Udostępnij
Skomentuj

Halloween – jak wyciąć dynię? Jaki zrobić strój na Halloween?

Dynia na halloween to prawdziwe must have w każdym domu, który zamierza w należyty sposób uczcić ten dzień. Kiedy jest halloween, grupki przebranych dzieci i nieco starszych przebierańców wędrują od domu do domu w poszukiwaniu łakoci, wołając: "Cukierki albo psikus!". Wiele osób woli uniknąć psikusa, więc tego dnia są oni przygotowani na przyjście miłośników słodkości. Aby tradycji stało się zadość!

Dynia halloween - jak się zabrać za wycinanie dyni?

Wycinanie dyni to element niezbędny w przygotowaniach do halloween. Wbrew pozorom nie jest to jednak sprawa tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Jest ona bowiem dość twarda i nóż musi wejść głęboko, aby udało się wyciąć otwory. Podstawowa kwestia to zatem odpowiednie narzędzie. Może być to ostry nóż kuchenny. Istnieją także specjalnie na tę okazję zestawy do rzeźbienia dyni. Potrzebny będzie również pisak i gazeta.

Wydrylowaną dynię najlepiej ułożyć na gazetach, aby później łatwo pozbyć się pozostałości po pracy. Pisak z kolei posłuży do tego, by narysować na dyni kontury otworów, które zamierzamy wyciąć, czyli oczu i ust wykrzywionych w przerażającym uśmiechu.

Wycinanie dyni to w wielu domach podstawa, jeśli chodzi o zabawy na halloween. Dzieci to uwielbiają, nadając dyniom wymyślone przez siebie wyrazy twarzy. W końcu horror, jaki gwarantuje ta okazja do świętowania i wspólnej zabawy, zaczyna się od przygotowań.

Przebrania na halloween - jak się przygotować?

Warto mieć świadomość, że halloween to nie tylko przerażające dynie na podwórku lub w zaciszu własnego domu. Równie ważne są psikusy na halloween, charakteryzacje i fajne przebrania. Historia halloween zna różne pomysły, od tradycyjnych po te najbardziej zwariowane i mrożące krew w żyłach.

Przyjęło się, że najpopularniejsze stroje na halloween to wiedźma, kościotrup, strój zombie i wszelkiego rodzaju postacie, które od wieków straszą nas w bajkach. Stroje na halloween dla dzieci powinny być nie tylko efektowne, ale także bezpieczne. Jeśli przykładowo decydujemy się na strój czarownicy, to suknia nie powinna ciągnąć się po ziemi, by nie spowodować upadku, a peruka z bujną czupryną nie może zasłaniać pola widzenia. To podstawowa i wydawałaby się oczywista rzecz, gdy chodzi o stroje dla dzieci, ale okazuje się, że nie zawsze zwracamy uwagę choćby na dobrze dopasowany rozmiar przebrania.

Co jednak w sytuacji, gdy nie mamy w domu stroju na halloween, a czasu na uszycie lub zakup też niewiele? Cóż, potrzeba matką wynalazków, jak mawiają. Czasem nie potrzeba pełnego kostiumu, aby uzyskać fenomenalny efekt. Maski na halloween plus zwykłe czarne ubranie i przebranie gotowe! Można w ten sposób stać się zombie, wampirem czy innym potworem. Warto zwrócić uwagę, czy otwory na oczy w maskach są odpowiednich rozmiarów i dobrze rozstawione, by nie ograniczały one zanadto pola widzenia.

A gdy brak nawet maski, a oczy dziecka patrzą na nas błagalnie, w końcu wszyscy koledzy i koleżanki mają już stroje? Wtedy na ratunek przychodzi makijaż na halloween. Dobra charakteryzacja potrafi zdziałać cuda, a podstawowe kosmetyki w domu posiada każda mama. Świetnie w tej roli  sprawdzą się również specjalne farbki do malowania twarzy. Bo czy cukierki nie są warte tych wszystkich starań?

Poza charakteryzacją i przebraniami warto zadbać także o odpowiednie ozdoby na halloween. Poza dyniami w okresie przed tą okazją w sklepach spotkać można przeróżne dekoracje na halloween - od tradycyjnych lampionów i świeczek aż po te mrożące krew w żyłach, w zależności od tego, jaki styl ktoś preferuje.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)