Udostępnij
Skomentuj

Gry dla Młodzieży – najlepsze gry planszowe dla nastolatków

Krążą stereotypy, że Młodzież nieszczególnie ciekawie spędza wspólnie czas. Włóczenie się po mieście, przesiadywanie w knajpkach i galeriach handlowych lub komunikowanie się wyłącznie poprzez media społecznościowe tworzy nieciekawy i zarazem krzywdzący obraz Młodych Ludzi, którzy jak nikt inny po prostu są spragnieni wrażeń.

Gry na spotkania ze znajomymi

To może się wydawać pomysłem rodem z ery dinozaurów, ale tak naprawdę gry towarzyskie przeżywają swoją drugą młodość i są idealną odpowiedzią na to, jak spędzić wolny czas. Mówiąc gry, wcale nie chodzi o nudne siedzenie nad chińczykiem czy partią szachów – obecnie gry dla nastolatków dostarczają mnóstwa wrażeń, stanowią świetny pomysł na wieczór i można je dobierać wedle zainteresowań zebranego towarzystwa. Gry imprezowe nie tylko wypełnią miło i przyjemnie czas po szkole, ale sprawią, że nawet luźne spotkania z Przyjaciółmi zamienią się w fantastyczną imprezę, z której ciężko będzie wyjść. A jest w czym wybierać!

Gry w klimacie fantasy

Fantastyka cieszy się sporą popularnością zarówno na gruncie literackim, jak i filmowym. Dawno wkroczyła też to świata gier, ku uciesze tych, którzy chcą dać się porwać niezwykłym światom, stworom i przygodom, tworzyć własne scenariusze i wcielać się w niezwykłe postaci, a przede wszystkim – oderwać się od rzeczywistości i zrelaksować w ciekawy, oryginalny sposób. Dla większego grona miłośników fantasty, które lubi wspólne spędzać czas, stworzono ciekawe gry, które uatrakcyjnią każde spotkanie.

Runebound

To gra dla 2-4 graczy, zawierająca wszystkie „fantastyczne” atrybuty – jest niebezpieczeństwo, niezwykle stwory, potężna magia i wielkie ryzyko! Trzeba się uczyć, walczyć, przemierzać odległe krainy, a wszystko to w Terrinoth – krainie wielkich przygód! Gra ma atrakcyjną grafikę i mnóstwo ciekawych gadżetów. Nie pozostawia żadnego, nawet najmniejszego miejsca na nudę.

Descent: Wędrówki w mroku

W tej grze każda rozgrywka może wyglądać inaczej, a każdego z bohaterów można na swój sposób rozbudowywać. Dynamiczna, wymagająca sporego zaangażowania rozgrywka skupia się wokół wspólnego pokonywania wrogów i wędrówek po mrocznych, niebezpiecznych podziemiach. Gra wciągnie na całego i sprawi, że każde następne spotkanie będzie z góry zaplanowane – na pewno nie skończy się na jednej rozgrywce!

Gry w klimacie horroru

Każdy lubi się czasem „bezpiecznie” bać, oglądając horror w telewizji lub czytając książkę z gatunku. Co innego jednak przezywać horror na własnej skórze – a właśnie takich wrażeń mogą dostarczyć gry! Szczególnie, jeśli szuka się gry na wieczór…

Posiadłość szaleństwa

To gra kooperacyjna, a wiec taka, w której gracze muszą ze sobą współpracować, by osiągnąć cel. W tym wypadku – by wyjść cało z nawiedzonej posiadłości Arkham, rozwiązując przy tym zagadki i stawiając czoła zjawom nie z tego świata! Gra cechuje się bardzo ciekawą grafiką, zadbaną i pełną detali, dzięki czemu rozgrywka będzie nie tylko emocjonująca, ale także… strasznie przyjemna!

Horror w Arkham

Gracze wcielają się w grupę badaczy, którzy musza stawić czoła koszmarnym zjawom i stworom nawiedzającym miasto. Kto wie, do czego będą musieli się posunąć, by zapanować nad koszmarem! Gra będzie prawdziwą gratką dla miłośników H.P. Lovecrafta – wyraźnie widać inspiracje prozą mistrza grozy.

Dracula

Hrabia Dracula wiecznie żywy! W tej grze jeden z graczy wciela się w jego rolę stara się „zarazić” wampiryzmem całą Europę. Czy mu się to uda? To zależy, co zrobią Łowcy  - reszta graczy. Muszą starać się go powstrzymać i tym razem uśmiercić raz na zawsze, by wreszcie zapanował spokój.  Gra dostarcza mnóstwa wrażeń, przez co pozwoli na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu… w strachu!

Gry strategiczne i eurogry

Mianem eurogier określa się planszówki, które – mówiąc wprost – są mniej skomplikowane zarówno pod względem zasad, jak i graficznie. W eurograch rozgrywka zajmuje zazwyczaj mniej czasu  i nie są wymagane interakcje między graczami. Liczą się także decyzje podejmowane przez graczy, nie zaś element losowy, jak np. rzut kostką. Każdy z nich ma też szansę grać do końca. Obecnie, tego typu gry także są tworzone z dużym przywiązaniem do graficznej atrakcyjności, ale ich zasady nadal pozostają dość proste i przejrzyste. To idealne rozwiązania dla tych, którzy nie są wciągnięci w świat gier planszowych, ale chcieliby się nimi zainteresować, nie poświęcając zbyt dużo czasu i energii na czytanie instrukcji. Słowem – po kilku rozgrywkach łatwo poznaje się zasady. Gry strategiczne z kolei, jak sama nazwa wskazuje, opierają się na umiejętnościach planowania i logicznego myślenia, polegają na dobrej orientacji w temacie i umiejętności jej wykorzystania. Bardzo często elementy eurogier i gier strategicznych przenikają się, przez co na rynku co rusz pojawiają się atrakcyjne produkty, które generują zarówno wysokie napięcie, jak i przyjemną, nieskomplikowaną przyjemność.

Cywilizacja: Poprzez wieki

To pełna wrażeń strategiczna gra planszowa, która polega na tworzeniu cywilizacji od podstaw, na własnych zasadach. Można wojować lub rządzić pokojowo, wznosić imponujące monumenty lub kierować się zasadą prostoty i minimalizmu. Do dyspozycji są karty, plansze, znaczniki i naklejki, a całość przedstawia się całkiem przyjemnie.

Great Western Trail

Lacerta Great Western Trail

Coś dla lubiących klimat Dzikiego Zachodu!

Gracze wcielają się w ranczerów, którzy muszą przeprowadzić swoje stada krów przez szlak zwany Great Western Trail, by dobrze je sprzedać. Po drodze mogą korzystać z licznych usług, które mogą pomóc w szybkim i korzystnym zrealizowaniu transakcji. Liczy się dobre wykorzystywanie szans i możliwości!

Rosyjskie koleje

To bardzo ciekawa graficznie i dobrze rozbudowana gra, w której gracze wcielają się w potentatów kolejowych. Do zbudowania jest kolej transsyberyjska, ale nie jest to proste! Potrzebni są dobrzy pracownicy oraz umiejętność handlu, kiedy przyjdzie do zakupu nowych lokomotyw. Gra wymaga sporego zaangażowania i rozwija logiczne myślenie, choć nie jest zbyt trudna. Z pewnością jednak jest wciągająca!

Orlean i Orlean: Inwazja

Gra „Orlean” polega na budowaniu średniowiecznego miasta – Orleanu nad Loarą – i odpowiednim  zarządzaniu nim. Trzeba budować i wprawić się w handlu, by wciąż rozwijać swoje wpływy. Z kolei „Orlean: Inwazja” to dodatek do gry – miasto należy ochronić przed najeźdźcami, tocząc rozgrywkę według wybranego scenariusza. Obie gry są atrakcyjne graficznie i cieszą się sporym zainteresowaniem wśród miłośników gier zarówno strategicznych, jak i planszowych.

Wspólne granie w gry jest świetną formą spędzania czasu. To połączenie rozrywki z silnym wysiłkiem intelektualnym, dzięki czemu każdy z graczy będzie miał poczucie dobrze spędzonego czasu. Przede wszystkim – gry uwalniają od nudy i marnowania czasu przez telewizorem czy komputerem i urozmaicają każde towarzyskie spotkanie.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)