Udostępnij
Skomentuj

Zestawy Lego Friends do 100 zł. Który zestaw kupić dziecku?

Klocki lego to zabawka, którą pokochały dzieci na całym świecie. Budowanie nowych światów to jedna z ulubionych zabaw dziecięcych chyba od zawsze, a układanie klocków Lego pozwala na to i zresztą na wiele, wiele więcej. Korzyści dla rozwoju dziecka płynące z zabawy klockami Lego są wręcz nie do przecenienia - począwszy od wyzwalania kreatywności i rozwijania wyobraźni dziecka, aż po ćwiczenia precyzji ruchów małych rączek, które poprzez zabawę uczą się dokładności i dopasowywania kształtów.

Klocki dla dziewczynek? Tak! Lego wychodzi naprzeciw potrzebom dzieci

Zestawy klocków Lego kojarzą się raczej z zabawą chłopców, którzy tworzą światy pełne pojazdów kosmicznych, wojowników i samochodów. Tymczasem istnieją także klocki Lego dla dziewczynek. Dzięki serii Lego Friends mogą one oddać się pasji układania klocków, które są dopasowane tematycznie do ich zainteresowań.

Co więcej - twórcy serii poszli o krok dalej i stworzyli również bajki Lego Friends, które na pewno znajdą uznanie w oczach wielu dziewczynek. Animowany film Lego Friends to nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy spotkali się już z tą serią, jak również dla tych, którzy dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę z klockami. Wszystkie zestawy Lego Friends zostały zaprojektowane z myślą o młodych pasjonatkach układania klocków i stanowią one doskonały pomysł na prezent  na różne okazje.

Zestawy Lego Friends - które wybrać?

Klocki dla dzieci to zabawka tak popularna, że na rynku istnieje ich mnóstwo rodzajów. Jest zatem w czym wybierać, ale jedno jest pewne - w tej rywalizacji o względy dzieci zestawy Lego Friends tanio skóry nie sprzedadzą. Zwłaszcza, że o ile klocków na sklepowych półach jest dużo, to już tych dedykowanych specjalnie dziewczynkom wcale nie ma tak wiele.

Warto więc przyjrzeć się bliżej temu, co oferuje producent, by zrozumieć, w czym tkwi sekret powodzenia tej serii.

  • Sypialnia Stephanie - to zestaw klocków do budowania na niebieskiej podstawce w kształcie serca, z wyposażeniem, które oddaje zamiłowanie Stephanie do sportu.
  • Sypialnia Mii - zestaw na zielonej podstawce, podkreślający uroki zabawy na świeżym powietrzu, które uwielbia Mia.
  • Sypialnia Olivii - zestaw składa się z podstawki i klocków, które dotyczą naukowych zainteresowań Olivii.
  • Sypialnia Emmy - jej właścicielka to prawdziwie twórcza dusza i właśnie takich rekwizytów nie mogło zabraknąć w tej sypialni.
  • Sypialnia Andrei - zestaw klocków Lego dla dziewczynek, który w pełni oddaje charakter Andrei oraz jej zainteresowania: muzykę i estradowe występy.

Warto podkreślić, że zabawki Lego Friends to nie tylko sypialnie z klocków. Dużą popularnością cieszą się także takie zestawy Lego jak choćby:

  • Lego Friends Domek na drzewie, gdzie wspaniałe przygody czekają na Emmę i Stephanie.
  • Furgonetka Olivii, w której znajduje się wszystko, czego potrzebuje jej właścicielka, aby pilnować porządku w mieście.
  • Stoisko z rysunkami Emmy, które zamierza sprzedawać w swoim ulubionym miejscu- miejskim parku. Nie zabraknie także prac nad nowym obrazem.
  • Sklep dla surferów to zestaw zawierające rozmaite akcesoria wakacyjne.

Klocki Lego Friends to rewelacyjny sposób na spędzanie czasu wolnego zarówno przez dziecko w zabawie indywidualnej, jak również razem z przyjaciółmi. Układanie klocków Lego to zabawa bardzo rozwojowa, dlatego warto zachęcać do niej dziecko, które w jej trakcie kształci wiele przydatnych w późniejszym wieku umiejętności - od wyzwolenia pokładów kreatywności po motorykę małą związaną z manipulowaniem małymi elementami, które należy do siebie dopasować.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)