Udostępnij
Skomentuj

Wojownicze Żółwie Ninja – zabawki i gadżety. Co warto kupić?

Są stare jak świat! Ich historia sięga 1983 roku, kiedy to Kevin Eastman, amerykański rysownik, dla zabawy narysował stojącego na tylnych łapach żółwia, z maską i bronią w ręku, i podpisał go „Żółw Ninja”. Później dorysował kolejne trzy, a każdy z nich miał inną broń, odpowiednią dla ninja. Tak powstała grupa dzielnych żółwi, których przygody trwają do dziś, wciąż są żywe i na nowo pisane.

Wojownicze Żółwie Ninja

Tak nazywa się grupa czterech żółwi, które w wyniku mutacji przeobraziły się w podobne do ludzi istoty o niezwykłych zdolnościach. Doskonale znają się na sztukach walki i potrafią odpowiednio wykorzystywać swoją siłę. Zamieszkują kanalizację w Nowym Jorku i strzegą miasta przez złoczyńcami. Przewodzi im szczur Splinter. Każdy, kto kojarzy bajkę o przygodach walecznych żółwi, z pewnością kojarzy ich okrzyk „Cowabunga!”. Żółwie Ninja uwielbiają jeść pizzę, a każdy z przyjaciół posiada inny charakter, dzięki czemu tworzą bardzo oryginalną jednostkę specjalną. Wszyscy są gotowi nieść pomoc i walczyć z przestępczością. Robią to w odważny, brawurowy sposób, ale zawsze wychodzą cało ze wszystkich kłopotów.

Pierwszą realizacją przygód o Żółwiach Ninja były komiksy. Spotkały się z wielkim entuzjazmem odbiorców, nie ma się wiec co dziwić, że szybko zostały przeniesione na duże ekrany oraz do świata zabawek, co tylko pomnożyło sukces. Obecnie, zarówno bajki „Wojownicze Żółwie Ninja”, jak i różnego rodzaju akcesoria cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród Dzieci, jak i Starszych, którzy pamiętają największy „bum” na przygody Żółwi oraz przez lata mogli obserwować, jak animacja ewoluowała.

Jeśli chodzi o Imiona Wojowniczych Żółwi Ninja, są bardzo charakterystyczne – pochodzą od czterech artystów znanych z epoki renesansu: Leonarda, Donatella, Michaelangela i Raphaela. To ciekawe połączenie ich walecznych charakterów z imionami, które kojarzą się z dziełami sztuki zdecydowanie dodaje bajce charakteru i od zawsze było tematem dyskusji. O tym, którzy Żółw jakie ma cechy, można wyczytać, wpisując w wyszukiwarkę frazę „Żółwie Ninja imiona” – każdy z nich jest inny, posiada także inne zdolności, dzięki czemu wszyscy świetnie się rozumieją i uzupełniają.

Żółwie Ninja zdecydowanie więcej wielbicieli mają wśród Chłopców. Nie ma się co dziwić – to superbohaterowie, którzy posiadają głównie męskie cechy, a zarówno komiks, jak i animacja, utrzymane są w nieco mrocznym, charakterystycznym klimacie. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by Dziewczynki także zainteresowały się ich przygodami, ale z pewnością nie jest to estetyka, która przemówi do Nich tak samo, jak np. „Atomówki”. Bajki „Żółwie Ninja” zdecydowanie nie są też dla najmłodszych Dzieci. Posiadają elementy agresji i przemocy, a więc obrazy nieprzystosowane dla Maluchów. Dobrze, gdyby pierwsze „spotkanie” z Żółwiami Ninja przebiegało pod czujnym okiem Rodziców – będą mogli obserwować reakcję i wpływ animacji na Dziecko. Sami wtedy zdecydują, czy jest już odpowiedni moment, by swobodnie Mu ją włączać.

Jeśli chodzi o zabawki z wizerunkami Żółwi Ninja lub oparte na motywach ich przygód – rynek nie jest przez nie jakoś wyjątkowo zdominowany, ale bez problemu znajdą się gadżety, które zadowolą każdego fana. Trzeba przyznać, że to bajka z dużym potencjałem. W przygody Żółwi można się bawić z kolegami na podwórku – wystarczy opaska na oczy i kij imitujący broń. Dla bardziej zakręconych, idealny będzie kostium Żółwie Ninja, do wykorzystania na przedszkolnym czy szkolnym balu przebierańców. Taki strój z pewnością zrobi furorę. W co jeszcze można się zaopatrzyć, gdy jest się fanem Leonarda i spółki?

Gry „Wojownicze Żółwie Ninja”

Jak w przypadku każdej gry opartej na motywach bajki czy komiksu, także gry z Żółwiami Ninja pozwolą wcielić się w rolę dzielnych wojowników i przeżywać prawdziwe przygody. Gra z przyjaciółmi pozwala na zdrową rywalizację i przede wszystkim kreatywne, radosne spędzanie czasu z dala od ekranów telewizorów czy komputerów. Tego typu gry dla Dzieci są raczej dla Starszaków, niekoniecznie ze względu na poziom trudności – zazwyczaj bowiem są to planszówki, w których trzeba się ścigać, dojść do określonego miejsca itp. - ale ze względu na estetykę, bajkową, ale dość ponurą.

Figurki Żółwie Ninja

To w zasadzie must have każdego fana bajki. Figura może być nie tylko dekoracyjnym elementem wystroju pokoju, ale przede wszystkim świetną zabawką! Można odgrywać ulubione motywy z bajek lub też samemu wymyślać nowe przygody walecznych Żółwi. Do zebrania jest cała kolekcja. Figurki mogą mieć różne rozmiary, często posiadają też ruchome części, by zabawa była jeszcze bardziej atrakcyjna i dynamiczna. Warto zwracać uwagę na jakość figurek – ze względu na dość specyficzny wygląd postaci, nie każda figurka będzie cieszyła się najwyższą jakością wykonania i przywiązaniem do szczegółów, a to bardzo ważne, by zabawka była ładna i dokładna, bo wtedy sprawi największą przyjemność. Chodzi głównie o zachowanie odpowiedniej kolorystyki i estetyczne pomalowanie.

Uno Żółwie Ninja

To nic innego, jak klasyczna gra UNO, ale z czterema nowymi kartami i zasadami specjalnymi, dzięki którym karciana rozgrywka zmieni się w niezwykła przygodę. Fani bajki i komiksów będą zachwyceni!

Kolorowanki „Wojownicze Żółwie Ninja”

Klasyk wśród gadżetów z bohaterami bajek. Idealny upominek dla Najmłodszych, ale także sposób na relaks dla Starszych Dzieci, a nawet Dorosłych! Kolorowanka pozwala na ćwiczenie rąk i dłoni oraz pozwala na uwolnienie wyobraźni. Kolorować można wszędzie, dlatego to świetna propozycja na wakacyjne wyjazdy, podczas których nie zawsze jest szansa, by obejrzeć bajkę.

Wydaje się, że przygody „Wojowniczych Żółwni Ninja” będą wiecznie żywe. Nie ma się co dziwić – to bajka, która zagościła w świadomości niejednego pokolenia i każde następne także chętnie ją ogląda. Jej specyfika i charakter nie każdemu przypadną do gustu, ale z pewnością każdy fan znajdzie odpowiedni sposób, by jak najwięcej obcować ze swoimi ulubionymi bohaterami.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)