Udostępnij
Skomentuj

Planszówkowe gadżety dla graczy – co warto kupić?

Grono miłośników gier planszowych stale się rozrasta. Nic więc dziwnego, że na rynku obok planszówek pojawiły się także przeróżne gadżety, które sprawiają, że rozgrywka może być jeszcze bardziej pasjonująca. Jakie akcesoria do gier planszowych możemy dostać na rynku?

Zadbaj o bezpieczeństwo elementów gry

Gry planszowe i karciane cieszą się coraz większą popularnością. Aby jednak przez długi czas zachowały swój nieskazitelny wygląd, należy o nie odpowiednio dbać. W tym celu posłużą nam takie akcesoria do gier jak:

 • koszulki do gier planszowych – występują w różnych rozmiarach, dlatego z łatwością dopasujemy je do wymiarów kart i ilustracji, jakie posiadamy. Są niezbędne, zwłaszcza w przypadku często używanych kart. Dzięki nim nie zużywają się one bowiem tak szybko i na dłużej zachowują swój atrakcyjny wygląd.

Co więcej, koszulki na karty chronią ilustracje przed blaknięciem. Eliminują również ryzyko zniszczenia kart poprzez wylanie na nich jakiegoś płynu. Dodatkowo dzięki nim obrazki nie brudzą się i rzadziej ulegają nieestetycznym przetarciom, zarysowaniom czy też odkształceniom.

Te same funkcje spełniają koszulki na karty kolekcjonerskie. Oferują one nie tylko odpowiednią wytrzymałość, ale również optymalną przejrzystość. Dzięki temu możemy pochwalić się zebraną kolekcją bez konieczności wyciągania kart z opakować, co zmniejsza ryzyko ich zniszczenia czy też zgubienia.

Wśród podstawowych zalet koszulek do gier planszowych, które przesądzają o ich przydatności i popularności, wymienić można:

 • brak domieszek kolorystycznych, co wpływa na wysoką przejrzystość koszulek,
 • wysoką wytrzymałość, determinowaną przez solidny materiał – polipropylen,
 • brak absorbcji wody, dzięki czemu karta jest zabezpieczona, nawet jeśli przez długi czas przebywa w wilgotnym lub mokrym środowisku,
 • standardową grubość, która pozwala na wygodny i pewny chwyt karty,
 • dużą ilość sztuk w opakowaniu,
 • duże zróżnicowanie rozmiarowe,
 • atrakcyjną cenę.
 • sakiewki na elementy gry – niektóre planszówki potrafią być naprawdę rozbudowane pod względem ilości akcesoriów i niewielkich elementów, jakie zawierają. Aby łatwo je było przechowywać, warto zainwestować w sakiewki. Dzięki nim na pewno nie zgubimy niezbędnych do prowadzenia rozgrywki figurek, żetonów i innych akcesoriów, a także zawsze będziemy je mieć pod ręką.

Sakiewki są niezwykle poręczne, a wygodny sznureczek pozwala szczelnie zamknąć wszelkie elementy, chroniąc je tym samym przed zarysowaniami, otarciami i blaknięciem. Dzięki zróżnicowanym rozmiarom tych gadżetów z łatwością dopasujemy je do ilości i wielkości akcesoriów planszówkowych, jakie mamy.

Szczególnie dużą popularnością cieszy się sakiewka do kości. Przechowywanie tych małych elementów nigdy nie było łatwiejsze. Dzięki woreczkowi z powodzeniem możemy zabrać je ze sobą w podróż.

Wybierając sakiewkę na kości do gry, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana. Dużą popularnością cieszy się zamsz. Jest niezwykle miękki w dotyku i nie przepuszcza światła,

 • kubek skórzany – to niezwykle efektowny gadżet, w którym elementy do gier planszowych mogą być przechowywane. Dzięki swojemu atrakcyjnemu wyglądowi może także pełnić rolę ozdoby. Zwykle bowiem jego powierzchnia jest pokryta oryginalnymi wzorami.

Solidna konstrukcja i szczelne zamknięcie zapewniają odpowiednie warunki przechowywania. W ten sposób małe elementy i akcesoria do gier planszowych chronione są zarówno przed blaknięciem, jak i uszkodzeniami mechanicznymi.

Urozmaić rozgrywkę – jakie akcesoria do gier wybrać?

Na rynku dostępne są również gadżety, które pozwalają nam na urozmaicenie rozgrywki. Dzięki nim odkryjemy ulubioną planszówkę na nowo, przez co stanie się ona jeszcze bardziej pasjonująca. Oto najpopularniejsze akcesoria:

 • kubki do kości – nie tylko umożliwiają przechowywanie kości, ale również ich efektowne mieszanie i rzucanie na stół. Ich atrakcyjny wygląd sprawia, że jest to chętnie wybierana opcja,
 • wieża do kości – ułatwia grę w kości, gdyż jej specjalna konstrukcja uniemożliwia zrzucenie elementów ze stołu podczas rzutu, gwarantuje przy tym 100% losowość rzutów, co jest niezwykle ważne, aby rozgrywka odbywała się bez negatywnych emocji.

Jej montaż i demontaż jest niezwykle łatwy. Usprawnia to korzystanie z wieży i jej przechowywanie. Atrakcyjny design sprawia, że staje się ona ozdobą gry.

 • maty do gier planszowych – ułatwiają właściwe ułożenie kart i zwykle projektowane są pod konkretną grę, która w podstawowej wersji nie ma planszy. Na rynku dostępne są również uniwersalne maty do gier karcianych, na przykład do pokera czy też pasjansa.

Pojawia się jednak pytanie, gdzie dostać powyższe gadżety. Odpowiedź jest prosta: wystarczy odwiedzić sklep z grami planszowymi. Jeżeli jednak oferta stacjonarnych punktów sprzedaży, okaże się niewystarczająca, możemy zdecydować się na zakup akcesoriów w sklepie on-line. Znajdziemy w nich przede wszystkim dobre gry planszowe, zestawy kości, a także szereg gadżetów.

Jeżeli nie wiemy, na jaką grę się zdecydować, warto spojrzeć na zestawienia najbardziej popularnych rozwiązań. Ranking top gier planszowych na pewno pomoże nam w wyborze produktu na miarę naszych potrzeb i upodobań. Skoro bowiem spodobał się tak wielu innym graczom może i nam przypadnie do gustu.

W sklepach internetowych znajdziemy również gry planszowe dla dorosłych. To niezwykle ciekawe propozycje, które na pewno urozmaicą spotkanie w gronie przyjaciół.

Podsumowując, akcesoria dla graczy to grupa niejednorodnych i niezwykle zróżnicowanych produktów. Każdy miłośnik planszówek znajdzie wśród niej gadżety, które będą najlepiej odpowiadać jego potrzebom i preferencjom. Nie tylko chronią one elementy gier przed zniszczeniem, ale również mogą urozmaicić rozgrywkę.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)