Udostępnij
Skomentuj

Klocki Brick Trick – buduj z cegły! Zestawy konstrukcyjne dla dzieci

Tyle się mówi o budowaniu z klocków, jaka to ciekawa i rozwijająca zabawa… a tymczasem okazuje się, że klasyczne klocki, nawet z najlepszych serii, mogą się schować przy możliwości uczestniczenia w prawdziwej budowie. Cegły, deski, cement… plac budowy to raj dla wielu Dorosłych, a co dopiero Dzieci. Ale niestety – nie każdy ma dostęp do takich „atrakcji”, trudno też zafundować Dziecku materiały budowlane do zabawy. A może jednak nie tak trudno…?

Brick Trick

To klocki konstrukcyjne z firmy Trefl, zmieniające całe oblicze popularnej zabawy. Nie są kolorowe, pełne gadżetów, wielu dodatkowych akcesoriów czy ruchomych części. Nie sposób znaleźć tutaj urocze dodatki w stylu kubeczków czy mebelków, ale to żadna strata w obliczu tego, co oferują te wyjątkowe klocki dla Dzieci.

Budowanie domu jeszcze nigdy nie było tak fascynujące! W skład zestawu klocków wchodzą bowiem… cegły i drewno w postaci drobnych deseczek oraz klej do budowy, mający imitować cement, a więc materiały żywcem wyjęte z prawdziwego placu budowy. Żeby tego było mało – każdą zbudowaną konstrukcję można rozłożyć po wcześniejszym zamoczeniu – klej rozpuszcza się w wodzie – i stworzyć coś zupełnie nowego! Wszystkie budowle będą wyglądała wyjątkowo, a przede wszystkim – bardzo naturalnie. Klocki konstrukcyjne dla Dzieci z serii Brick Trick świetnie rozwijają wyobraźnię oraz zdolności manualne, a przede wszystkim pozwalają poczuć się jak prawdziwy budowniczy. To już nie składanie ze sobą klocków i proste łączenie elementów, ale cała inżynieria. Budowanie miasta z takich klocków z pewnością będzie nie tylko ciekawym wyzwaniem, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą.

 Każda budowa opiera się na tym samym schemacie – trzeba sklejać ze sobą elementy, łączyć deski z cegłami, kierując się instrukcją lub działając indywidualnie – nie ma żadnych ograniczeń.  Warto zaznaczyć, że do stworzenia jest sam szkielet budowli – w zestawach nie ma elementów takich jak okna czy drzwi. A co można stworzyć z klockami Brick Trick?

Klimat wsi

Każde Dziecko, które lubi sielskie, wiejskie klimaty, będzie zachwycone. Seria klocków Brick Trick pozwala na stworzenie całego gospodarstwa agroturystycznego w wyjątkowym stylu. Do wyboru są:

  • Stajnia – niewielki budyneczek, osadzony na ciekawej planszy, z dodatkowymi ozdobnikami, takimi jak krzewy, drzewa czy trawa. W każdym zestawie znajdują się też pionki – tekturowe postaci, które umożliwią zabawę.
  • Buda da dla psa – nieważne, czy dla małego pupila czy dużego psa obronnego – każdy potrzebuje własnego kąta, najlepiej solidnego – z cegieł i drewna. Wszystko jest możliwe!
  • Zagroda – mały, skromny budynek idealne na schronienie dla koni czy kóz. Można dobudować zbiornik na wodę i rusztowanie na sianko, ale to, jak wszystko będzie wyglądało, zależy od zmysłu inżyniera!
  • Ranczo – najważniejszy element całej zabudowy. Uroczy domek z cegieł będzie się prezentował wyjątkowo atrakcyjnie. Zestaw ten świetnie się sprawdzi jako pierwszy, by móc dobierać do niego dodatkowe budowle. Oczywiście w zestawie nie mogło zabraknąć elementów na konstrukcje dachu - dachówki wyglądają jak prawdziwe!
  • Wiatrak – niecodzienny, ale każde atrakcyjny element krajobrazu! Jego budowanie nie będzie zbyt łatwe, ale efekt powalający!

Klimat miasta

Dla tych, którzy lepiej czują się w zgiełku miasta, także nie zabraknie propozycji na ciekawą zabawę z klockami Brick Trick. Do zbudowania są garaż, loft, sklep, remiza oraz dworzec. Każdy zestaw składa się – podobnie, jak zestawy „wiejskie” – z cegieł i elementów drewnianych oraz specjalnej planszy na całą konstrukcję, a czasem także dodatkowych elementów, takich jak dachówki czy drobne dekoracyje oraz tekturowe figurki. Budowle w miejskim klimacie są bardzo atrakcyjne, dość złożone, ale sprawna rączka ze wszystkim sobie świetnie poradzi.

Klimat średniowiecza

Zbudowanie domu wydaje się takie… oczywiste. Co innego mieć własny zamek! To dopiero ciekawe budowle. Czy to pałac czy forteca – wszystkie są imponujące. Zestawy składają się z wielu elementów, w tym też z łuków mozaikowych i kafelek, a wszystko po to, by średniowieczne budowle były jak najbardziej naturalne i robiły wielkie wrażenie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by różne rodzaje budowli łączyć ze sobą. Budowanie miasta wcale nie musi oznaczać skupiania się wyłącznie na typowo miejskich budowlach – można także powiększać aglomerację i przedmieścia – mała wieś czy zamek z pewnością będą ciekawymi elementami krajobrazu. Wcale nie trzeba budować całego pałacu – dla urozmaicenia można postawić same konstrukcje drewniane lub też dołożyć kilka cegieł, by wszystko wyglądało jak średniowieczne ruiny, których przecież nie brakuje w najstarszych miastach.

Tego typu klocki są wyjątkowo ciekawą alternatywą dla tradycyjnych zabawek. Wymagają może nieco więcej wysiłku, można się przy zabawie pobrudzić, ale efekty są tego warte. Być może niewinna zabawa w budowę domu zmieni się w prawdziwą pasję…? Z pewnością może być pierwszą cegiełką na fundamentach myślenia o karierze inżyniera.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)