Udostępnij
Skomentuj

Gry planszowe dla 3 latka - co wybrać? Co warto kupić dziecku?

Gry dla dzieci to jedna z najlepszych form zabawy dla młodego człowieka. W atmosferze radości i śmiechu uczy się ono współzawodniczenia, stosowania do określonych reguł, a także stopniowo nabywa bardzo przydatną w życiu umiejętność - właściwą reakcję na przegrywanie. Zaczyna rozumieć, że czasem wygrywa ono, innym razem ktoś inny. I choć początkowo może być to trudne, to gry edukacyjne bardzo dobrze sprawdzają się w tej niełatwej lekcji życia.

Już gry dla najmłodszych posiadają nie tylko wartość rozrywkową, ale także edukacyjną, choć dostosowaną oczywiście do wieku i możliwości percepcyjnych dziecka. Warto podkreślić, że dzieci nie rozgraniczają pojęć "zabawa" i "nauka", one uczą się właśnie poprzez zabawę, która jest ich naturalną potrzebą. Dobra gra edukacyjna przemyci pożądane treści w taki sposób, że młody człowiek nawet nie zorientuje się, że pod przykryciem dobrej zabawy kryje się coś więcej. Dydaktyzm nie powinien być zanadto widoczny, gdyż wtedy przestaje pełnić swoją funkcję.

Jakie są fajne gry planszowe dla dzieci?

Rynek zabawek dziecięcych oferuje mnóstwo gier różnego rodzaju, różniących się pod względem tematyki, sposobu gry oraz wieku grupy docelowej. To, którą wybrać, będzie zależało w dużej mierze od tego, ile lat ma dziecko. Gry planszowe dla 3 latka będą się bowiem różnić poziomem trudności od tych, które są przeznaczone dla starszych pociech. Przyjęło się, że gry od 3 lat to coś w rodzaju pierwszego stopnia trudności. Na rynku są oczywiście gry skierowane do młodszych dzieci, niemniej dopiero gry dla 3 latka możemy nazwać prawdziwymi grami planszowymi.

Wybór gier jest ogromny, a decyzja często trudna do podjęcia, dlatego warto sięgać po rozwiązania sprawdzone, którym zaufały już tysiące dzieci i ich rodziców. Do najpopularniejszych gier dla najmłodszych na pewno zaliczyć można:

  • Grzybobranie to bardzo lubiana gra, którą z powodzeniem można zaliczyć w poczet tych z etykietą: gry dla przedszkolaków. Nie oznacza to jednak, że w zabawie nie mogą uczestniczyć dorośli - można grać zarówno z rówieśnikami, jak też zaangażować we wspólną zabawę rodziców.
  • Do zaangażowania rodziców do gry razem z dziećmi zachęca także seria gier ćwiczących zapamiętywanie. Warto poznać się bliżej choćby z grą Dzieci kontra rodzice. Memory zwierzaki lub Dzieci kontra rodzice. Memory w przedszkolu.
  • Dużym zainteresowaniem cieszy się również gra Pierwsza przygoda z angielskim, dzięki której dziecko poznaje alfabet oraz pierwsze słowa po angielsku.

Popularne gry planszowe dla najmłodszych

Proste gry dla 3 latka - najchętniej wybierane tytuły

Trzy lata to wiek, kiedy można już co prawda mówić o pewnych umiejętnościach wspólnych dla dzieci, niemniej każde z nich znajduje się tak naprawdę na różnym poziomie rozwoju. Dlatego gry i zabawki dla najmłodszych powinny ten aspekt uwzględniać. Bardzo popularne są w ostatnich latach gry literki dla 3 latka, które pozwalają na oswojenie się z alfabetem poprzez zabawę kolorowymi literkami. To jednak tylko jedna z opcji, warto zapoznać się z również z następującymi tytułami:

  • Mój pierwszy Alias to gra słowna z postaciami z ulubionych bajek Disneya.
  • Gra Kot w worku angażuje różne zmysły dziecka, które za pomocą dotyku musi rozpoznać wylosowany element.
  • Gra Patyczaki doskonale wpływa na doskonalenie motoryki małej podczas układania obrazków.
  • Gra Moje Dinozaury poza układankami z puzzli zawiera także modele dinozaurów 3D do samodzielnego złożenia oraz naklejki.
  • Gra Gacek, gdzie jesteś pozwala na ćwiczenie spostrzegawczości malucha.
  • Doble 1 2 3 to wersja dla najmłodszych popularnej gry na spostrzegawczość i szybkość reakcji.

Przy wyborze gier dla dzieci warto mieć także na uwadze te, w których może ono poćwiczyć umiejętność logicznego myślenia oraz zadawania pytań, gdyż korzystnie wpływa to na rozwój mowy młodego człowieka. Doskonale nadają się do tego choćby gry: Zgadnij kto to? My Little Pony oraz Zgadnij kto to? Księżniczki Disneya, których ogromną zaletą - poza niewątpliwymi walorami edukacyjnymi - jest to, że ich tematyka dotyczy znanych i lubianych bajek,  dlatego też stanowią one nie lada gratkę dla najmłodszych.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)