Udostępnij
Skomentuj

Prezent na chrzciny dla dziewczynki. Jak kupić wyjątkowy prezent?

Kiedy nadchodzi ten długo wyczekiwany dzień, oczy wszystkich skierowane są na dziecko, które w eleganckiej, białej sukieneczce wygląda niczym mała księżniczka lub aniołek. Przyjęcie pierwszego sakramentu to wyjątkowe przeżycie dla rodziców, całej rodziny, ale także dla samego dziecka - w końcu tyle się wokół dzieje.

Rodzice całkowicie pochłonięci są przygotowaniami do tego wielkiego dnia, bez względu na to, czy przyjęcie organizują w domu, czy też w lokalu, natomiast im bliżej tej uroczystości, tym częściej w głowach gości pojawia się pytanie - ile daje się na chrzciny? To dylemat stary jak świat, gdyż wiele osób uważa, że prezent na chrzciny powinien być po prostu pieniędzmi w kopercie. Czy jednak nie jest to trochę pójście na skróty? Odpowiednio wybrane prezenty na chrzciny mogą przetrwać lata, czego nie można powiedzieć o pieniądzach.

Oryginalny prezent na chrzciny, czyli jaki?

To, jaki prezent na chrzciny kupić, zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest zasobność portfela i kwota, jaką zamierza się na ten cel przeznaczyć. Dużą popularnością cieszy się złoty łańcuszek na chrzciny, jednak jest to dość spory wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Dlatego też na tę opcję najczęściej decyduje się matka chrzestna lub ojciec chrzestny dziecka.

Nie jest jednak regułą, że prezent musi być aż tak kosztowny. Dobry pomysł na prezent na chrzciny stanowi połowę sukcesu. Dużym zainteresowaniem wśród gości tej wyjątkowej uroczystości cieszą się na przykład zabawki dla niemowląt. Ich wybór na rynku jest bardzo szeroki, w związku z czym można puścić wodze wyobraźni i wybrać coś, co młodemu człowiekowi nie tylko posłuży do zabawy, ale także będzie wspomagać jego harmonijny rozwój na wielu płaszczyznach. W końcu nie bez powodu zabawki edukacyjne stały się w ostatnich latach prawdziwym hitem na rynku.

Pudełka odcisk bobasa

Liczy się zresztą nie tylko prezent, ale także jego opakowanie. Zatem jak zapakować prezent na chrzciny, aby wyglądał efektownie? Wszystko zależy od tego, co jest prezentem. Na prezenty o mniejszych gabarytach istnieją specjalne pudełeczka ozdobne, które stanowią także alternatywę dla zwykłej koperty, jeśli jednak decydujemy się na podarek w postaci pieniędzy. Ważne, by zachować odpowiednią kolorystykę - właściwą dla tej okazji biel można przełamać różem, ecru lub kolorem niebieskim, w zależności od tego, czy główny bohater tej uroczystości to chłopiec czy dziewczynka.

Co kupić na chrzciny, gdy jest się rodzicem chrzestnym?

To pytanie dręczy zapewne wiele osób, których poproszono, by pełniły tę ważną funkcję, zwłaszcza że przyjęło się, iż chrzestni kupują prezent nieco droższy niż zwyczajni goście. Często wybieranym rozwiązaniem jest wspomniany wcześniej złoty łańcuszek. Jest to o tyle fajny prezent na chrzciny, że przetrwa lata, to doskonała pamiątka chrztu, która długo będzie przypominać o tym wyjątkowym dniu.

Życzenia na chrzciny powinny być z kolei spersonalizowane. W przypadku chrzestnych warto unikać gotowych wzorów, gdyż pamiątki na chrzciny powinny mieć rzeczywiście wyjątkowy charakter, który podkreśli doniosłość chwili.

Prezent na chrzciny od chrzestnego rodzica może zawierać także okazjonalne dodatki, jak na przykład odcisk bobasa w masie gipsowej. Po latach taki odcisk dłoni dziecka będzie stanowił rewelacyjną pamiątkę i ozdobę domu.

Możliwości, jakie oferuje nam obecnie rynek, sprawiają, że coraz częściej odchodzi się od prezentów o charakterze stricte finansowym, stawiając na coś, z czego dziecko skorzysta nie za kilkanaście lat, gdy będzie pełnoletnie, ale już w najbliższym czasie.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)