Udostępnij
Skomentuj

Playmobil Family Fun – wakacje i ferie zimowe. Czy warto kupić?

Zabawki Playmobil z serii Family Fun dostarczą mnóstwa atrakcji i dedykowane są wszystkim Dzieciom uwielbiającym aktywność na świeżym powietrzu, wycieczki krajoznawcze i poznawanie przyrody. Jak sama nazwa wskazuje, zestawy opierają się na motywach rodzinnych zabaw i wspólnego spędzania czasu, a dedykowane są zarówno Chłopcom, jak i Dziewczynkom.

Klocki dla Dzieci od Playmobil przyciągają kolorami, bogactwem szczegółów i dodatkowych akcesoriów. Przede wszystkim – są niezwykle kreatywne! W zasadzie o czymkolwiek się nie pomyśli – można znaleźć to w postaci klocków. Czy to zima czy lato – dostępne są różnego rodzaju „scenki” ze sportami czy gadżetami, które pasują do danej pory roku. Bitwa na śnieżki? Basen dla fauny morskiej? Czemu nie! Co więcej – niemal każdy zestaw można rozbudowywać o kolejne elementy, więc w zasadzie zabawa nie ma końca!

Na uwagę zasługują także figurki Playmobil, zawsze idealnie dopasowane do zestawu, mocno zindywidualizowane i wykonane z dbałością o każdy szczegół. W serii Family Fun  dostępny jest np. narciarz w różnych odsłonach (biathlonistka, narciarz na nartach snowblade…), a także wiele innych postaci. Każdy zestaw posiada adekwatnie figurki, dzięki czemu zabawa nabiera charakteru. Klocki Family Fun opierają się głównie na motywach letnich i zimowych sportów i atrakcji – wakacje na plaży, zimowiska i ferie w górach, wycieczki po lasach, zwiedzanie różnych parków rozrywki czy wojaże przyczepą kempingową – każdą, można powiedzieć, formę spędzania czasu można znaleźć w zestawach. Trzeba przyznać, że nie są one tanie, ale za tym stoi wysoka jakość, ogromna liczba detali oraz… wspaniała zabawa, która możne trwać i trwać dzięki możliwości uzupełniania zestawów o kolejne akcesoria.

Klocki Playmobil dla Dziewczynek

Seria Family Fun nie jest w zasadzie dedykowana żadnej płci, jednak charakter niektórych zestawów z pewnością bardziej przypadnie do gustu Dziewczynkom. Są to jednak zabawki, które świetnie sprawdzą się jako prezent dla Rodzeństwa w podobnym wieku, które wspólnie będzie mogło układać własne scenariusze zabaw. Ciężko wskazać, które zestawy będą najlepsze, warto przyjrzeć się kilku, by rozeznać się w potencjale, jaki drzemie w klockach od Playmobil.

Oceanarium

To jeden z większych i ciekawszych zestawów w serii Family Fun. Składa się z basenu, który można uzupełnić wodą, morskiej flory i fauny oraz dodatkowych gadżetów (w tym też naklejek), które sprawiają, że oceanarium wygląda jak prawdziwe i zabawa nim będzie wyjątkowo ciekawa! Nie brakuje oczywiście figurek, zarówno pracownika, jak i zwiedzających, a nawet balonika dla figurki dziecka. Bogactwo szczegółów jest naprawdę imponujące. Zestaw można rozbudowywać o dodatkowe akcesoria, np. zwierzęta, rafę koralową, sklepik czy playmobil basen dla pingwinów, tworząc prawdziwe centrum morskich atrakcji.

Rodzinny piknik

Zestaw zamknięty jest w poręcznej skrzyneczce, co ułatwia jego przenoszenie i przechowywanie. Znajdują się w nim gadżety niezbędne do urządzenia pikniku, a więc koc, kosz piknikowy ze smakołykami, zabawki, elementy zielonego krajobrazu oraz oczywiście figurki piknikowiczów. Ten zestaw także możne poszerzać o dodatkowe gadżety, jak np. zestaw z rowerami, pole namiotowe z ogniskiem czy w zasadzie wszystkie, w których jest kemping czy przyczepa, a więc „podróżnicze”. Daje to wiele możliwości na wspaniałą zabawę.

Surfing

Nie brakuje zestawów ze sportami wodnymi. Dostępny jest surfer z różnymi pojazdami, skuter wodny z pontonem w kształcie banana, samochód terenowy z kajakiem, ponton, a nawet statek wycieczkowy i sklep surfingowy. To także tworzy ciekawy komplet, którym można się bawić np. w ogrodowym basenie.

Karaibska wyspa

Dla marzących o egzotycznych podróżach – zestaw z wyspą karaibską i barem na plaży będzie jak znalazł! Basen, zjeżdżalnia wodna, egzotyczne zwierzęta i soczyście zielone palmy sprawią, że od razu każdy poczuje się jak na wakacjach. To także ciekawy pomysł na to, by bawić się w ogrodzie, w pobliżu basenu, by jeszcze lepiej wczuć się w klimat.

Zimowi sportowcy

Dzieci, które zdecydowanie bardziej wolą zimę od lata, także będą zadowolone. W serii Family Fun dostępne są różne atrakcyjne zestawy, oparte na motywach zimowych sportów. Poza wspomnianymi narciarzami i bitwą na śnieżki, jest także zestaw ukazujący curling, trzy figurki zimowych sportowców (ze snowboardem, nartami i pontonem do zjeżdżania po śniegu) oraz auto z boxem dachowym, przygotowane do zimowych wojaży. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Szkoła narciarska

Klasyczny zestaw dla miłośników zimowych aktywności. Nie jest duży, ale wystarczający, by ciekawie się bawić. Znajdują się w nim figurki początkujących narciarzy z odpowiednimi strojami i sprzętami, „maskotka” misia, która uczy dzieci jeździć oraz bramka przejazdowa i balonik wyznaczający trasę. Taki zestaw z pewnością uatrakcyjni zimowe zabawy na podwórku.

Skuter śnieżny

Zimą jeździ się nie tylko na nartach. Najlepszym pojazdem jest skuter, który pokona każdą zaspę! Można się o tym przekonać samemu, zabierając go zimą do ogródka. Pojazd jest świetnym uzupełnieniem innych „zimowych” zestawów z serii Family Fun, np. górskiej chaty.

Być może wiele z zestawów zachęci do większej aktywności na świeżym powietrzu, inne z kolei podsuną pomysły na prawdziwe wycieczki i ciekawe spędzenie wolnego czasu. Wszystkie są kolorowe, atrakcyjne, dostarczające mnóstwo wrażeń i emocji, a przede wszystkim – pobudzające wyobraźnię. Klocki od Playmobil są obecnie jednym z najlepszych pomysłów na prezent – z łatwością znajdzie się taki, który zachwyci nawet najbardziej wybrednego Malucha.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)