Udostępnij
Skomentuj

Zestawy Lego Juniors do 100 zł. Jakie klocki wybrać dla dziecka?

Układanie klocków to zabawa tak lubiana przez dzieci, że nie sposób jej odmówić najmłodszym pociechom. Warunek jest jeden - Lego dla dzieci młodszych muszą być bezpieczne, dlatego też producent wyszedł naprzeciw potrzebom swoich najmłodszych klientów i stworzył specjalną serię Lego Juniors, która jest dedykowana dzieciom w przedziale wiekowym 4-7 lat.

 Różnorodność tematyczna, łatwość budowania oraz bezpieczne używanie sprawiają, że każdy smyk znajdzie w tej serii coś dla siebie. Bo świat klocków Lego nie robi wyjątków - każdego zaprasza do wspólnej zabawy.

Zestawy Lego jako prezent dla dziecka, czyli strzał w dziesiątkę

Dzieci lubią się bawić. To potrzeba właściwa i naturalna dla ich wieku, więc powinna być ona zaspokajana jak najczęściej. Jeszcze lepiej, gdy zabawa wybierana przez dziecko jest twórcza i pozytywnie wpływa na jego szeroko pojęty rozwój. Taką właśnie zabawą są klocki dla dzieci, rozwijające zarówno wyobraźnię, jak też sprawność manualną.

Jeśli zatem przed nami jakaś wyjątkowa okazja i przyjdzie nam kupić na przykład prezent na urodziny czy też prezenty pod choinkę, warto pomyśleć właśnie o Lego - najpopularniejszych klockach dla dzieci. Bo super prezenty to takie, które łączą w sobie przyjemność z zabawy z efektywną nauką różnych umiejętności. Klocki Lego spełniają oba te warunki, a przy okazji oczekiwania obu stron - dzieci i rodziców.

Dzięki serii Lego Juniors klocki mogą stanowić już nawet prezent dla przedszkolaka, gdyż są one odpowiednie dla czterolatków. Co ważne - w serii można znaleźć także specjalne klocki Lego dla dziewczynek, a ich wybór na rynku klocków jest zazwyczaj mniejszy niż w przypadku chłopców.

Lego Juniors Easy to build - seria przyjazna małym rączkom

Klocki dla dzieci od 4 lat muszą posiadać podstawową cechę, jeśli mają nieść radość z zabawy, a nie frustrację. Muszą być łatwe w montażu, gdyż małe rączki dziecka w tym wieku dopiero uczą się precyzji, dopasowywania kształtów i siły nacisku. Manipulowanie małymi elementami i układanie z nich spójnej całości wcale nie jest takie proste, gdy się ma lat kilka i to między innymi zabawa klockami ma te umiejętności wykształcić i doskonalić.

Klocki Lego Juniors cechę tę posiadają i dlatego są tak często i chętnie wybierane jako prezent dla malucha. Wśród najpopularniejszych zestawów serii warto wymienić na przykład:

  • Klocki Disney - Opowieści Belli, bohaterki bajki Piękna i Bestia, to cudowny zestaw dla dziewczynek, w którym znajduje się zamek księżniczki z wieżyczkami i balkonem, magiczna róża, płyta przedstawiająca park ze stołem piknikowym, fontanna, klocek przedstawiający książkę, którą będzie przyjaciołom czytać minilaleczka Bella dołączona do zestawu. Leśna chata Królewny Śnieżki to z kolei doskonały prezent dla tych dziewczynek, dla których Królewna Śnieżka i jej mali kompani stali się najlepszymi bajkowymi przyjaciółmi. Zestaw zawiera prawie siedemdziesiąt elementów oraz minifugurkę Śnieżki.
  • Lego Juniors Friends - seria Lego Friends skradła serca dziewczynek na całym świecie. W wersji dla najmłodszych możemy wybrać się choćby na Targ ekologiczny Mii czy Przyjęcie dla zwierzaków Emmy. Dobra zabawa gwarantowana!
  • Lego Juniors City - tak zwane pojazdy uprzywilejowane zawsze cieszą się olbrzymim zainteresowaniem dzieci, które marzą o tym, by w przyszłości zostać policjantem czy też strażakiem. Nie dziwi więc fakt, że Patrol strażacki z Lego Juniors jest jednym z ulubionych zestawów wielu smyków.
  • Lego Juniors Ninjago - seria, która podbiła klockowy rynek dzieci starszych, z przytupem wkracza na teren dzieci młodszych. Wodny pościg Zane'a jest na to najlepszym dowodem.
  • Lego Juniors Jurassic Worls - z popularnością dinozaurów trudno wygrać, bez względu na to, z jaką grupą wiekową mamy do czynienia. To po prostu motyw uniwersalny, dlatego tak chętnie wykorzystywany jest w branży zabawkarskiej. W serii Lego Juniors również, na przykład w zestawie Ucieczka przed pteranodonem.
  • Lego Juniors Batman, Superman - klasycznych bohaterów także nie brakuje w Lego Juniors. Spider-Man kontra Skorpion to zestaw, który przysporzy mnóstwo emocji i dobrej zabawy!

Bez względu na to, który zestaw wybierzecie, możecie być pewni, że nie będzie on ostatni. Kto raz sięgnie po klocki Lego, ten nie poprzestanie na jednym zestawie czy nawet serii. Dobra rada? Pojemnik na klocki Lego to naprawdę przydatna rzecz!

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)