Udostępnij
Skomentuj

Prezenty na Dzień Chłopaka – Chłopiec w wieku 1-3. Co kupić?

Mały czy duży – każdy Chłopak lubi prezenty! Super są te robione bez okazji, ale jeszcze milej, jeśli Ktoś pamięta o nietypowych świętach i stara się je miło celebrować drobnymi upominkami. Najbliższą okazją jest Dzień Chłopaka. Jaki upominek sprawić najmłodszym Mężczyznom?

Kiedy jest Dzień Chłopaka? Cóż, trzeba przyznać, że nie jest tak osławiony, jak Dzień Kobiet, dlatego warto delikatnie przypominać – 30 września to właśnie ten dzień! Może być już jesienny, ponury, dlatego tym bardziej warto się postarać o prezent, który rozjaśni takie chwile.  Prezent na Dzień Chłopaka wcale nie musi być duży i drogi – można go nawet zrobić samemu. Świetnym pomysłem, szczególnie dla najmłodszych Dzieci, są tablice manipulacyjne! Jeśli jednak brakuje czasu na rękodzieło, można postarać się o inny fajny prezent na Dzień Chłopaka, szczególnie tego najmłodszego.

Co kupić na Dzień Chłopaka?

W zasadzie nie trzeba zbyt długo się zastanawiać. Maluch w latach 1- 3 potrafi bawić się niemal wszystkim – wszystko jest interesujące, wciągające i intrygujące. Dlatego prezent dla Dziecka w tym wieku najłatwiej zrobić – nie ma jeszcze aż tak sprecyzowanych zainteresowań, to bardziej Rodzice głowią się, jaki prezent dla Syna będzie najlepszy i czym – według nich – najlepiej się zabawi. Doskonale też wiedzą, jakie zabawki będą w ciekawy sposób wspierały Jego rozwój i czego od nich oczekiwać, dlatego chętnie sięgają zarówno po nowości, jak i tradycyjne, można powiedzieć – niezbędniki.

Klocki Lego Duplo

To zdecydowanie pewnik, jeśli chodzi o pomysł na prezent, i w zasadzie pierwsze, co przychodzi do głowy, jeśli chodzi o zabawki dla Dwulatka. Duże kolorowe, często nawiązujące tematycznie do różnych dziedzin życia klocki są zabawką, która wspiera zarówno rozwój manualny, jak i kreatywne myślenie. Można mieć też pewność, że szybko się nie znudzą. Tego typu zabawki dla Dzieci, które można układać w nieskończoność, szczególnie mając wiele różnych zestawów, zapewnią ciekawe spędzanie czasu przez wiele kolejnych lat.

Klocki Blocki Mubi

To tańsza wersja klocków Duplo, ale wyglądająca równie ciekawie. Idealnie sprawdzi się jako swoisty „test”, czy Maluch wykaże zainteresowanie klockami. Można uzbierać wiele ciekawych zestawów i łączyć je tematycznie. Tego typu klocki mają większe rozmiary, idealne dla małych rączek oraz są bezpieczne w przypadku, kiedy Maluch jest jeszcze na etapie wkładania wszystkiego do buzi.

Zabawki interaktywne

To także częsty pomysł na prezent – zabawki są kolorowe, świecące, grające, więc powinny zainteresować Dziecko. W wielu przypadkach zawierają zupełnie zbędne funkcje, jak np. nauka alfabetu czy cyferek, co nie jest potrzebne w przypadku np. rocznego Dziecka. Warto się też zastanowić nad ich wpływem na rozwój. Zabawki interaktywne stymulują wiele zmysłów na raz, w zasadzie „atakują” je dość agresywnym przekazem, przytłaczają różnego rodzaju komunikatami, a zarazem wymagają zazwyczaj jedynie naciśnięcia guzika. Tak więc warto zwracać uwagę, czy pod ładnym, czasem bardzo atrakcyjnym wyglądem, nie kryje się prosta, mało wymagająca zabawka, która nie zapewni Maluchowi odpowiedniej dawki intelektualnej rozrywki.

Zabawki drewniane

Bardziej niż inne są traktowane jako zabawki dla Chłopców. Może dlatego, że kojarzą się z tartakiem, przydomowym warsztatem i narzędziami? Wiadomo, że wśród zabawek drewnianych znaleźć można także odpowiedniki dla Dziewczynek, ale idealnie sprawdzą się jako prezenty na Dzień Chłopaka. Komplet drewnianych narzędzi, klasyczne klocki czy samochodziki sprawią, że każdemu Małemu Mężczyźnie zaświecą się oczy!

Puzzle dla Dzieci

Nie może ich zabraknąć w żadnym dziecięcym pokoju. Dedykowane są nawet najmłodszym Dzieciom – puzzle dla Maluszków składają się z 2- 5 elementów i doskonale wpływają na rozwój logicznego myślenia oraz małej motoryki. Z kolei dla nieco starszych Maluchów można znaleźć puzzle tematyczne, np. z samochodami czy zwierzętami, z nieco większą ilością elementów. Ich układanie będzie nie tylko świetną zabawą, ale i dobrą lekcją cierpliwości i koncentracji.

Kreatywne zabawki

Co jeszcze sprawdzi się jako prezent na Dzień Chłopaka dla Malucha? Dla najmłodszych różnego rodzaju zabawki sensoryczne, stoliki edukacyjne i książeczki, a dla starszych – proste zestawy konstrukcyjne czy kreatywne, pierwsze kredki, np. Crayon Rock czy zabawki do kąpieli.

W zasadzie każdy dzień jest dobry, by obchodzić Dzień Chłopaka. Wcale nie musi on polegać na obdarowywaniu prezentami – może po prostu być uświęcony wspólnym spędzeniem czasu w jakiś inny niż tradycyjny sposób. Może to też dobra okazja, na zrobienie sobie „męskiego dnia”, tylko z Tatą, i poświecić się typowo męskim zajęciom? Zabranie Malucha po raz pierwszy do garażu, pozwolenie na obserwacje np. podczas naprawy samochodu, a nawet podanie Mu prawdziwych narzędzi, by mógł je potrzymać, sprawdzić, oglądać, z pewnością będzie dla Niego nie lada atrakcją, a i Tata będzie dumny widząc, czym Skorupka za młodu nasiąka…

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)