Klocki ICOM (30)

Klocki ICOM

(30)
Producenci:
ICOM
AKTYWNE FILTRY
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
 ICOM Klocki Blocki - Policja 30 el. (KB6734)
-29 %
Dzieci kochają zabawki. Wie to każdy rodzić. Jedną z najlepszych rozrywek jaką można zaproponować dzieciom są klocki. Należą do grupy zabawek, które najbardziej rozwijają umysł dziecka. Wyróżniamy klocki drewniane, klocki z obrazkami lub bez, klocki plastikowe i klocki piankowe. Wybór klocków jest naprawdę szeroki. Dzieci bawią się klockami w różnym wieku, dzięki temu rodzic może poobserwować swoje dziecko i dużo się o nim dowiedzieć. Jak więc dobrać klocki, biorąc pod uwagę wiek naszej pociechy?

Co zabawa klockami wnosi do życia dziecka?
Klocki to beztroska zabawa. Pochłaniają nasze pociechy dogłębnie. Świat klocków sprawia, że wszystko inne dookoła przestaje dla nich istnieć. Stukają klocuszkami, budują z nich domki i rozwijają dzięki temu kilka przydatnych w późniejszym czasie umiejętności: zdolności manualne i precyzję, umiejętność logicznego myślenia, koncentrację i systematyczność, a także intelekt. Dzieci rzucają klockami, obracają je w dłoniach, starają się stworzyć z nich wspaniałe budowle. Wyobraźnia pracuje, a dziecko za pomocą klocków stara się przedstawić otaczający je dookoła świat. Na polskim rynku najpopularniejszymi producentami klocków są:
* LEGO
* COBI
* DUPLO
* PLAYMOBIL
* MEGA BLOCKS
* MEGA CREATIVE
* BANBAO
* DROMADER
Każda z tych firm oferuje w swoich zestawach kolorowe i uniwersalne klocki, które pomagają rozwijać kreatywność maluchów, pobudzają u nich pracę mózgu i wyobraźnię. Zestawy klocków zawierają dużą ilość różnych elementów, które mają specyficzne kształty. Wśród zestawów można znaleźć dużo gotowych pomysłów na budowę. Klocki są bardzo wysokiej jakości i posiadają wszelkie atesty bezpieczeństwa.

Producenci oferują wiele różnych serii, między innymi:
* klocki lego friends
* klocki lego duplo
* klocki lego star wars
* klocki lego ninjago
* klocki lego cityklocki lego gry
* klocki lego technik
* klocki lego policja
* klocki lego architecture
* klocki lego avengers
* klocki lego auta
* klocki lego autobus
* klocki lego angry birds
* klocki lego arktyczna baza
* klocki lego barbie

Jak widać asortyment jest naprawdę duży, a wśród zestawów znajduje się wiele propozycji klocków dla chłopców jak i dla dziewczynek.

Jakie klocki wybrać dla maluszka, a jakie dla starszego dziecka?
Niemowlęta powinny posiadać klocki z miękkiego materiału, tak aby mogły je ściskać i gnieść. Dzieci, które mają już roczek wiedzą w jaki sposób używać klocków. Układają je obok siebie, tworzą małe wieżyczki. Dla dzieci w przedziale 1-2 latka, klocki powinny być z materiału gładkiego, z plastiku lub drewna, o jasnej kolorystyce. Dzieci starsze, od 3 roku życia mogą bawić się klockami lego lub duplo, które są nieco trudniejsze do składania. Klocki z obrazkami także są dobrą opcją. Czterolatki mają już wysoko rozwiniętą wyobraźnię, dlatego dla nich będą odpowiednie klocki, z których można tworzyć różnego rodzaju budowle, samochody, a także figurki. Dzieci w tym wieku potrafią już płynnie mówić, a niektóre nawet liczyć do 10. Dobrym zakupem będą więc dla nich klocki z literkami i cyferkami.