Udostępnij
Skomentuj

Prezenty na Dzień Chłopaka – Chłopak w wieku szkolnym

W szkolnym świecie celebruje się różne okazje. Skoro obchodzi się Dzień Kobiet, z pewnością też każdy Chłopiec ma świadomość, że i na święto dla Niego znalazło się specjalne miejsce i każdy wie, kiedy jest Dzień Chłopaka. Jak znaleźć dobry pomysł na prezent?

Co kupić na Dzień Chłopaka?

Jak sprawić niespodziankę młodemu Mężczyźnie, który jest w wieku, kiedy w zasadzie interesuje się wszystkim i… niczym? Dobrze, jeśli ma sprecyzowane hobby i potrafi wskazać, co lubi, a czego nie. Jeszcze lepiej, jeśli Rodzic sam zauważa, co jest w centrum zainteresowań i jaki  prezent dla Syna będzie strzałem w dziesiątkę. Zazwyczaj jednak, nawet przy świetnym kontakcie i dobrej znajomości własnego Dziecka, wybór najlepszego możliwego prezentu jest po prostu trudny, bo naraz pojawia się mnóstwo możliwości. A jeśli jeszcze chodzi o prezent dla Dzień Chłopaka – typowo męski, ale zarazem przydatny, sprawiający przyjemność, ale też niekoniecznie zbyt drogi, by z drobnego śwć drugich urodzin,  to już w ogóle robi się problem. Żeby znaleźć fajny prezent na Dzień Chłopaka, trzeba się trochę naszukać. Jest kilka pomysłów, które mogą się okazać trafione.

Gry planszowe dla Dzieci

…i oczywiście, Młodzieży! Choć wielu mogą się kojarzyć z nieco „zakurzonym” chińczykiem czy grzybobraniem, obecnie tworzy się takie gry dla Dzieci, że głowa mała! Można je dopasować do zainteresowań i wieku, zakupić gry do zabawy w pojedynkę lub też takie, które idealnie sprawdzą się podczas imprez w większym gronie. Wybór jest ogromny! Można także przebierać wśród gier karcianych, które także już dawno wychodzą poza klasycznego remika. Jeśli Chłopiec interesuje się np. jakimś serialem lub filmem – można znaleźć grę opartą na jego motywach, np. Monopoly z Gry o Tron czy Top Trumps z Harrym Potterem. Połączenie dobrej tematyki ze świetną grafiką sprawiają, że gry to idealne pomysły na prezent na Dzień Chłopaka i nie tylko!

Klocki konstrukcyjne

To zawsze idealny pomysł na prezent dla Dziecka! Dzień Chłopaka to świetna okazja, by pokazać Synowi czy sympatii, że pamięta się o Jego zainteresowaniach i ceni Jego zdolności manualne. Klocki konstrukcyjne nie muszą oznaczać zestawów kolorowych klocków do budowania domków! Można zakupić zestawy z elementami metalowymi, z odpowiednimi narzędziami, do budowania np. pojazdów czy robotów, które wymagają precyzji i skupienia. Znajdzie się coś także dla miłośników drewnianych zabawek.

Lego Technic

To propozycja zarówno dla miłośników klocków, jak i modeli do składania. W tej serii klocków do skonstruowania są różnego rodzaju pojazdy i maszyny, które zachwycają bogactwem szczegółów i swoim autentycznym wyglądem. Zapewnią wciągającą zabawę na wiele godzin.

Modele do składania

Dla miłośników manualnych zabaw idealne będą modele do składania. To także pomysł na prezent dla młodych kolekcjonerów np. wojskowych samolotów, żaglowców czy budowli z rożnych rejonów świata. Modele do składania świetnie sprawdzą się podczas chwil relaksu, pozwolą oderwać się od szkolnych trudów, ćwiczyć koncentrację i cierpliwość. A przede wszystkim – efekt samodzielnej pracy będzie bardzo satysfakcjonujący.

Modele RC do samodzielnego montażu

To prawdziwa gratka zarówno dla młodych, jak i nieco Starszych Chłopaków! Modele RC dają możliwość samodzielnego skonstruowania maszyny i wprawienie jej w ruch, ale nie jest to to samo, co zwykły zdalnie sterowany samochód. Taki model wygląda autentycznie, jak prawdziwa maszyna, tylko w nieco mniejszych rozmiarach. Można zatem poczuć się jak prawdziwy mechanik! Chyba nie ma bardziej męskiego prezentu na Dzień Chłopaka!

Samoloty i helikoptery RC

Na szczególną uwagę zasługują samoloty RC, które w zasadzie niczym nie odbiegają od prawdziwych maszyn. Są dopracowane w każdym szczególe, a dostępne modele samolotów RC pozwalają na wybór wielu różnych maszyn, od  drobnych śmigłowców po robiące ogromne wrażenie giganty w modelarstwie RC . Podobnie będzie, jeśli chodzi o helikoptery RC – także robią spore wrażenie i również do wyboru jest wiele różnych modeli. Niezależnie od wieku, każdy Chłopak będzie zachwycony, mogąc poczuć się jak pilot samolotu czy helikoptera. To także idealny pomysł na prezent z okazji dnia Ojca lub na święta, jako „zbiorowa” niespodzianka dla najbliższych Mężczyzn – Taty i Syna.

Jak widać, można znaleźć całkiem ciekawe prezenty na Dzień Chłopaka, na różną kieszeń i różny wiek. Tak samo, jak w przypadku Dnia Kobiet, miło jest, kiedy obdarowanego taktuje się indywidualnie. O ile trudno o to w szkole, kiedy każdy kolega otrzymuje taki sam upominek, o tyle w domu, wśród Rodziny, miło jest poczuć się wyróżnionym. Dlatego warto wsłuchać się w potrzeby Dziecka i obserwować Jego zainteresowania, by móc jak najlepiej trafić z prezentem. Zamiast rzeczy, może być to też karta upominkowa np. do sklepu sportowego czy godzina atrakcji, np. w Escape Roomie, na ściance wspinaczkowej czy trampolinach. Ważne, by sprawić komuś taki prezent, jaki samemu z chęcią by się przyjęło, czyli starannie wyszukany, dostosowany do potrzeb i zainteresowań.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)