Udostępnij
Skomentuj

Playmobil Fairies – bajkowe klocki dla dziewczynek. Czy warto?

Klocki dla dzieci to jedna z ulubionych zabawek młodego pokolenia, choć zazwyczaj kojarzone są one z zabawą, którą wybierają chłopcy. Być może tak było dawniej, kiedy rynek oferował zdecydowanie więcej możliwości w tej dziedzinie dedykowanych właśnie chłopcom.

Obecnie klocki dla dziewczynek święcą triumfy w wielu domach. I bardzo dobrze - wszak układanie klocków to aktywność dająca nie tylko przyjemność i satysfakcję z samodzielnego tworzenia, ale także bardzo kształcąca i pożądana ze względu na korzystny wpływ na rozwój malucha. Czy jako zachętę potrzeba czegoś więcej?

Poznajcie magiczny świat wróżek, w który zabiorą nas klocki Playmobil

Bajki o wróżkach od wielu lat są jednym z najpopularniejszych motywów przewodnich dla dziewczynek. Nie powinien dziwić zatem fakt, że wróżki wkroczyły także w świat klocków, by dawać radość ze wspólnego tworzenia. Zestawy Playmobil to klocki od 4 lat, dedykowane przede wszystkim dziewczynkom. Figurki Playmobil można zakupić osobno, wraz z gadżetami właściwymi danej wróżce, lub też w rozmaitych zestawach tematycznych, wśród których warto wymienić choćby:

Warto zaznaczyć, że zestawy można ze sobą łączyć, tworząc w ten sposób magiczny świat, w którym pegaz, wróżka czy smok nikogo nie dziwią, za to rozwijają dziecięcą wyobraźnię w różnego rodzaju zabawach tematycznych.

Playmobil Fairies vs Lego Elves - które wybrać?

Popularność klocków dla dziewczynek bardzo wzrosła w ostatnich latach, podobnie zresztą jak ich wybór. Skoro jest popyt, to producenci prześcigają się we wprowadzaniu na rynek coraz to nowszych Lego dla dziewczynek (i nie tylko Lego). W ostatnim czasie bój o pozycje lidera pod względem zainteresowania dzieci i ich rodziców toczą dwie serie - Playmobil Fairies oraz Lego Elves.

Czym się różnią? Po pierwsze są to serie pochodzące od różnych producentów, choć obaj cieszą się dużym uznaniem na rynku zabawek dziecięcych. Playmobil to twórca między innymi domku dla lalek, domku na drzewie czy też królewskiego zamku. Klocki Lego są z kolei tak popularne, że ich producenta nie trzeba nikomu przedstawiać. Kolejna kwestia to wiek dzieci, dla których przeznaczone są zabawki. Playmobil Fairies to zestawy już dla czteroletnich dziewczynek, z kolei Lego Elves to przedział wiekowy od sześciu do nawet dwunastu lat, w zależności od zestawu.

Bez względu na to, na jaki zestaw klocków dla dziewczynek się decydujemy, cieszy fakt, że w ogóle to robimy. Świadomość rodziców dotycząca ich korzystnego wpływu na rozwój dziecka na różnych płaszczyznach jest coraz większa. Gotowe zabawki nie zastąpią przyjemności z tworzenia, która poza tym, że jest twórcza, rozwija sprawność manualną młodego człowieka, precyzję ruchów oraz koordynację na linii wzrok-ręka. Zabawa klockami jest polecana przez różnego rodzaju specjalistów i nauczycieli przedszkolnych, którzy na co dzień obserwują, jak duże postępy w kwestii motoryki małej występują u dzieci podejmujących tę aktywność.

Tak więc, drodzy rodzice, zachęcajmy dzieci do zabawy klockami i pamiętajmy o tym, że to bardzo dobry pomysł na prezent dla malucha, dzięki któremu będzie się on uczył różnych rzeczy, choć niepostrzeżenie, bo poprzez zabawę, czyli formę dla niego najbardziej atrakcyjną i właściwą ze względu na wiek i potrzeby rozwojowe. To na pewno zaprocentuje w przyszłości, dając solidne podstawy do nauki właściwej na etapie szkolnym.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)