry, puzzle i inne gadżety związane z bajką „Gdzie jest Dory?” będą zdominowane przez – a jakże – kolor niebieski. Nie ma to jednak żadnego związku z charakterem zabawek – dedykowane są zarówno Chłopcom, jak i Dziewczynkom, animacja nie ma żadnego, można powiedzieć, płciowego charakteru. Warto zauważyć, że bajki Disneya, szczególnie odkąd są tworzone we współpracy z innymi studiami, takimi jak np. Pixar, coraz częściej idą właśnie w tym kierunku, choć oczywiście nie jest to reguła. Nawet bajki oparte na historiach o księżniczkach mają już nieco inny charakter niż kilkanaście lat temu. Obecnie propagowane są takie wartości, jak odwaga, honor, niezależność, inteligencja, Przyjaźń czy Rodzina, a więc uniwersalne, a nie wyłącznie uroda, miłość, dążenie do perfekcji i pogoń za księciem. Widać to także w bajce o rybce Dory – kultywowanie przyjaźni silniejszej niż niebezpieczeństwa, poszukiwanie Rodziny, wspólne wsparcie i odwaga są na pierwszym miejscu i stanowią fundament szczęścia i dobrego życia.

Gry oparte na motywach bajki „Gdzie jest Dory?” pozwolą lepiej poznać podwodny świat i przeżyć w nim własne przygody. Dedykowane są Dzieciom już od 4 roku życia. Mogą mieć formę rozgrywek karcianych, jak gra Boom, Boom lub tradycyjnej planszówki albo też memory – prostej, ale dostarczającej mnóstwa dobrej zabawy. Na jakie jeszcze produkty warto zwrócić szczególną uwagę?

Dobble: „Gdzie jest Dory?”

Dobble to gra, która w ostatnich latach bije rekordy popularności. Polega na szybkim odnajdywaniu tych samych elementów na dwóch kartach, opiera się więc na refleksie, obserwacji i spostrzegawczości. Pomoże także ćwiczyć wysławianie się i prawidłowe nazywanie przedmiotów, stąd też często jest polecana jako zabawka terapeutyczna. W edycji Dobble związanej z rybką Dory obrazki na kartach będą inspirowane bajką, przez co gra będzie się kojarzyła jeszcze przyjemniej.

Puzzle dla Dzieci z rybką Dory

To absolutna podstawa wśród zabawek. Może nie dostarczają zbyt wielu emocji, ale z pewnością doskonale wpływają na rozwój logicznego myślenia i zmysłu obserwacji, a także ćwiczą małą motorykę. Układanie puzzli może uspokajać, a gotowe układanki mogą posłużyć jako oryginalna dekoracja pokoju, szczególnie jeśli są z motywem ulubionej bajki. Dory będzie świetną dekoracją do pokoju, w którym jest dużo niebieskiego, w marynistycznym stylu lub po prostu dla kogoś, kto kocha podwodny świat! Ciekawą propozycją są puzzle 3D – z pewnością uatrakcyjnią układanie, a jeśli jeszcze mają kulistą formę – pozwolą na stworzenie osobliwego akwarium, w którym będą żyły same szczęśliwe rybki! Młodszych z pewnością też ucieszą układanki dla Dzieci z motywem z bajki o Dory. Proste, z dużymi elementami, czasem w postaci kwadratowych klocków, zafundują chwile z ciekawą i kreatywną zabawą.

Drewniane klocki

Klasyk wśród zabawek, choć niekoniecznie w klasycznej formie. Piękne, kolorowe pudełko zdobione obrazkiem z bajki kryje w sobie mnóstwo drewnianych klocków w różnych kształtach, rozmiarach, a nawet kolorach! Niektóre z nich dodatkowo są zdobione wizerunkami bohaterów z bajki, dzięki czemu można się wspaniale bawić w odgrywanie scenek z bajki lub wymyślać własne przygody.

Zestaw Aquabeads „Gdzie jest Dory?”

Dzięki kolorowym koralikom i szablonom można stworzyć oryginalnie wyglądające postaci z bajki, ćwicząc przy tym chwyt szczypcowy i zręczność. Taka praca manualna zapewni długie godziny kreatywnej zabawy, spędzonej wyjątkowo przyjemnie – w asyście Dory i innych przyjaznych morskich stworzeń.

Zabawki i gadżety z bohaterami bajek są zawsze kolorowe i przyjemne w odbiorze, a jeśli ktoś naprawdę lubi daną animację – wydają się najlepszym prezentem. Wcale nie trzeba sprawiać przyjemności puszczając bajkę  w telewizji – jest mnóstwo sposobów na obcowanie z ulubionymi bohaterami. Można to robić nawet całą Rodziną, grając wspólnie w gry. To świetny pomysł na wspólne popołudnia!

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)