Udostępnij
Skomentuj

Playmobil 1.2.3. – klocki dla małych dzieci. Czy warto kupić?

Klocki dla najmłodszych Dzieci muszą spełniać pewne wytyczne, by zabawa nimi była w pełni bezpieczna. Ich układanie nie może być zbyt skomplikowane tak, by Maluch nie czuł frustracji, a nauczył się prostych manewrów, usprawniających małą motorykę, a przede wszystkim – same elementy muszą być w miarę duże nie tylko dlatego, by Dziecku było wygodniej, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa. Takich klocków, na szczęście, nie brakuje.

Układanie klocków jest niezwykle popularne. Mało który Maluch tego nie lubi, a ogromny wybór klocków daje wiele możliwości. Warto mieć na uwadze, że taka prosta zabawa, jak składanie razem różnych elementów, to nie tylko rozrywka, ale także świetne ćwiczenie zarówno fizyczne, jak i intelektualne. Dziecko ćwiczy sprawność rąk i dłoni, a zarazem pracuje nad rozwojem logicznego myślenia, kreatywności i wyobraźni. Czasem musi wykorzystać siłę, czasem znaleźć inny sposób na połączenie klocków czy ułożenie zaplanowanej konstrukcji, ćwiczy więc też skupienie i precyzję. Kolorowe klocki są też świetnym gadżetem do poznawania palety barw. Choć klocki dla małych Dzieci nie dają takich możliwości jak te dla Starszych – zazwyczaj zestawy składają się tylko z kilku elementów, które łatwo ze sobą zestawić -  z pewnością są dobrą, rozwojową zabawką, której nie powinno zabraknąć w żadnym dziecięcym pokoju. Co ciekawe – można je podsuwać już najmłodszym Dzieciom.

Klocki dla najmłodszych

Zabawki dla Dzieci już od 1,5 roku produkuje firma Playmobil. Jej klocki to alternatywa dla Lego Duplo – są równie wytrzymałe, o wysokiej jakości i miłym dla oka wyglądzie, ale nieco tańsze, co zdecydowanie przyciąga Rodziców, którzy nie chcą przepłacać wyłącznie za osławiona markę. Dostępne są różne zestawy, zarówno dla Chłopców jak i Dziewczynek, nie ma określonego podziału, wszystkie są równie kolorowe i ciekawe. Głównie będą to pojazdy i figurki ukazane podczas codziennych czynności.  Co ciekawe – klocki pozbawione są ostrych krawędzi, co sprawia, że ich użytkowanie jest bezpieczne. W zestawach nie ma też małych elementów, ale zawsze lepiej, jeśli Rodzic asystuje przy zabawie, szczególnie najmłodszych Dzieci.  Na które zestawy warto zwrócić szczególną uwagę?

Małe zoo

Dla Małych Miłośników zwierząt. Zestaw umożliwia samodzielne ułożenie poszczególnych elementów – płotu, zwierzątek gospodarczych, ludzików i innych akcesoriów, dzięki czemu Maluch będzie rozwijał wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie. Wszystkie elementy są kolorowe, ale co ciekawe – nie są tak szczegółowe, jak np. w zestawach dla starszych Dzieci typu Family Fun, a to dlatego, żeby Dziecku łatwiej było się skupić na widzianych kolorach i ćwiczyć ich poznawanie. Na detale przyjdzie czas później, a tymczasem może poznawać barwy oraz zwierzęta i – z pomocą Rodziców - ich odgłosy.

Arka Nowego

To także propozycja dla Dzieci kochających zwierzęta – tutaj są już nieco mniej popularne, jak żyrafa  czy zebra. Arka jest zarazem walizeczką, do której można pochować wszystkie elementy i wygodnie je  przenosić lub przechowywać. Mimo swojej prostoty, zestaw jest ciekawy i z pewnością pozwoli na mnóstwo kreatywnych zabaw.

Playmobile Statek Piracki

Zawiera bardzo ciekawy gadżet – armatkę wodną, która świetnie się sprawdzi podczas zabawy w kąpieli. W zestawie jest statek, skrzynia złota, papuga oraz dwóch piratów, a wiec wszystko to, czego Mały Wilk Morski potrzebuje do szczęścia i ciekawej zabawy.

Wyspa piracka

Skoro jest i statek, musi być też wyspa, a na niej same skarby i kryjówki zwierząt. Zestaw umożliwia zabawę w dopasowywanie przedmiotów do odpowiednich kształtów, co wspiera rozwój logicznego myślenia, precyzji i spostrzegawczości. Można go też wykorzystać podczas zabaw w piaskownicy – mała łopatka przyda się nie tylko piratowi z zestawu.

Śmieciarka Playmobil

Każdy Maluch widząc śmieciarkę staje jak zaczarowany. Teraz może mieć własną! W zestawie jest pojazd, ludzik oraz worek na śmieci i kosz na butelki, które można umieścić na samochodzie. Zabawka jest prosta, jej elementy duże, więc z pewnością Maluch będzie się dobrze bawił.

Helikopter straży pożarnej

To ciekawy pomysł na maszynę inną niż samochód. Helikopter posiada ruchome skrzydło, co z pewnością będzie fascynowało Malucha, oraz ludzika w zestawie. Pobudzi kreatywne myślenie i pozwoli na odkrywanie nowych sposobów na zabawę.

Gospodyni z kurczakami

Takie proste, a takie fascynujące! Każdy mały Gospodarz może zorganizować swój własny kurnik. Zestaw składa się z dwóch zwierzątek, gospodyni z taczką i wiązką siana oraz pagórkiem i krzaczkiem.  Mało skomplikowana zabawa może się zmienić  w poznawanie tajników życia na wsi oraz odgłosów i zachowań zwierząt domowych.

Ludziki Playmobil

Poza zestawami, dostępne są także pojedyncze figurki, zestawiane zazwyczaj z jedną rzeczą lub zwierzątkiem, jak np. rolnik z krową czy dziewczynka z kotem, które stanowią świetne uzupełnienie większych zestawów. Ale zapewne każdy kreatywny Maluch znajdzie sposób, by świetnie się bawić nawet pojedynczymi ludzikami.

Zabawa klockami ma w zasadzie same pozytywy. To świetny sposób na spędzenia czasu z Dzieckiem i swobodne opowiadanie Mu o świecie, pobudzanie wyobraźni, wskazywanie na kolory, zwierzęta czy zawody. Sporo Maluchów także potrafi samodzielnie skupić się i poświecić zabawie, co także jest sporym krokiem ku prawidłowemu rozwojowi. Nie ma możliwości, by Maluch nie zainteresował się kolorowymi, atrakcyjnymi elementami. Są to też zabawki, które w zasadzie się nie nudzą – nawet po latach zestawy przeznaczone dla najmłodszych Dzieci nadal sprawiają radość i znajdują zastosowanie w zabawach Kilkulatków. Cóż, z niektórych przyjemności po prostu trudno zrezygnować!

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)