Udostępnij
Skomentuj

Jak usypiać niemowlę? Maskotka E-zzy leniwiec i szumisie

Spokojny sen Niemowlaka – dla niektórych Rodziców to marzenie, dla innych piękna rzeczywistość. Czy da się cokolwiek zrobić, kiedy Maluszek nieszczególnie chce zasnąć, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ma ku temu idealne warunki?

Usypianie Niemowlaka

Dziecko lubi rytuały. Szybko się do nich przyzwyczaja, a przede wszystkim – docenia. Ma wtedy poczucie stabilności, bezpieczeństwa i spokoju, tak ważne, by mógł czuć się po prostu pewny i szczęśliwy (co zresztą nie dotyczy chyba tylko Maluchów…?). Dlatego ważne jest, by Maluszek miał swój rytm, szczególnie wieczorny, który codziennie pozwala Mu się wyciszać i przygotowywać do pójścia spać. Zaczyna się zazwyczaj od kąpieli lub mycia oraz zabiegów pielęgnacyjnych – może to być np. masaż brzuszka czy całego ciałka, z użyciem oliwki o odpowiednim, uspokajającym zapachu. Następnie ubieranie piżamki, miękkiej, wygodnej i przyjemnej. Pokój Dziecka już powinien być przygotowany – wywietrzony, ze światłem dającym lekki półmrok i naszykowanym łóżeczkiem. Następnie przytulanie, karmienie i – planowane – zaśnięcie, podczas czytania bajek czy śpiewania kołysanek. Właśnie – planowane. Cóż, usypianie Dziecka może i odbywa się według planu Rodzica, ale niekoniecznie zgodnie z planem Dziecka. Czasem bowiem okazuje się, że ma Ono zupełnie inne zamierzenia!

Jak usypiać Niemowlę?

Jeśli Maluch nie zasypia podczas karmienia, czytania bajki czy kołysanki i wydaje się być rozbudzony i gotowy do zabawy – najważniejsze, to nie dać się porwać Jego rozrywkowemu nastrojowi! Pora spania to czas na wyciszenie, delikatność i czułość, nie na zabawę. Nawet, jeśli Maluch ma na nią ochotę, Rodzic powinien zadbać o to, by poczuł znużenie, zmęczenie. Może się to wiązać z dłuższym noszeniem na rękach, delikatnym kołysaniem, głaskaniem, opowiadaniem miliona nowych bajek spokojnym, cichym głosem. Sen dla Dziecka jest bardzo ważny, a dziecięce nastroje zmieniają się bardzo szybko. Być może przypływ energii jest nagły, może to kwestia niewygody czy chęć pobycia jeszcze z Rodzicem – ważne, by nie zabawiać Dziecka, nie mówić do Niego głośno, nie doprowadzać też do jeszcze większego przyrostu emocji, szczególnie negatywnych – czyli nie denerwować się na Maluszka, który nie potrafi zasnąć. Są rożne metody usypiania Niemowląt, niektóre zakładają także zostawienie Dziecka samemu sobie, nawet podczas płaczu, ergo doprowadzenie do samoistnego zmęczenia (a raczej wyczerpania płaczem) i zaśnięcia. NIE JEST to dobra metoda. By Dziecko mogło spokojnie zasnąć, potrzebuje poczucia bezpieczeństwa. Zostawione samo sobie, nie czuje się bezpieczne, co więcej – traci zaufanie do Rodzica, który zostawił Je w potrzebie. Bywa, że Maluszek całą noc męczy siebie i przy okazji Rodziców. Jedynym lekarstwem na to jest cierpliwość, bliskość i czułość, czasem współspanie. Ale to mija, czasem to kwestia jednej nocy, czasem kilku, ale w końcu wszystko się uspokaja.

Szumiąca zabawka

Niektóre Maluchy mają specyficzne zamiłowania. Jedne zasypiają tylko w idealnej ciszy i budzi je każdy głębszy oddech Rodzica, innych z kolei nie obudzi nawet odkurzacz czy suszarka. Co więcej – takie jednostajne, szumiące odgłosy działają na Nie uspokajająco. Coś w tym jest! W końcu niektóre Maluchy chętniej zasypiają w jadącym samochodzie niż w wygodnym łóżeczku i domowym zaciszu. Rodzice włączają więc suszarki, kładą Dzieci na pralce lub też… wożą samochodem. A tymczasem są o wiele łatwiejsze sposoby, które mogą pomóc zasnąć Maluszkowi we własnym łóżeczku, a do tego przypilnować, by sen był spokojny – Szumisie!

Co robi szumiś?

Whisbear – miś szumiś – to zabawka stworzona z myślą właśnie o tych Maluszkach, które uspokajają jednostajne, szumiące dźwięki. Są w formie pluszaków, które można zaczepić przy wózku czy łóżeczku. Początkowy były to misie, złożone z głowy i długich nóżek zakończonych magnesami, by można je było zawiesić w dogodnym miejscu i złączyć, by nie spadły. Obecnie rodzina Whisbear stale się powiększa o nowe zwierzaki. Najnowszym jest uroczy leniwiec.

Leniwiec Whisbear

Whisbear Szumiący leniwiec E-zzy

Nie jest to tania zabawka, ale zapewne bezcenna dla tych, którzy szukają sposobu na spokojny sen Niemowlaka. Szumiś leniwiec jest przyjemny w dotyku, miękki, wykonany z najlepszej jakości materiałów, a do tego posiada wiele innych funkcji, które mogą pomóc w uśpieniu Małego Rozrabiaki oraz sprawić, że owy sen będzie głęboki i mocny, a Rodzice spokojni. Jak działa E-zzy leniwiec? Przede wszystkim, jest czymś więcej niż klasyczną szumiącą zabawką – posiada także funkcję pozwalającą na monitorowanie snu - Whisbear cry sensor, który poprzez specjalną aplikację powiadamia Rodzica, kiedy Maluch zaczyna płakać oraz wysyła raport o jakości snu Dziecka. To właśnie dzięki dedykowanej aplikacji Rodzic może sterować szumami leniwca oraz prowadzić kalendarz czy śledzić kroki rozwojowe u Dziecka. Zdalne sterowanie zabawki oparte jest na bezpiecznych technologiach, które nie wpływają negatywnie na otoczenie.

Whisbear Szumiący leniwiec E-zzy

Zbędny gadżet czy konieczność? Z pewnością nie każdy Rodzic potrzebuje taką zabawkę – niektóre Maluszki spokojnie i bezproblemowo zasypiają, więc tego typu przytulanka będzie, mówiąc wprost, sporym i zbędnym wydatkiem. Inni z kolei z pewnością znajdą w nim „najlepszego przyjaciela” nie dla Malucha, ale dla siebie! Trzeba też przyznać, że szumisie są po prostu… modne. Idealnie sprawdzą się na wysokobudżetowy, stylowy prezent dla Młodych Rodziców. Nawet, jeśli nie będą korzystali z funkcji (choć nie da się przewidzieć, czy będą konieczne, szczególnie, jeśli robi się prezent dla Noworodka), zawsze może posłużyć jako miła zabawka. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepszy szumiący miś czy leniwiec nie zastąpią ciepła, miłości, bliskości, czułości oraz kontaktu z Rodzicem, niezbędnych dla Dziecka, by mogło się prawidłowo rozwijać, w tym też spokojnie spać.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)