Udostępnij
Skomentuj

Myszka Miki – kultowa postać animacji! Którą zabawkę warto kupić?

Każdy ją zna. A właściwie – jego, wszak Myszka Miki to chłopak w pełnej krasie. Ta kultowa postać obecna jest niemal w każdej dziedzinie nie tylko kultury, ale i życia, począwszy od animacji, a skończywszy na zastawie stołowej.

Mickey Mouse – bajkowa ikona

Stworzył ją Walt Disney, na wzór Królika Oswalda, do którego jego wytwórnia straciła prawa. Pierwszy raz pojawiła się na ekranie w 1928 roku i od tej chwili wciąż ewoluowała. Początkowo miała nosić imię Mortimer, ale teorie na temat jego odrzucenia są dwie – pierwsza mówi o tym, że rzekomo żonie Disneya imię to brzmiało zbyt dziewczęco, a druga, że kojarzyło się… ze śmiercią (fr. mort – śmierć, ang. mortal – śmiertelny). Co ciekawe, w 1936 roku Disney stworzył postać Mortimera, który konkuruje z Mikim o względy Minnie, jest od niego bogatszy, ale zawsze przegrywa.

Od samego początku Mickey Mouse – Myszka Miki cieszy się ogromną popularnością. Szybko stała się ikoną, symbolem wytwórni oraz całej twórczości Disneya, która wciąż jest kontynuowana. Wizerunek postaci nieodłącznie kojarzy się ze światem dziecięcym – bajkami, zabawkami i gadżetami. Również Dorośli często sięgają po artykuły z motywami słynnej postaci, np. odzież. Myszka Miki to nieśmiertelna postać, na którą nie przemija moda i która zawsze pozytywnie się kojarzy. Nie ma się więc co dziwić, że rządzi w świecie produktów dla Dzieci. Co można znaleźć z jej wizerunkiem? To tak samo trudne pytanie, jak to, czego nie można, wszak wydaje się, że Miki jest wszędzie! Ale warto wskazać swego rodzaju „pewniki”, które zawsze sprawią Dziecku przyjemność.

Klub Przyjaciół Myszki Miki

To serial animowany, który można obejrzeć na kanale Disney Channel lub w Internecie. Animacja jest dość nowoczesna, komputerowa, inna niż ta znana Dorosłym, ale równie urzekająca. Opowiada ona o przygodach Myszki Miki i Jego przyjaciół, którzy wraz z pomocą Cośka próbują rozwiązywać codzienne problemy. Jest jednak wiele innych możliwości obejrzenia ulubionego bohatera – w sieci nadal można znaleźć nieco bardziej klasyczne bajki Myszka Miki i produkcje, które chyba nigdy nie stracą „daty ważności”.

Zabawki dla Dzieci z Myszką Miki

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Myszka Miki zabawki” i… cały dzień (żeby tylko!) z głowy. Wybór jest naprawdę ogromny, począwszy od zabawek dla Maluszków aż po zabawki dla nieco starszych Dzieci. Nie oznacza to jednak, że wybór jest trudny – wręcz przeciwnie. Choć potrzeba sporo czasu, by poznać całą (czy to w ogóle możliwe…?) ofertę, nie ma możliwości, by nie znaleźć czegoś idealnego właśnie dzięki temu, że jest ich tak dużo.

Lego Myszka Miki

To oczywiste, że tak słynnej i popularnej postaci nie mogło zabraknąć wśród klocków. Szczególnie popularne są klocki Lego.  Dostępne są różne zestawy, zarówno dla starszych Dzieci, jak i zabawki dla Dwulatka – Lego Duplo Myszka Miki.

Puzzle dla Dzieci z Myszką Miki

Kolejna oczywistość – puzzle także nie mają ograniczeń, jeśli chodzi o przeróżne motywy. Są tez jednymi z najczęściej i najchętniej wybieranych zabawek. Ich ceny są zazwyczaj przystępne, co pozwala na zrobienie miłego, a zarazem niedrogiego prezentu z ulubionym motywem. Puzzle Myszka Miki można znaleźć zarówno w wersjach pojedynczych, jak i w większych opakowaniach, z różną ilością elementów.

Pluszaki Myszka Miki

Pluszowa Myszka Miki jest obiektem pożądania wielu Dzieci. Można powiedzieć, że stanowi swoisty „must have” wśród maskotek, których nie można zabraknąć w Dziecięcym pokoju. Warto zwracać uwagę na styl i jakość – wyraźnie widać różnice między zabawkami z licencją i replikami, które nie zawsze dobrze oddają wygląd popularnej postaci. Słowem – nie każda myszka to Miki, choć może wyglądać podobnie. Maskotka Myszka Miki może mieć różne rozmiary, czasem także pełni także funkcję zabawki interaktywnej – może grać, śpiewać czy uczyć kolorów. Tutaj także wybór jest dość spory. Czasem pluszaki mogą mieć różne, nazwijmy to, okazjonalne stroje, co dodaje im atrakcyjności.

Strój Myszki Miki

Popularny szczególnie w okresach przedszkolnych imprez karnawałowych. Dostępny jest w różnych wersjach, ale najważniejszą jego częścią są charakterystyczne, wielkie czarne uszy. I poza okresem balów i imprez można znaleźć opaski z uszkami dla Dziewczynek, które mają nawiązywać do przyjaciółki Mikiego. Myszka Minnie także jest popularna, właśnie wśród Dziewczynek, a uszka nie są jedynym elementem, który można z nią znaleźć. Są także zabawki, puzzle czy inne akcesoria, w nie mniejszej ilości, niż z Myszką Miki.

Kolorowanki Myszka Miki

Książeczki z bajkami, książeczki edukacyjne, kolorowanki, łamigłówki – Miki jest wszędzie. Kolorowanka, podobnie jak puzzle, umożliwia podarowanie drobiazgu w niewysokiej cenie, ale z ulubionym motywem. Dzięki niej Dziecko możne obcować z postacią poza tradycyjnymi zabawkami czy telewizją, ćwicząc przy tym rozwój zdolności manualnych. Można także puścić wodze wyobraźni i szaleć z kolorami.

Gry z Myszką Miki

Tych także jest sporo, dla różnych grup wiekowych. Najpopularniejsze są drobne gry, takie jak karty do Piotrusia czy Memo, ale można znaleźć także coś bardziej rozbudowanego. Popularne jest Monopoy Junior inspirowane postaciami z Disneya, różnego rodzaju karty edukacyjne, Klątwa Faraona firmy Trefl… Jest w czym wybierać.

Oczywiście, to nie wszystkie zabawki z motywem Myszki Miki. Dostępne są także balony, akcesoria dla Maluszków, gadżety szkolne… przykłady można mnożyć. Nie oznacza to, że każda rzecz jest godna uwagi. Czasem także cena nie idzie w parze z funkcjonalnością zabawki i płaci się wyłącznie za modny motyw i wizerunek bajkowej postaci, ale zazwyczaj zabawki z licencją są zrobione dobrze, przez sprawdzonych producentów, cechują się wysoką jakością i estetyką. Warto więc mieć to na uwadze. O ile moda na niektóre postacie przemija, o tyle Myszka Miki jest ponadczasowa i zawsze będzie miłym „gościem” wśród dziecięcych zabawek.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)