Udostępnij
Skomentuj

Klocki Lego Fantastic Beasts – który zestaw warto kupić?

Fantastic Beats to seria filmów i książka, które stanowią spin-off cyklu o Harrym Potterze. Autorką książki jest JK Rowling, a bohaterowie to zarówno postaci znane z serii o czarodzieju, jak i te, o których była tam tylko wzmianka lub zupełnie nowe. Film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” oraz „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” reżyserował David Yates, odpowiedzialny także za cztery filmy z serii „Harry Potter”, można się więc łatwo domyślić, że klimat produkcji będzie równie fantastyczny!

Książka „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” jest niejako dopiskiem do czwartej części przygód Harrego Pottera – ma być kopią książki należącej do Harrego, napisanej przez Newta Skamandera. To podręcznik do szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, mający służyć nauce w opiece nad magicznymi zwierzętami. JK Rowling napisała ją pod pseudonimem Newta Skamandera, dodała przedmowę Dumbledora, dzięki czemu książka stanowi bardzo atrakcyjny gadżet dla wszystkich miłośników uniwersum Harrego Pottera. Oczywiście, jest też świetnym materiałem na filmy – powstały już dwie z zapowiadanych pięciu części. A gdzie obejrzeć „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”? Produkcja miała swoją premierę w 2016 roku, nie jest więc już dostępna w kinach, ale należy postarać się o legalne źródło odtwarzania.

Klocki Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

To oczywiste, że na fali popularności filmów czy też książek, powstają różnego rodzaju gadżety oparte na ich motywach. Nawet spin-offy Harrego Pottera doczekały się swoich kolekcji klocków. Zestawy Lego inspirowane filmami z serii „Fantastyczne zwierzęta” z pewnością przypadną do gustu wszystkim miłośnikom potterowskich klimatów.

Podobnie, jak w przypadku innych zestawów, klocki Lego z serii „Fantastic Beast” będą zawierały mnóstwo drobnych elementów i dodatkowych akcesoriów. Same modele będę także dość skomplikowane, a wszystko po to, by jak najlepiej, w jak najbardziej realistyczny sposób oddać charakter danej maszyny, budowli czy scenki, w związku z czym, choć nadal są do klocki dla Dzieci, nie będą dedykowane wszystkim Maluchom. Przede wszystkim – warto mieć na uwadze, że seria o Harrym Potterze, a także inne historie z nim związane, niekoniecznie nadają się dla kilkulatków. To raczej tematyka dla nieco starszych Dzieci, które mają większą świadomość fikcji literackiej i filmowej. Podobnie będzie w przypadku zabawek. Zestawy Lego „Fantastic Beast” to nie są bezpieczne klocki dla Dzieci poniżej 7 roku życia – głównie ze względu na sporą ilość drobnych elementów, ale także na sam charakter i swoiste przesłanie serii. Natomiast jeśli ktoś zastanawia się, jakie klocki Lego kupić dla 7-latka, może brać już pod uwagę serię z Harrym Potterem czy też fantastycznymi zwierzętami.

Seria klocków oparta na motywach filmów o fantastycznych zwierzętach będzie wyjątkowo atrakcyjna. Tego typu klocki ze zwierzętami znacznie różnią się od klasycznych zestawów lego np. z farmą czy stadniną. Jak łatwo się domyślić, zwierzęta w zestawach będą magiczne – nie zabraknie pegazów, fantastycznych ptaków czy innych stworzeń, których nie sposób znaleźć na kartach podręczników (chyba że będzie to podręcznik Harrego!). Klocki będą więc świetnym sprawdzianem wyobraźni, a zabawa nimi pozwoli przenieść się w fantastyczny, odrealniony świat, w którym swój dom znajdzie każde najdziwniejsze stworzenie. Na które zestawy warto zwrócić szczególną uwagę?

  • Walizka Newta z magicznymi stworzeniami

To w tym zestawie można się spotkać z wieloma niesamowitymi zwierzętami, takimi jak buchorożec, mijoptak, gromoptak czy innymi. Newt prowadzi Jacoba, Tinę i Queenie po wybiegach dla magicznych zwierząt i opowiada, jak się nimi zajmować. Czy wydarzy się coś nieoczekiwanego? Czy wszystkie zwierzęta są łatwe do opanowania…? W zestawie są 4 figurki oraz mnóstwo ciekawych elementów, by zbudować wspaniałe zagrody dla magicznych stworzeń.

  • Ucieczka Grindelwalda

Zły czarnoksiężnik próbuje uciec z Magicznego Kongresu Stanów Zjednoczonych ameryki w powozie z magicznym koniem testralem. Próbuje go powstrzymać Serafina Picquery, ale kto wie, jaki będzie efekt starcia dwóch magicznych mocy? Scenariusze mogą być różne, a wszystko zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni.

Nic nie byłoby możliwe, gdyby nie magiczne zwierzęta! Nie zawsze jednak są one przyjacielsko nastawione… ale żeby się tego dowiedzieć, koniecznie trzeba się zapoznać z dedykowaną im serią filmów. Zestawiając klocki z Harrym Potterem z Lego z serii Fantastic Beast, można stworzyć wspaniały, fantastyczny świat, którzy przemieni zabawę w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków dziecięcej – a może i nieco starszej – wyobraźni. Jednak zanim zakupi się klocki z fantastycznymi zwierzętami, warto zapoznać się z produkcjami filmowymi, by Użytkownik zabawki poznał cały kontekst i historię „zawartą” w zestawach Lego. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by bawić się po swojemu, ale być może znajomość całej historii zwiększy przyjemność zabawy.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)