Udostępnij
Skomentuj

TOP 5 gier na imprezę. Co kupić na wieczór ze znajomymi?

Gry towarzyskie coraz częściej stają się nieodłącznym elementem zabawy na domówkach i innego rodzaju przyjęciach z różnych okazji. To zarówno świetny pomysł na urodziny, jak też ostatnia deska ratunku, gdy impreza integracyjna zdaje się umierać śmiercią naturalną. Nie ma znaczenia, czy osoby grające się znają, czy też pierwszy raz widzą się na oczy. Najlepsze gry imprezowe potrafią przełamywać bariery oraz integrować ludzi - bez względu na ich wiek, poglądy czy zainteresowania.

Gry towarzyskie na imprezę - hit czy kit naszych czasów?

Niektórzy obawiają się, że proponując na imprezie grę towarzyską, wyjdą na ludzi infantylnych czy też po prostu nienadążających za duchem czasu. Nic bardziej mylnego! Moda na gry imprezowe na wieczór trwa już dobrych kilka lat i nic nie zapowiada, aby miała się skończyć. Nie bez powodu w wielu miastach spotkać można specjalne lokale dla miłośników gier planszowych i towarzyskich, którzy potrafią spędzać tam całe godziny, jeśli tylko gra ich wciągnie. A fajne gry imprezowe naprawdę potrafią oderwać człowieka od rzeczywistości na długi czas. Myli się także ten, kto sądzi, że takie klubokawiarnie dla graczy świecą pustkami, z nielicznymi wyjątkami potwierdzającymi regułę. Nie - najczęściej jest tak, że rezerwacji w takim miejscu należy dokonać ze sporym wyprzedzeniem, aby dostać stolik, nie tylko w weekendowy wieczór.

Ranking gier towarzyskich - które gry imprezowe wybrać?

Gry towarzyskie na imprezy to branża, w której producenci puścili wodze fantazji, wypuszczając na rynek różnego rodzaju produkty umilające czas spędzony w gronie znajomych. Ich wybór jest tak szeroki, że czasem trudno zdecydować się na jedną, konkretną opcję. Niektórzy będą woleć tradycyjne gry planszowe, inni nie wyobrażają sobie imprezy bez karcianek. Są jednak takie propozycje, które łączą ich wszystkich i trafiają w gust zdecydowanej większości graczy.

  • Dixit - absolutny hit i pierwsze, co przychodzi na myśl, gdy przyjdzie wymienić sprawdzoną atrakcję na imprezę. Magia zaklęta w kartach z fenomenalnymi i bardzo abstrakcyjnymi ilustracjami sprawia, że nasza wyobraźnia pracuje na zwiększonych obrotach i niejednokrotnie zaskakuje nawet nas samych. Idealne gry na wieczór powinny być właśnie takie - angażujące kreatywność, integrujące grających i po prostu sprawiające przyjemność.
  • Taboo - to kolejna bardzo popularna gra towarzyska wśród dorosłych, choć jest przeznaczona dla użytkowników już od trzynastego roku życia. Aby opisać dane słowo, nie używając do tego wyrazów, które jako pierwsze zawsze przychodzą do głowy, trzeba się nieźle nagimnastykować, jednak zainteresowanie, jakim cieszy się ta gra, jest dowodem na to, że to jednak możliwe!
  • Dobble - gry towarzyskie na wieczór wcale nie muszą być jedynie dla dorosłych. Dobble to przykład gry, która łączy pokolenia. Można w nią grać zarówno na imprezie, jak też w nudne, zimowe wieczory, gdy słońce zachodzi zdecydowanie zbyt wcześnie, z własnymi pociechami, w domu. W końcu kto nie chce wygrać w grze, w której chodzi o spostrzegawczość?
  • Tajniacy - gra szpiegowska. Te dwa słowa wystarczą, aby zainteresować całkiem spore grono potencjalnych graczy. Dwie konkurujące ze sobą drużyny, szefowie wywiadów, kryptonimy i zabójca wśród nich - oto przepis na udaną imprezę, bez względu na to, czy towarzystwo przy stole się zna, czy też nigdy przedtem się nie widziało.
  • Time's Up: Party - odgadywanie haseł na czas jest zawsze w modzie, dlatego popularność tej gry nie powinna dziwić. Ilość zabawnych sytuacji, jakie przytrafiają się w trakcie zabawy, zdecydowanie przemawia na jej korzyść.
Udostępnij
5,0
2 oceny
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Uwielbiam Dobble <3