Udostępnij
Skomentuj

Playmobil Super 4 – klocki z superbohaterami. Czy warto kupić?

Super 4 to francusko-niemiecki serial animowany, który świetnie łączy cechy bajek dla Chłopców i dla Dziewczynek. Każdy w nim znajdzie coś dla siebie, przy czym przekaz jest odmienny od innych, znanych formatów.

Bajka Super 4

Jak można się domyślać po nazwie, super Czwórka to czterech superbohaterów. Ale jakich! Jest rycerz Alex, agent Gene, wróżka Iskierka i piratka Ruby. Wszyscy łączą swoje siły, żeby pomagać ludziom w słusznych sprawach. Co ciekawe, serial powstał w oparciu o… serię klocków Playmobil. Nie jest to odosobniony przypadek – wspólne motywy bajek i klocków wciąż się przeplatają – jednak trzeba przyznać, że jest to interesujący zabieg, dzięki któremu tworzy się zupełnie nowe pola do zabawy. 

Firma Playmobil jest obecnie jednym z najbardziej popularnych producentów klocków. Nie ma się co dziwić – zabawki łączą w sobie świetną jakość, dobry wygląd i – przede wszystkim – spełnienie oczekiwań tematycznych Dzieci. W swoich zasobach ma mnóstwo zestawów opartych na najpopularniejszych wśród Dzieci motywach, takich jak dinozaury, historia, wróżki, księżniczki, smoki, miejsce i wiejskie życie itp. Samo układanie klocków może mieć różne stopnie skomplikowania. Obecnie odchodzi się od tradycyjnych schematów konstruowania na rzecz figurek i tworzenia swoistych uniwersów za pomocą różnych akcesoriów, które można dowolnie ze sobą zestawiać. Same zestawy także bardzo często można rozbudowywać nie tylko w swoich granicach tematycznych, ale i ogólnie – wszystkie zestawy są kompatybilne ze sobą.

Bardzo charakterystyczne są figurki Playmobil. Niezależnie od motywu, wszystkie są stworzone z niezwykła dokładnością, mają dopracowane „stroje”, są bogate w szczegóły, dzięki czemu zabawa jest też miłym doznaniem estetycznym. Seria Super 4 nie jest tutaj wyjątkiem – figurki z kolekcji prezentują się bardzo dobrze i każda zasługuje na uznanie. A jak z zestawami? Na który warto zwrócić uwagę? Wybór jest ciężki, bo i bardzo duży, ale z pewnością wahania będą pomiędzy czymś świetnym a… równie świetnym. Wszystko zależy od Malucha i tego, którego superbohatera lubi najbardziej. Warto przyjrzeć się każdemu z nich.

Smok krainy rycerzy z Alexem

Smok w zestawie ma sporo ruchomych elementów, co dodaje mu dynamiki. Potrafi nawet zionąć ogniem – przycisk na głowie włącza świecące na pomarańczowo nozdrza i pysk, co daje złudzenie przygotowań do wyplucia kuli ognia. Rycerz Alex z kolei ma piękną zbroję i mocny miecz, który pomoże w walce z groźnym stworzeniem. W zestawie jest również druga figurka jeźdźcy smoka oraz kilka drobniejszych akcesoriów.

Pojazd latający z Gene

Starcie z Sykronierem na pewnie nie będzie łatwe, szczególnie, jeśli ma taki pojazd. Ale agent Gene wie, jak sobie poradzić. Statek kosmiczny ma ruchomego robota i funkcję strzelania, dzięki czemu zabawa będzie dynamiczna i pełna emocji. A czy skończy się sukcesem agenta…? To już zależy od wyobraźni!

Ogr olbrzym z Ruby

Piraci walczą nie tylko na morzu, ale i na lądzie. A straszny ogr to nie byle jaki przeciwnik. Właśnie przygotowuje się do ugotowania zupy. Czy jej składnikiem będzie piratka Ruby…? Czy uda jej się uciec i pokonać wielkiego ogra? W zestawie znajduje się ledowe ognisko, które trzeba zasilić bateriami, oraz atrakcyjne gadżety, by móc ułożyć ciekawą scenkę starcia Ruby z ogrem.

Wróżka z Twinkle

Czy wróżka Iskierka znów zamieni ktrólową wróżek w żabę…? Oby nie! Ale, jak wiadomo, czary nie zawsze się udają. Na szczęście to, jak potoczą się losy wróżki, zależą wyłącznie od wyobraźni Dziecka! W zestawie są akcesoria do czarowania i zapisywania zaklęć. Oby tym razem wróżka dobrze je zapamiętała!

Oczywiście, zestawów jest o wiele więcej, z różnymi dodatkowymi postaciami i gadżetami, które uatrakcyjnią zabawę.

Zabawki Playmobil z serii Super 4 prezentują się bardzo ciekawie. Jeśli złoży się wszystkie razem – stworzy się fantastyczny, bajkowy świat, w którym dobro zawsze zwycięża! Niezwykła drużyna superbohaterów prezentuje się przyjaźnie nawet wtedy, kiedy sama stoi w obliczu niebezpieczeństwa. Dlatego też zabawki dedykowane są Dzieciom już od 5 roku życia. Nie ma w nich elementów przemocy czy agresji, a wszystko ma charakter raczej przygodowy. W zasadzie nie ma tutaj pojedynku dwóch „osób”, zawsze jest to superbohater i jakaś postać fantastyczna, jak smok czy ogr, co także jest – można powiedzieć – mniejszym złem, bo elementy starcia są przekierowane nie na inną osobę, a na sztuczny wytwór. Z pewnością to doby pomysł na prezent nie tylko dla miłośników animacji, ale i dla każdego wielbiciela klocków z charakterem.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)