Udostępnij
Skomentuj

Kubuś Puchatek – zabawki z bohaterami bajki. Co warto kupić?

Kubuś Puchatek to od lat jedna z najbardziej kultowych bajek, na której wychowało się już kilka pokoleń. Losy sympatycznego misia z nieposkromionym apetytem bawią, uczą i wzruszają młodych czytelników na całym świecie, a każdy z nich ma swoją ulubioną postać związaną z bajką - główny bohater, skoczny Tygrysek, nieśmiały Prosiaczek lub nieco osamotniony Kłapouchy. Nie brakuje także zwolenników postaci drugoplanowych - Sowa, Mama Kangurzyca i jej Maleństwo także zaskarbili sobie sympatię tysięcy czytelników i widzów. Nie powinien zatem dziwić fakt, że na rynku zabawek dziecięcych oferta związana z tą właśnie bajką jest tak szeroka i cieszy się niesłabnącą popularnością.

Książka Kubuś Puchatek - must have domowej biblioteczki malucha

Miś w czerwonym kubraczku, z okrągłym brzuszkiem i sympatycznym uśmiechem gości w wielu domach, w których spotkać można kilkuletnich mieszkańców. Seria książeczek Kubuś Puchatek i Przyjaciele bardzo często wprowadza dzieci w świat liter, kolorów i liczb. W przypadku dzieci, zwłaszcza tych młodszych, nauka czytania, pisania, kolorowania i liczenia powinna odbywać się na materiałach dla nich atrakcyjnych, a takimi z pewnością można określić publikacje z tej serii, opatrzone w dodatku bonusem w postaci uwielbianych przez maluchy naklejek.

Kubuś Puchatek kolorowanki również cieszą się dużym uznaniem najmłodszych, jeśli chodzi o książeczki aktywnościowe. Nadawanie kolorów bohaterom znanej wszystkim bajki stanowi jedno z ulubionych zajęć wielu pociech. Warto jednak zwrócić także uwagę na czytanki dla dzieci, gdyż bajka Kubuś Puchatek jest nie tylko ciekawą historią pełną przygód sympatycznych, zwierzęcych bohaterów. To także skarbnica wiedzy o świecie i wartości, których z pewnością każdy rodzic chciałby nauczyć swoje dzieci. Sentencje o przyjaźni zawarte w tej bajce należą do najpiękniejszych, na stałe wpisując się w klasykę literatury dziecięcej.

Bajki dla dzieci obecnie często są po prostu rozrywką, dlatego dobrze jest mieć w swoich domowych zbiorach takie, które poza dobrą zabawą niosą za sobą coś więcej - zasady i wartości, których warto uczyć już od najmłodszych lat, by następnie posługiwać się nimi w dorosłym życiu.

Popularne książeczki Kubuś Puchatek

Kubuś Puchatek maskotka, puzzle, gry - co wybrać spośród bajkowych gadżetów?

Premiera kolejnej części przygód Kubusia Puchatka tuż, tuż i wiele wskazuje na to, że film Krzysiu, gdzie jesteś? stanie się  kolejnym hitem kinowym. Tak dzieje się zresztą za każdym razem, gdy na wielki ekran zostają przenoszone kolejne przygody zwierzaków ze Stumilowego Lasu. Wystarczy wskazać choćby na dwa ostatnie filmy, które zostały zekranizowane odpowiednio 2005 i 2011 roku, tj. Kubuś Puchatek i Hefalumpy oraz Kubuś i Przyjaciele.

Premiera kinowa kolejnego filmu o Kubusiu Puchatku to doskonała okazja, by sprawić dziecku prezent związany z tą właśnie bajką. Możliwości jest mnóstwo - puzzle Kubuś Puchatek z pewnością zainteresują pociechy, które lubują się w spokojniejszych formach zabawy, stawiając na dokładność i spostrzegawczość. Pacynka Kubuś Puchatek pozwoli stworzyć domowy teatrzyk i zaangażować w wystawienie sztuki wszystkich członków rodziny, tych mniej skłonnych do wystąpień publicznych choćby w roli publiczności. Z kolei dla dzieci, które nie wyobrażają sobie życia bez porządnej dawki ruchu, warto pomyśleć o zapewnieniu im wypoczynku na świeżym powietrzu. Dmuchane kółko do pływania z motywem Kubusia Puchatka świetnie sprawdzi się nad wodą w upalne, letnie dni, które wciąż przed nami, oraz podczas zimowych wycieczek na basen, gdy nieraz mamy ochotę zbuntować się przeciwko zimowej aurze i zaznać trochę rozrywek właściwych letniej porze roku.

Figurki z bajki Kubuś Puchatek

Rynek zabawek dziecięcych rozpieszcza miłośników Kubusia Puchatka i warto z tego korzystać. To bajka tak popularna, że produkowane są niemal wszystkie gadżety z wizerunkami przyjaciół ze Stumilowego Lasu. To także świetny pomysł na prezent z okazji urodzin, Dnia Dziecka czy gwiazdki, który gwarantuje uśmiech na twarzy obdarowanego dziecka - w końcu zabawki z motywami z ulubionych bajek należą do tych najbardziej pożądanych przy każdej okazji.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)