Udostępnij
Skomentuj

Jak wytresować smoka? Klocki Playmobil z bohaterami bajki!

Smoki, Wikingowie, odwaga, męstwo, przyjaźń… Amerykański animowany film „Jak wytresować smoka” szybko podbił serca Dzieci na całym świecie, przemycając w magicznym świecie fantastycznych stworzeń wiele cennych wartości. A - jak wiadomo - wszystko, co się dobrze ogląda, może też służyć dobrej zabawie!

Bajki o smokach

Trochę ich już powstało, wciąż też są pomysły na nowe, a te, które biją rekordy popularności, mają dopisywane kolejne części. Tak jest w przypadku bajki „Jak wytresować smoka”, która doczekała się kontynuacji – „Jak wytresować smoka 2 „ i „Jak wytresować smoka 3” . Stworzono także serial „Jeźdźcy smoków”, oparty na motywach bajki, także będący jego – można powiedzieć – przedłużeniem. Każda z części cieszy się takim samym powodzeniem – zarówno postaci, jak i smoki, których wizerunki, jak i charaktery są przyjemne i przyjazne, na dobre rozkochały w sobie małoletnich widzów. W bajce w ciekawy sposób jest przedstawiona przyjaźń człowieka ze zwierzęciem. Smoki nie jawią się jako stworzenia wyjątkowo groźne i niebezpieczne  – na początku mogą się takie wydawać, bo się boją, ale z biegiem czasu, kiedy nabierają zaufania, okazują się całkiem niezłymi pomocnikami wikingów i prawdziwymi przyjaciółmi.

Popularne klocki Jak wytresować smoka?

Postacie z bajki „Jak wytresować smoka”

Zapewne wiele Dzieci potrafi też wymienić imiona smoków, które można obejrzeć w bajkach. Wszystkim znana jest Nocna Furia, bardziej uroczy niż groźny, rzadko spotykany smok, którego – jak wiadomo z pierwszej części filmów – Czkawka, syn Stoika Ważkiego, wodza plemienia, jako jedyny potrafił oswoić. Nadał mu też nieco przyjemniejsze imię – Szczerbatek. Jeśli chodzi o następne gatunki smoków, są to:

  • Koszmar Ponocnik
  • Gronkiel
  • Śmiertnik Zębacz
  • Czerwona Śmierć
  • Straszliwiec Straszliwy
  • Zębiróg Zamkogłowy

Z kolei jeśli chodzi o bohaterów – Czkawce towarzyszy Astrid, Śledzik, Sączysmark oraz bliźniaki -  Mieczyk i Szpadka. Wszyscy dosiadają smoków, z którymi udało im się znaleźć porozumienie i wytresować.

Zabawki „Jak wytresować smoka

To oczywiste – najbardziej pożądaną zabawką dla miłośnika bajki czy filmu, jest figurka bohatera. W tym wypadku może to być albo figurka Wikinga albo… figurka smoka, która dostarczy mnóstwo możliwości do wspaniałej zabawy! Bajka przedstawia różne gatunki, tak więc i figurki smoków będą zróżnicowane, a co za tym idzie – wyjątkowo ciekawe. Można je znaleźć np. wśród klocków, gdzie przedstawiają się wyjątkowo atrakcyjnie.

Playmobil Dragons

Klocki dla Dzieci to niemal podstawowa zabawka. Jak wiadomo, dawno wykraczają poza klasyczne zestawy konstrukcyjne. Obecnie wiele producentów, w tym firma Playmobil, proponuje mocno zindywidualizowane zabawki, stworzone na motywach znanych i lubianych bajek, pełnie ciekawych akcesoriów, ruchomych części, a nawet zasilanych bateriami. Można znaleźć niemal każdą animację! To oczywiste więc, że zestawy playmobil proponują także zabawki ze smokami w roli głównej, które ucieszą nie tylko fanów słynnej bajki, ale i każdego, kto lubi te niezwykłe stworzenia.

Playmobil Czkawka i Szczerbatek

Zestawy playmobile z bajki „Jak wytresować smoka” pozwalają zebrać całą fantastyczną kolekcję. W każdym jest inny smok oraz inna postać. Warto wspomnieć, że klocki playmobile z tej serii nie należą do klocków konstrukcyjnych – są to elementy, które można ze sobą łączyć, ale raczej na zasadzie luźnego dokładania, niż misternego konstruowania. Niektóre z nich są także zasilane bateriami, co tworzy wyjątkowo ciekawe zabawki. Są też figurki Playmobile – figurki smoków i postaci, stworzone bardzo dokładnie, z oddaniem wszelkich szczegółów, z ruchomymi elementami. Takie klocki-figurki to oryginalne, ciekawe zabawki, które dostarczą mnóstwa wrażeń.

Wśród zestawów można w zasadzie znaleźć wszystko to, co potrzebne, by stworzyć swój własny świat Wikingów i poczuć się jak w ulubionej bajce. Dostępne są wszystkie smoki, wraz ze swoimi jeźdźcami- jest Szczerbatek z Czkawką czy Sączysmark z Koszmarem Ponocnikiem oraz inne. W każdym zestawie są też akcesoria, które uatrakcyjnią zabawę. Można zakupić także statek oraz różne rodzaje katapult. W każdym zestawie znajduje się też figurka. Wszystkie razem tworzą wspaniałą serię, którą można bawić się bez końca, rozwijającą wyobraźnię i pozwalającą przenieść się do magicznej krainy.

Klocki Playmobil cechują się wysoką jakością i przywiązaniem do detali. Dedykowane są Dzieciom od 4 roku życia, ale warto zwrócić uwagę na ostre lub drobne elementy, które niosą ze sobą ryzyko skaleczenia lub wchłonięcia. Nie mniej, jeśli szuka się zabawek z motywem smoków, zestawy Playbomil Dragons będą chyba najlepszym wyborem, szczególnie, jeśli Dziecko wcześniej widziało bajkę. Z klockami może tworzyć własne scenariusze smoczych przygód, z czego z pewnością chętnie skorzysta każdy Maluch o dużej wyobraźni!

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)