Udostępnij
Skomentuj

Playmobil Ghostbusters – klocki pogromcy duchów. Czy warto?

Nie tylko wakacje mogą być z duchami! Jeśli Maluch jest odważny, nie boi się nowych wyzwań ani przygód, zabawki Playmobil z serii „Pogromcy Duchów” będą dla Niego jak znalazł! Kolorowe, pełne atrakcyjnych elementów, a przede wszystkim… trochę „straszne”, dają możliwości mnóstwa atrakcyjnych zabaw pełnych emocji.

Każdy Dorosły zna film „Ghostbusters” – ta zabawna komedia stała się klasykiem, jeśli chodzi o filmy o duchach. Z kolei Dzieci i Młodzież mogą poznać przygody „prawdziwych duchołapów” dzięki bajce „The real Ghostbusters” –  „Prawdziwi pogromcy duchów” (będącej zresztą kontynuacją filmu fabularnego), emitowanej w latach 1986 – 1991, ale nadal dostępnej w Internecie. Opowiada ona losy Czterech łowców duchów, którzy dzielnie stawiają czoła różnym strasznym wyzwaniom i ratują ludzi przed upiorami. Pełna humoru i akcji animacja, z kultowymi już postaciami, zyskała sobie pokaźne grono fanów, serwując solidną, a zarazem bezpieczną mieszaninę strachu i śmiechu. Nie ma się więc co dziwić, że stała się inspiracją dla wielu innych dziedzin przemysłowych, w tym także zabawek. To oczywiste, że musiała jej zaczerpnąć także firma Playmobil, tworząc kolejne wyjątkowe klocki dla Dzieci.

Klocki Playmobil

O tym, jakie zalety niesie ze sobą układanie klocków, chyba nie trzeba za wiele mówić. To nie tylko przyjemna, zajmująca czas zabawa, ale przede wszystkim świetne ćwiczenie sprawności manualnej, skupienia, cierpliwości, precyzji i – co najważniejsze – kreatywności. Nie ma tutaj znaczenia, po które klocki się sięgnie, ale oczywiste jest, że każdy Rodzic kupuje je po to, by sprawić Dziecku przyjemność, podarować wyjątkowy prezent, ujrzeć uśmiech od ucha do ucha na tworzy swojej Pociechy. Dlatego sięga po zestawy dopasowane tematycznie do zainteresowań, oparte na motywach ulubionych bajek czy po prostu – takie, jak wskaże Maluch. Z tym może być… najgorzej, bo w zasadzie wszystkie klocki, niezależnie od firm i rodzajów, wyglądają bardzo kusząco i wybór jest wręcz za duży. ALE! Nie wszystkie jednak tak dobrze odpowiadają na oczekiwania Dzieci, jak klocki Playmobil. A skoro była mowa o duchach… Tak, już wiadomo, że wśród klocków Playmobil będą obecne i Duchy. Nie będą to jednak klocki-widmo, a wspaniałe, wyjątkowo atrakcyjne zestawy, które zapewnią strasznie ekscytującą zabawę!

Pogromcy Duchów Playmobil

Na pierwszy rzut oka w zasadzie ciężko powiedzieć, czy ma się styczność z klockami czy innymi zabawkami. Same opakowania robą wrażenie – przyciągają uwagę kolorami, słynnym emblematem przekreślonego ducha, obrazkami pełnymi akcji. Już widać, że dobrze się zapowiadają! A co czeka w środku? W każdym zestawie jest pogromca duchów oraz – co oczywiste – duch, upiór lub inna zmora, którą trzeba przegonić. Jak w przypadku każdego zestawu, także i w tym figurki Playmobil robią ogromne wrażenie. Mimo małych rozmiarów są bardzo szczegółowe, pełne detali odpowiadających poszczególnym postaciom znanym z bajek czy filmu. Niezwykle realistyczne elementy będą pobudzały wyobraźnię i sprawiały, że zabawa przemieni się w fantastyczną przygodę. Co ciekawe – niektóre z zestawów można zintegrować z odpowiednimi aplikacjami na tablet czy smartphon, by stworzyć dodatkowe efekty. Nie wspominając już o ruchomych elementach, które są na stałe wpisane w klocki Playmobil. A co można znaleźć wśród klocków z serii Ghostbusters?

  • W każdym zestawie znajduje się pogromca duchów. Jeśli Dziecko ma swojego ulubionego bohatera – bez problemu znajdzie odpowiedni zestaw. Jest Egon Spengler z w zestawie z duchem świecącym w ciemności, plecakiem protonowym i protonowym miotaczem lub też z projektorem hologramowym, dzięki któremu można ujrzeć prawdziwego ducha! Jest także zestaw pogromcy Spenglera z pojazdem klatką, w którym można zamknąć duchy lub przewozić niezbędny ekwipunek.
  • Winston Zeddermore także jest popularny i również można go znaleźć wśród zestawów. Propozycje są dwie – zestaw z projektorem lub z łodzią podwodną, która – uwaga – może naprawdę pływać! Zestaw z łodzią można rozbudować o podwodny silnik, który należy dokupić osobno. W zestawie znajduje się ośmiornica, zmieniająca kolor pod wpływem temperatury wody oraz, oczywiście, odpowiednia broń. Dostępni są także Stantz i Venkman, w równie atrakcyjnych zestawach.
  • Wyjątkowo ciekawie prezentuje się komplet ze strażą pożarną, z wieloma ruchomymi elementami i ciekawymi akcesoriami oraz kilkoma figurkami. To świetny pomysł na prezent, który można rozbudowywać o kolejne zestawy, tworząc swoiste uniwersum rodem z bajki czy filmu.

Jeszcze nigdy kontakt z duchami nie był taki… miły. Seria klocków Playmobil Ghostbusters pozwala na zabawę, w której można całkowicie puścić wodze fantazji i wyobraźni. Do tego wysoka jakość i świetne wykonanie klocków sprawiają, że będzie ona też przyjemna pod względem estetycznym. Klocki dedykowane są Dzieciom w wieku około 6 lat, zawierają sporo małym elementów, co należy mieć na uwadze, kupując zestaw młodszemu Maluchowi. Nie są one jest wyjątkowo skomplikowane. Obecnie większy nacisk stawia się na przywiązanie do szczegółu i figurki niż na ilość elementów. Nadal jednak potrzebna jest własna inwencja i „moc sprawcza”, by można było w pełni wykorzystać ich potencjał. Jedno jest pewne – to świetna propozycja dla tych Dzieci, które chciałyby się poczuć jak prawdziwi pogromcy duchów!

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)