Udostępnij
Skomentuj

Seria Zu&Berry – karty obrazkowe i edukacyjne dla Dzieci. Czy warto?

Choć wybór zabawek dla Dzieci jest ogromny, czasem ciężko znaleźć coś odpowiedniego, dobrej jakości, a do tego przystosowanego do wieku Malucha. Często też sami Rodzice mają problem, jak wybrać mądre, a zarazem miłe dla oka, ciekawe zabawki, które zainteresują Dziecko i wspomogą Jego rozwój. Na szczęście, na runku pojawia się coraz więcej propozycji już dla najmłodszych Dzieci. Jedną z nich są zabawki edukacyjne Zu&Berry.

Karty kontrastowe

Zabawki dla Niemowląt często kojarzone są wyłącznie z gryzakami czy grzechotkami. A tymczasem karty kontrastowe to w zasadzie pierwsze edukacyjne zabawki, jakie można zaproponować Maluszkom już od samego początku. Jak sama nazwa wskazuje, będą to plansze z obrazkami, utrzymane w kontrastowych kolorach po to, by wspomóc rozwój wzroku małego Dziecka, szczególnie jego ostrości. Noworodki i Niemowlęta w pierwszych kilku tygodniach nie potrafią jeszcze dostrzegać kolorów, także kontury są dla nich niewyraźne, a obrazki kontrastowe pozwalają Im ćwiczyć wzrok, bez obciążania go. Bardzo ciekawie prezentuje się seria kart kontrastowych Zu&Berry, która oferuje dwa rodzaje kart:

  • Widzę kształty 0-6 miesięcy, pomagające wyostrzać wzrok już od pierwszych dni życia.
  • Widzę kolory 3 do 12 miesięcy, które przygotowują do nauki kolorów.

Karty wykonane są bardzo estetyczne, nie ma w nich żadnych udziwnień, dlatego są dobrze odbierane przez Dzieci – nie rozpraszają ich, a pobudzają rozwój określonych zmysłów. Maluch bez problemu będzie potrafił się skupić. Takie karty, poza walorami edukacyjnymi, służą też zabawie i nawiązywaniu dobrych relacji między Maluszkiem a Rodzicem, dzięki konieczności komunikowania się podczas zabawy z Niemowlakiem.

Karty z obrazkami

To zazwyczaj pierwsze zabawki służące „głębszemu” poznawaniu świata. Wskazuje się na daną rzecz, nazywa ją, a Maluch ćwiczy nie tylko pamięć wzrokową, ale i słuchową, co z pewnością jest dobrym wstępem do nauki mówienia. Tutaj także karty z serii Zu&Berry mają wiele pozytywów, będąc dobrym wstępem do nauki mówienia. Szczególnie warte polecenia są karty „Poznaję zwierzęta" 6-18 miesięcy, z których można korzystać na wiele sposobów, nie tylko pokazując Maluchowi poszczególne zwierzaki, ale sporo o nich opowiadać i naśladować dźwięki, które wydają. Tego typu zabawy z rocznym Dzieckiem pozwalają na rozwój Jego umiejętności kojarzenia i wyobraźni, a do tego znacznie wpływają na poprawę jakości komunikacji. Małe zwierzątka widniejące na kartach są też  urocze, dzięki czemu sam kontakt z zabawką będzie sprawiał Dziecku przyjemność.

Karty kreatywne

Karty Układam Stwory

Dla starszych Dzieci poleca się karty w formie prostych, trzyelementowych puzzli, które trzeba odpowiednio ze sobą zestawiać. Ciekawie prezentują się karty „Układam stwory" 1+, pełne soczystych kolorów, które z pewnością przypadną Maluchom do gustu. Ponadto, przedstawiają ciekawe stworki, których części można dowolnie ze sobą zestawiać, choć zamierzeniem kart jest łączenie elementów tak, by obrazek tworzył spójną całość. To ciekawe ćwiczenie logicznego myślenia, ale i kreatywności.

Karty edukacyjne

Świetnie się sprawdzą jako uzupełnienie przedszkolnej wiedzy i nienachalna, przyjemna forma nauki w domu. W ofercie Zu&Berry znajdą się różnego rodzaju gry edukacyjne dla Dzieci oraz ciekawe pomoce do zabawy z Dwulatkiem lub starszym Dzieckiem. Bardzo dobrą serią są karty pomagające w poznawaniu alfabety i cyferek – „Poznaję cyferki" 3+ i „Poznaję literki" 3+. Ich przejrzysta forma, miły dla oka styl i swoista prostota sprzyjają lekkiej nauce, a przy okazji zabawie.  Dla rozwijania wyobraźni przestrzennej, kojarzenia i logicznego myślenia, poleca się karty „Zakręcone labirynty" 3+, „Kraina zagadek" 3+ oraz „Rycerze i rabusie”. Wszystkie te gry dla Najmłodszych pozwalają ćwiczyć skupienie i spostrzegawczość, wzbogacać się o prostą, ale przydatną wiedzę, rozwijać zdolności manualne i kreatywność. Tego typu zabawki edukacyjne dla 3latka to ciekawa alternatywa dla wszystkich interaktywnych gadżetów. Pozwalają rozwijać młody umysł w nie mniej ciekawy sposób, a przy tym nie narażają go na przebodźcowanie. Są także dobrym wstępem do tego, by po chwili sięgnąć po bardziej zaawansowane gry dla 3 latka, których nie brakuje na rynku, a które także najczęściej opierają się na kartach.

Zabawy dla Dzieci mogą mieć różną formę. Czasem opierają się na ruchu, czasem na stymulacji intelektualnej – ważne, by po prostu robiły „cokolwiek” dobrego, a nie służyły wyłącznie pustej rozrywce, krzykom, piskom czy bezcelowemu bieganiu. Nie jest tak, że od samego początku należy Dziecko „uczyć”, bo zabawa, także szalona i beztroska, jest potrzebna, by Maluch dobrze się rozwijał. Jednak kupując zabawki, warto wybierać też takie, które wzbogacą dziecięcy świat o coś więcej, niż wyłącznie rozrywkę i przyjemność.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)