Udostępnij
Skomentuj

Gry dla Dziewczyn – najlepsze planszówki dostosowane do wieku!

Granie w gry planszowe jest rozrywką dla każdego, zarówno dla Chłopców, jak i Dziewczyn. Nie każda gra jednak jest równie wciągająca dla obojga płci. Obecnie tworzy się takie produkty, które mają zadowolić wszystkich, spełnić każde oczekiwania i być dopasowane do określonych zainteresowań oraz – właśnie – płci. Dlatego nie ma się co dziwić, że wśród gier planszowych widać także gry dla Dziewczyn, zarówno młodszych, jak i starszych, które umilą każde dziewczyńskie spotkanie.

Gry planszowe dla małych Dziewczynek

Tutaj widać największą różnorodność. Najczęściej będą to gry inspirowane postaciami z bajek lub oparte na motywach znanych animacji. Gry łączą w sobie proste działania, jak elementy podstawowego liczenia, czytania czy skojarzeń, ich zasady nie są skomplikowane, ale każda gra  - nie tylko gry dla Dziewczynek – ma w sobie też elementy edukacyjny, co daje ciekawe połączenie przyjemnego z pożytecznym, szczególnie jeśli chodzi o Dzieci wchodzące powoli w świat liczb, cyferek, przedszkolnych interakcji i współzawodnictwa. A jakie fajne gry dla Dziewczyn w młodszym wieku są szczególnie polecane?

Monopoly Junior My Little Pony

Gra jest dziecięcą wersją popularnej planszówki. Wszystko w niej oparte jest na motywach kultowej animacji – nie zabraknie więc soczystych kolorów, a za pionki posłużą urocze kucyki Pony. Monopoly opiera się na prostym liczeniu oraz podstawowych elementach ekonomii i może stanowić rozrywkę dla całej Rodziny

Domek i Domek: Słoneczna 156

Gra Domek w zasadzie dedykowana jest wszystkim, nie tylko Dziewczynkom. Polega na tworzeniu własnego domku, jego aranżacji i rozplanowaniu. To przyjemna, bardzo atrakcyjna graficznie gra rodzinna, która wciągnie na całego. Z kolei Domek: Słoneczna 156 to dodatek, pozwalający na rozwinięcie pierwotnej wersji gry, wzbogacenie domku o nowe pomieszczenia i artykuły, a także zaproszenie do wspólnej zabawy większej liczby osób.

Zgadnij, kto to? Księżniczki Disneya

To propozycja już dla najmłodszych Dzieci, a szczególnie Dziewczynek, które uwielbiają urocze księżniczki ze znanych animacji. Proste pytania – proste odpowiedzi i już wiadomo, kto kryje się pod zdjęciem! Gra rozwija wyobraźnię, uczy umiejętności opisywania i kojarzenia, a przede wszystkim dostarcza mnóstwo radości i zachwyca wizualnie.

Gry dla Nastolatek

I dla Starszych pojawi się kilka propozycji na atrakcyjne gry towarzyskie, które pozwolą na kreatywne spędzenie wspólnego popołudnia w gronie Przyjaciółek. Co rusz pojawiaj się nowe gry dla Dziewczyn, które lubią stawiać sobie nowe wyzwania, atrakcyjnie spędzać wolny czas, a przede wszystkim – wciągać w gry imprezowe także innych. Na co warto zwrócić uwagę?

Agricola

Gra polega na tworzeniu własnego gospodarstwa. Każdy z graczy może mieć istotny wpływ w jego rozbudowanie i dobre funkcjonowanie. Gra wymaga dobrego planowania, umiejętności przewidywania i strategii, która pozwoli na stworzenie najbardziej wartościowego domostwa.  Bezpretensjonalna, wciągająca zabawa zapewni rozrywkę na wiele godzin.

Century: Korzenny szlak

Każda Dziewczyna lubi zakupy, więc ta gra sprawdzi się idealnie! Trzeba wcielić się w rolę kupca i opracować jak najlepszą strategię na udane transakcje. Przyda się zmysł handlowy! Niezaprzeczalnym walorem jest też strona graficzna gry, świetnie dopracowania i urzekająca.

Jak zachęcić Żonę do grania w gry planszowe?

Gry dla par cieszą się ogromną popularnością. Uatrakcyjniają wieczory, pozwalają na chwile świetnej rozrywki, jakże innej od oglądania filmów, a przede wszystkim – uwalniają emocje i dają chwilę wytchnienia, szczególnie po ciężkim dniu. Zachętą do gry może być obietnica po wygranej, np. zrobienia pysznej kolacji czy masażu. Mogą być też zupełnie przyziemne sprawy – pozmywanie, posprzątanie, słowem – danie chwili odpoczynku od codziennych obowiązków. Wspólna gra to ciekawy pomysł na – można powiedzieć – aktywną rozrywkę, która nie wymaga niczego innego, poza pozytywnym nastawienie. Gry dla dwóch osób mogą być też rozgrywkami dla większej ilości par, co sprawia, dlatego świetnie sprawdzają się na imprezach, dodając im lekkiej i pełnej humoru pikanterii. Większość z nich to gry kooperacyjne, a jakże – wszak liczy się wspólne, małżeńskie dobro!  Po które gry warto sięgnąć?

Gierki małżeńskie

Za stronę graficzną odpowiada Andrzej Mleczko – Jego rysunki idealnie podbijają klimat gry. Gra ma kilka rodzajów zadań, a ich celem jest pokazanie, że dana para rozgrywających (oczywiście małżeńska!) zna się jak nikt inny i potrafi świetnie współpracować. A do wygrania jest… cóż, czego dusza zapragnie!

Tajniacy: Duet

Współpraca to podstawa! W tej grze para małżeńska musi dobrze ze sobą kooperować, żeby wygrać rozgrywkę. Im szybciej i więcej słów się odgadnie, tym lepiej. Liczy się też precyzyjność wskazówek – trzeba umieć się dogadać!

Można sięgnąć również po gry, które nie są dedykowane wyłącznie dla par, ale dostarczają świetnej rozrywki – gry logiczne i abstrakcyjne pobudzą szare komórki wieczorową porą, ale przede wszystkim dostarczą świetnej rozrywki.

Patchwork

Przydadzą się umiejętności handlu…guzikami! Gra ma ściśle określone zasady, których trzeba przestrzegać, żeby zdobyć jak najwięcej cennej guzikowej waluty. Można powiedzieć, że ta gra to… robótki ręczne w wyjątkowo oryginalnej formie.

Azul

To także abstrakcyjna wersja artystycznych robótek. Tym razem trzeba ułożyć mozaikę z płytek ceramicznych na ścianach pałacu królewskiego. Gra jest ciekawym pomysłem na chwilę relaksu nawet podczas… remontu!

Gry planszowe przeżywają swój wielki renesans. Jest ich całe mnóstwo i są coraz chętniej wybieraną rozrywką na spotkania towarzyskie. Nie tylko dostarczają czystej przyjemności, ale też wymagają wkładu intelektualnego, a więc aktywnie angażują, a zarazem dają poczucie totalnego luzu. Wolny czas, granie w gry… to brzmi jak przepis na idealną, przemiłą beztroskę!

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)