Udostępnij
Skomentuj

Playmobil Princess – klocki dla małej księżniczki. Czy warto?

Nie od dziś wiadomo, że klocki nie są już zabawkami tylko dla Chłopców. I wcale nie jest tak, że Dziewczynki mogą też „coś” znaleźć, bo… mogą znaleźć nie tylko „coś”, ale i więcej! Obecnie Klocki dla Dzieci produkuje się z myślą o każdej płci, grupie wiekowej, a nawet zainteresowaniach, więc klocki dla Dziewczynek nie są niczym dziwnym ani nowym. Nowe są jedynie kolejne fantastyczne zestawy, które pojawiają się na sklepowych półkach.

Klocki dla Dziewczynek

Ich wybór jest naprawdę duży! Sporą różnorodnością wśród zestawów dla Dziewczynek cieszą się klocki Playmobil, których serie doskonale wpasowują się w oczekiwania Dzieci. Niektóre są inspirowane bajkami, inne prezentują – można powiedzieć – codzienność, różne aktywności i miejsca, które pozwalają na stworzenie „klockowego” miasta, pełnego sklepików, salonów sukien ślubnych, fryzjerów czy uroczych ogródków. Układanie klocków to wielka frajda, ale też dobre ćwiczenie dłoni i rąk, wyostrzanie precyzji, a przede wszystkim ogromne pole do popisu wyobraźni i kreatywności. Nawet, jeśli zestawy klocków jasno sugerują, co należy z nich stworzyć – wiele z nich można ze sobą łączyć lub modyfikować, a sama zabawa może mieć różny charakter.

Tym, co najbardziej kojarzy się z Dziewczynkami, są księżniczki. Czy to w książkach czy bajkach telewizyjnych – są wyjątkowo lubianymi postaciami, chętnie naśladowanymi w zabawach, wybieranymi jako motyw na urodziny czy bal przebierańców. Oczywiście, także zabawki to często księżniczki – wystarczy spojrzeć na lalki i… klocki. Tak, nawet w klockach można znaleźć królewskie motywy w fantastycznej formie. Wystarczy spojrzeć na kolekcję „Princess” o Playmobil - to spełnienie marzeń każdej Dziewczynki! Co można znaleźć wśród uroczych zestawów? Oczywiście niezwykle szczegółowe figurki Playmobil, stworzone z dbałością o każdy detal, dzięki czemu zabawa jest taka wyjątkowa. Na które zestawy warto zwrócić uwagę?

Zamek królewski

Gdzie indziej mogłaby mieszkać księżniczka? Ta fantastyczna budowla jest pełna zakamarków i komnat, w których każdy będzie się czuł jak w bajce! Jak przystało na klocki Playmobil, zamek można rozbudowywać o kolejne elementy, tworząc z niego przestronny i piękny pałac oraz odpowiednio wyposażyć każdy pokój.

Para książęca

W zasadzie od nich zaczyna się cała zabawa! Zestaw zawiera – a jakże – dwie figurki w pięknych, bogato zdobionych strojach, które robią wrażenie swoją drobiazgowością. Lśniąca szabla księcia  prezentuje się dumnie i rycersko, a bukiet różowych róż dopełnia strój księżniczki. Ta piękna para z pewnością będzie żyła długo i szczęśliwie.

Pokój dziecięcy księżniczki

Mała księżniczka może się w nim bawić ze swoim pupilem, uroczym kotkiem lub też lalkami czy skarbami z kuferka. A kiedy przyjdzie pora snu, piękną suknię zamieni w uroczą koszulę nocną. Ten zestaw będzie świetnym uzupełnieniem królewskiego zamku.

Królewska stajnia

Wiadomo, że każda księżniczka jeździ karocą, którą ciągną piękne rumaki. Sama także czasem lubi jeździć konno, a o swoje konie dba jak najlepiej. Dlatego też stajnia posiada wszystko, co potrzebne, by odpowiednio zaopiekować się swoim pupilem. Piękny rumak ma dostęp do smakołyków, a księżniczka może go czesać różnymi szczotkami, a nawet zapinać spinki dla ozdoby. Z pewnością i ona, i koń, będą zadowoleni!

Urodziny księżniczki

To najważniejszy dzień w roku! Dlatego też w zestawie księżniczka ma odświętną suknię, na stole stoi piękny, piętrowy tort i czekają prezenty, a najbliżsi są gotowi do świętowania. Są nawet balony do ozdoby. Dobra zabawa murowana!

Bal maskowy

Odbywa się w przypałacowym ogrodzie. Za muzykę odpowiada skrzypek, zaś obowiązkowym elementem stroju są maski – okulary. Z kim dziś zatańczy księżniczka? Z pewnością będzie miała udany wieczór.

Jest jeszcze wiele innych zestawów, które pozwolą przenieść się Dziewczynce w magiczny świat księżniczek, zamków i wystawnych przyjęć. Może się poruszać królewską karocą, wybrać się na spacer nad zaczarowany staw lub zrelaksować się w salonie piękności z przymierzalnią, w którym każda kolejna suknia księżniczki jest coraz piękniejsza. Możliwości jest mnóstwo! Takie zabawki dla Dziewczynek to gwarancja wspaniale spędzonego czasu w magicznym, bajkowym świecie.

Warto jednak pamiętać, że choć zestawy dedykowane są Dzieciom już od 4 – 5 lat, zawierają mnóstwo elementów, które mimo małych rozmiarów, są niezbędne, by odpowiednio zaaranżować dobrą zabawę. Warto więc albo zachowywać oryginalne pudełka, by wygodnie je przechowywać albo też zaopatrzyć się w woreczki strunowe, które uniemożliwią pogubienie drobiazgów.

Księżniczki z bajek jawią się często jako ideały dla Dziewczynek. Są piękne, mieszkają w pałacach, przyjaźnią się ze wszystkimi i wszyscy je kochają. Często jednak kojarzą się też z rozpieszczeniem, wyrachowaniem i – choć brzmi to dość „ciężko” – płycizną intelektualną. To oczywiste, że każda Dziewczynka w pewnym wieku przechodzi przez etap fascynacji księżniczkami i ich życiem. Póki są to zabawy dla małych Dzieci, polegające na przebierankach w sukienki, urządzaniu herbatek czy przyjęć lub właśnie zabawy klockami tematycznymi  –  nie ma w tym nic złego. Warto jednak uważać, by na późniejszym etapie nie przerodziło się to coś większego, w niezdrowe naśladownictwo księżniczek, szczególnie tych stereotypowych, którym nadrzędnym celem jest piękny wygląd i pogoń za księciem. Na szczęście, wizerunek ten został solidnie nadszarpnięty przez nowe wcielenia księżniczek – odważnych, walecznych, o silnych charakterach, pragnących spełniać marzenia i pomagać innym, a nie tylko czekać na miłość. Dobrymi wzorcami są Roszpunka, Merida Waleczna czy Vaiana. Słowem – warto obserwować zabawy Dziecka, wsłuchiwać się w Jego interpretacje, a czasem nawet w nich uczestniczyć, by w porę móc delikatnie interweniować i podsuwać inne scenariusze wydarzeń.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)