Udostępnij
Skomentuj

Klocki Playmobil Policja – jaki zestaw kupić?

Seria Playmobil Policja to tematyczne zestawy klocków, które otwierają przed dziećmi świat pracy policyjnej – pościgi, blokady i śledztwa są tu na porządku dziennym. W serii Playmobil Policja można znaleźć wiele różnych zestawów. Jakich? Który wybrać?

Playmobil Policja – co to za seria?

Seria klocków Playmobil Policja to dość liczna gama zestawów klocków dla dzieci. Poszczególne zestawy są bardzo zróżnicowane – każdy przedstawia inną jednostkę policyjną, która może być wyposażona w pojazdy i akcesoria. To także budynki policyjne i cała gama drobnych elementów, które wpływają na realizm podczas zabawy.

 • Playmobil Policja to klocki, które przybliżają dzieciom tematykę pracy stróżów prawa.
 • Poszczególne zestawy są bardzo zróżnicowane. Mogą zawierać pojazdy policyjne i budynki. Zawierają również figurki policjantów.
 • Zestawy są mocno zróżnicowane cenowo, a każdy z nich jest inny, dlatego można kompletować stopniowo całą serię.
 • Zestawy zawierają elementy o zróżnicowanej wielkości. Większość obiektów należy złożyć samodzielnie (w zestawie znajduje się obrazkowa instrukcja), co jest dla dzieci dodatkową atrakcją i wyzwaniem. Układanie klocków to przyjemna zabawa, która rozwija zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną.

Jakie zestawy znajdziemy w serii klocków Playmobil Policja?

Seria klocków Playmobil Policja jest szeroka i zróżnicowana. Praktycznie każdy zestaw jest inny, ale można wyróżnić wśród nich kilka typów zestawów:

 1. Zestawy miniaturowe – kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Niektóre zawierają wyłącznie postaci, inne są wyposażone również w akcesoria. Do popularnych zestawów miniaturowych z serii Playmobil Policja należą:
 • Figurki Playmobil – można kupić je w zestawie (policjant i złodziej), urozmaicają zabawę i można je użytkować także zupełnie niezależnie od klocków Playmobil Policja.
 1. Zestawy z pojazdem policyjnym – ich koszt to, na ogół, w okolicach kilkudziesięciu złotych. Mogą zawierać pojazdy, łodzie, helikoptery i inne środki transportu, z jakiego korzystają jednostki policyjne. W zestawach tego typu mogą znajdować się także inne elementy (na przykład blokada drogowa). Do najpopularniejszych zestawów tego typu należą:
 • Playmobil Policja Helikopter z reflektorami LED – to wyjątkowo interesujący zestaw z latającą jednostką policyjną. Helikopter jest wyposażony w reflektory LED, a w zestawie można znaleźć również dwie figurki policjantów oraz broń.
 • Playmobil Policja Radiowóz policyjny – klasyczny element wyposażenia policyjnego to właśnie radiowóz. W tym zestawie znajduje się pojazd, figurki policjantów, broń, kajdanki, latarka, apteczka oraz policyjna skrzynka.
 1. Zestawy z budynkami policyjnymi – najdroższe, ale też najbardziej okazałe zestawy z serii Playmobil Policja. Do wyboru są typowe budynki policyjne:
 • Playmobil Policja Posterunek policji – szeroki zestaw policyjny, w którym można znaleźć nie tylko budynek posterunku policji, ale również 4 figurki, samochód policyjny, helikopter, broń, kajdanki i wiele innych elementów dodatkowych.
 • Playmobil Policja Komisariat – rozbudowany zestaw, który zawiera komisariat, a w nim także cele dla więźniów, figurki więźnia i policjantów oraz stanowiska pracy policjantów.

Który zestaw wybrać?

Oferta zestawów Playmobil Policja jest szeroka i zróżnicowana pod względem zawartości oraz cen. Trudno wskazać jeden, najlepszy wariant, gdyż każdy znajdzie swoich zwolenników:

 • Gdy szukamy pomysłu na drobny prezent – możemy wybrać mniejszy zestaw – na przykład Playmobil Policja Policyjna blokada drogowa, który kosztuje kilkadziesiąt złotych.
 • Gdy nie mamy pewności czy ta tematyka przypadnie dziecku do gustu – nie sięgajmy od razu po najdroższy z zestawów, wybierzmy jeden z najbardziej atrakcyjnych zestawów w średniej cenie – na przykład Playmobil Policja Helikopter z reflektorami LED.
 • Gdy chcemy kupić najbardziej okazałą zabawkę – wówczas warto od razu wybrać jeden z największych wariantów. Szczególnie ciekawy i bogaty w akcesoria jest Playmobil Policja Posterunek policji, w którym znajdują się także pojazdy, figurki i akcesoria.

Czy warto kupować zabawki z serii Playmobil Policja?

Zabawa klockami, układanie ich i zabawki o tak specyficznej tematyce, jaką jest praca policji, to interesujący wybór dla dziecka. Jeśli tylko dziecko wykazuje zainteresowanie zabawkami tego typu, to produkty z serii Palymobil Policja wydają się idealnym wyborem. Mogą być użytkowane przez dzieci od czwartego roku życia, zawierają wiele elementów i dostarczają ciekawej i dość realistycznej zabawy.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)