Udostępnij
Skomentuj

Lego The PowerPuff Girls – klocki Atomówki. Czy warto kupić?

Bójka, Bajka i Brawurka – te imiona zna chyba każda Dziewczynka! Małe, odważne bohaterki w mig podbiły serca Dzieci, a także dumnie wkroczyły w świat zabawek. Figurki, kolorowanki, różnego rodzaju gadżety – każdy znajdzie coś dla siebie. Można nawet samemu stworzyć świat i wymyśleć nowe przygody dla Atomówek, a to wszystko dzięki… klockom.

Klocki dla Dziewczyn - czy warto kupić Lego The PowerPuff Girls?

Atomówki” to bajka głównie dla Dziewczynek, ale jej charakter może przypaść do gustu także Chłopcom. Również zabawa klockami będzie przyjemna dla obojga płci, bo akurat klocki są jednymi z najbardziej lubianych przedmiotów i najpowszechniejszych zabawek. Można przebierać w różnych zestawach, kupować wedle zainteresowań Malucha i jego gustów „filmowych”. Klocki Lego oparte na motywach bajek nie są żadną nowością, za to stale budzą mnóstwo emocji i są obiektem pożądania każdego wielbiciela bajek.

Trzeba przyznać, że nie zawsze klocki były dedykowane wszystkim. Kiedyś stanowiły raczej domenę Chłopców, opierały się głównie na konstruowaniu dowolnych rzeczy, a budownictwo kojarzy się głównie z męskim pierwiastkiem. Obecnie jednak już nikogo nie dziwią klocki dla Dziewczynek, które zapewne szerokim łukiem ominą Chłopcy – różowe elementy czy modele typowo dziewczęcych obiektów do tworzenia pozwalają na wspaniałą zabawę tym Dziewczynkom, które także czują smykałkę do konstruowania. Warto też zajrzeć głębiej – klocki świetnie wpływają na rozwój dłoni, cierpliwość i kreatywność, a takie stymulacje są potrzebne każdemu, niezależnie od płci. Zestawy Lego obfitują więc w komplety idealne, by zadowolić Małą Miłośniczkę klocków. Seria Lego Friends pozwoli stworzyć własne miasto, z kolei Lego Elves to niezwykła podróż do magicznej krainy Elfów i smoków. Ciekawą propozycją jest Lego Unikitty – klocki oparte na motywach bajki, stworzonej w oparciu o film, traktujący z kolei o… klockach. Łatwo się pogubić, ale trudno nie zachwycić się tymi zestawami! Sporo miejsca na sklepowych półkach zajmują klocki z serii Lego Disney, wśród których można znaleźć zestawy związane niemal z każdą słynną animacją, nie tylko dla Dziewczynek.

Klocki Atomówki

Bajka „Atomówki” znana jest z dziecięcego kanału Cartoon Network, emitującego głównie kreskówki. Nie jest ona dziełem sztuki ani pod względem animacji, ani estetyki, ale jej obraz jest wystarczająco przyjemny i trafia w dziecięcy gust. Wszystkie odcinki „Atomówek” można zobaczyć także w Internecie, podobnie, jak dowiedzieć się najpotrzebniejszych informacji, jeśli Rodzic jest ciekawy, o co chodzi w bajce. „Atomówki imiona” i „Atomówki postacie” to najczęściej wyszukiwane frazy, choć nie sposób zapomnieć, jak nazywają się dzielne bohaterki. Każda z Atomówek inaczej wygląda, ma też inny charakter, co znajduje swoje odzwierciedlenie w imieniu. Jeśli każdy inny motyw także jest już doskonale znany, a Dziecko nadal jest żądne nowych przygód – warto sprezentować Mu zestaw klocków z Atomówkami w roli głównej. A jest w czym wybierać!

Pojedynek Bajki na placu zabaw

Ten soczyście kolorowy, uroczy zestaw zachwyci każdą miłośniczkę bajki. Zawiera wiele ruchomych elementów oraz figurkę Bajki, Księżniczki Forsiastej i Ośka, a także wiele atrakcyjnych, w tym także ruchomych części. Plac zabaw jest bezpieczny i przyjemny, dopóki nie pojawia się na nim złośliwa księżniczka w swoim mechanicznym kostiumie. Kto wygra starcie? Bajka z pewnością poradzi sobie w trudnej sytuacji, a czy spróbuje się też zaprzyjaźnić z księżniczką? Klocki pozostawiają wiele możliwości na własne scenariusze zabaw.

Mojo Jojo atakuje

Trzeba udaremnić Mojo Jojo kradzież diamentów! Może uda się to zrobić, rzucając w niego lodami? Dzielne Atomówki (w zestawie są figurki Bójki i Brawurki oraz Mojo Jojo) z pewnością znajdą wyjście z niebezpiecznej sytuacji i ocalą skarby miasta. Zestaw zawiera mnóstwo ciekawych elementów, można zbudować jednorożca do pomocy, a lodami rzucać ze specjalnej katapulty!

Po połączeniu różnych zestawów można stworzyć własne walki Atomówek, co z pewnością spodoba się Dziewczynkom, które mają dużą wyobraźnię.

Warto zauważyć, że klocki są bardzo wysokiej jakości, a figurki są dokładnym odwzorowaniem bajkowych postaci, dlatego zabawa z pewnością sprawi Dziecku przyjemność. Może być też  ciekawą alternatywą dla telewizyjnych bajek – można przeżywać przygody swoich ulubionych bohaterek z dala od ekranu i może nawet bardziej ekscytująco, ze swoim realnym udziałem.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)