Udostępnij
Skomentuj

Gry planszowe dla przedszkolaka. Nauka i zabawa dla 4-latków

Czteroletnie dziecko potrafi już całkiem sporo, zatem asortyment zabawek dla tej grupy wiekowej jest mocno rozbudowany. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej zabawki, warto mieć na uwadze gry edukacyjne, gdyż łączą one przyjemne z pożytecznym, tj. zabawę i naukę. Dziecko uczy się poprzez zabawę i jest to dla niego najciekawsza i najwłaściwsza z racji wieku forma przyswajania wiedzy. Gra planszowa dla 4 latka to świetny sposób na wspólną zabawę oraz odkrywanie świata i prawideł nim rządzących.

Gry dla 4 latka - co wybrać, gdy rynek gier pęka w szwach?

Gra edukacyjna na pierwszy rzut oka niewiele musi mieć z edukacją wspólnego. Zresztą im mniej widocznego dla młodego człowieka dydaktyzmu, tym lepiej, gdyż na tym etapie rozwoju zabawa ma być priorytetem, a nauka jedynie do niej dodatkiem.

Pod względem tematycznym rynek oferuje bardzo szeroki wybór, niemniej od dawna dużym zainteresowaniem cieszą się gry od 4 lat z serii Dobble, wśród których warto wymienić następujące tytuły:

  • Dobble Kids - jak w całej serii główna zasada polega na tym, aby jak najszybciej odnaleźć symbol łączący dwie karty. Wersja Kids pod względem poziomu trudności jest odpowiednia dla młodszych graczy, ale sama jej idea sprawia, że dorośli także nie będą próżnować!
  • Dobble Auta - to wersja, którą uwielbiają chłopcy, chociaż nie tylko. Kto w końcu nie lubi sympatycznego Złomka czy Zygzaka McQueena z popularnej bajki Disneya?
  • Dobble Plaża - w gorące, letnie południa, gdy z nieba leje się żar uniemożliwiający wyjście na zewnątrz, nudę poskromi wersja Doble z symbolami właściwymi właśnie tej porze roku. Frajda gwarantowana!

Gry z serii Doble łączą w sobie ćwiczenie spostrzegawczości oraz szybkości reagowania, a wszystko to w atmosferze czasu wspólnie spędzonego na zabawie.

Popularne gry dla najmłodszych

Fajna gra dla 4 latka to taka, która będzie także kształciła i doskonaliła jego umiejętności w sferze społecznej. Tę funkcję doskonale spełniają gry kooperacyjne dla dzieci, które nie potrafią jeszcze ponosić porażki i właściwie na nią reagować.

Pozostałe popularne gry dla dzieci w tym wieku to:

  • Grzybobranie w Zielonym Gaju - to gra przestrzenna z planszą i kostką do gry, w której zbiera się grzybki.
  • Dzieci z Carcassonne - w trakcie gry nie liczą się punkty. Zwycięża ten gracz, który jako pierwszy wykorzysta wszystkie swoje pionki.
  • Zagadki Smoka Obiboka - gra karciana z rymowanymi zagadkami oraz puzzlową układanką, której elementy otrzymuje się w zamian za udzielenie poprawnej odpowiedzi.
  • Smart Games – Czerwony Kapturek - bardzo ciekawa propozycja dla dzieci, która pozwala na puszczenie wodzy wyobraźni i opowiadanie własnej wersji popularnej bajki.
  • Gorący ziemniak junior - gra ćwicząca szybkie myślenie pod presją czasu.

Gry planszowe dla 4 latka to tylko jedna z opcji

Rynek gier dla dzieci jest naprawdę ogromny. Warto zatem korzystać z jego dobrodziejstw, ale żeby to robić, należy wiedzieć, co oferuje. Gry planszowe wciąż stanowią jedną z najchętniej wybieranych kategorii gier, niemniej posiadają one równie ciekawe i korzystne pod względem rozwojowym alternatywy:

  • Gra zręcznościowa dla 4 latka będzie rewelacyjną sposobnością do ćwiczenia i doskonalenia motoryki małej oraz dokładności i… cierpliwości!
  • Kalambury dla dzieci stanowią nie tylko dobrą zabawę, ale także pomagają wyzwolić dziecięcą kreatywność. W przypadku tego rodzaju gier warto mieć na uwadze tytuł Time’s Up! Kids - grę, którą z racji niewielkich gabarytów można zabrać ze sobą i korzystać z niej wszędzie, gdzie najdzie nas na to ochota.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)