Udostępnij
Skomentuj

TOP 5 gier na urodziny dziecka – wyjątkowe zabawy na przyjęcie!

Organizacja urodzin dziecka to obecnie sprawa niebagatelna. Czasy, w których wystarczył tort i poinformowanie gości o godzinie przybycia odeszły w niepamięć i nic nie zapowiada, by miały w najbliższych latach powrócić. Urodziny to w końcu jeden z najważniejszych dni w roku, więc o przyjecie urodzinowe trzeba należycie zadbać.

Pomysł na urodziny to już połowa sukcesu, zwłaszcza jeśli jest on zgodny z oczekiwaniami dziecka. Jedni starają się wymyślić niesztampowe zabawy dla dzieci na urodziny, by zaskoczyć czymś zaproszonych gości i solenizanta, inni stawiają nawet na usługi sprawdzonych animatorów zabaw, którzy malują twarze, robią balony w kształcie zwierzaków i mnóstwo innych rzeczy, które niezmiennie od lat cieszą młodych ludzi. Tymczasem istnieje rozwiązanie prostsze i mniej kosztowne w realizacji. To gry imprezowe dla dzieci, od których nie sposób się oderwać!

Gry planszowe dla dzieci - dobry prezent na urodziny?

Kiedy organizujesz przyjęcie urodzinowe swojego dziecka, nie możesz zapomnieć także o głównym punkcie imprezy - o prezencie, na który solenizant z pewnością z utęsknieniem czeka. Bardzo dobrym pomysłem są gry dla dzieci, gdyż można je od razu przetestować w trakcie przyjęcia. To nie tylko radość dla gwiazdy wieczoru (lub częściej popołudnia) i zaproszonych gości, ale także kolejna atrakcja, którą rodzic może dopisać do listy zaplanowanej na ten wyjątkowy dzień. W końcu najgorsze, co może się zdarzyć na przyjęciu urządzonym dla dzieci, to wproszenie się na nie nudy. W przypadku gier imprezowych istnieje jednak spora szansa, że pozostałe atrakcje będą musiały poczekać na inną okazję, gdyż wspólna gra zajmie dzieciaki na wiele godzin.

Popularne gry towarzyskie dla dzieci

Fajne gry planszowe dla dzieci - które wybrać?

Urodziny dla dzieci to wyjątkowy czas, dlatego warto zadbać o odpowiednią oprawę tego dnia. Niech pokój lub sala, w której bawić będą zaproszeni goście, jasno wskazuje na charakter imprezy i głównego świętującego. Niech stoły uginają się pod ciężarem ulubionych przekąsek, a w tle gra ulubiona muzyka. I niech atrakcje tego dnia też będą wyjątkowe, przemyślane i dobrze dobrane, by przypadek poszukał sobie miejsca gdzieś indziej. Jeśli jednak brakuje ci pomysłu na konkretne gry, które mogłyby spodobać się nie tylko solenizantowi, ale także jego gościom, warto skorzystać z wypróbowanych rozwiązań, którym zaufało już mnóstwo osób:

  • 5 sekund Junior - to gra, która bazuje na uwielbianej przez wszystkich zasadzie udzielenia odpowiedzi w czasie nieprzekraczającym dopuszczalnych pięciu sekund. Być może wymienienie trzech rzeczy w określonym kolorze to nie problem, ale zrobienie tego pod presją czasu to nie lada sztuka! Dobra zabawa gwarantowana!
  • Taboo Junior - to gra, która rozwija słownictwo i umiejętności narracyjne dzieci. Uwielbiana przez młodych graczy i ich rodziców.
  • Gorący Ziemniak Junior to kolejna z gier, w których najważniejsza umiejętność to myślenie pod presją czasu. W końcu uczestnicy mają jedynie kilka chwil na udzielenie odpowiedzi na pytanie i odrzucenie Gorącego Ziemniaka w ręce przeciwnika!
  • Nie śmiej się! - gra planszowa, w trakcie której śmiech towarzyszy od początku do końca rozgrywek! Aby jednak zyskać przewagę nad przeciwnikami, należy pozostać poważnym jak najdłużej. Tylko jak to zrobić?
  • Time's Up! Kids - gra kooperacyjna, w której uczestnicy zabawy opisują i pokazują to, co znajdą na obrazkowych kartach. Wszystko oczywiście na czas! Świetna rozrywka także dla dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać.

Gry zakupione? W takim razie pozostało już tylko wypisać zaproszenia na urodziny i przygotować album na zdjęcia pamiątkowe z imprezy dla dzieci, która zapadnie w pamięć na długo.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)