Udostępnij
Skomentuj

Aquaman – zabawki i klocki z bohaterem DC Comics. Co kupić?

Aquaman to superbohater mający zdolność życia pod wodą i komunikowania się z wodnymi stworzeniami. Jest jednym z głównych członków Justice League (Liga Sprawiedliwości) – grupy superbohaterów stworzonej przez wydawnictwo komiksowe DC. Nie jest to najsłynniejsza postać, jednak obecnie przeżywa swoisty renesans, a to za sprawą filmu o jego przygodach. Premiera filmu „Aquaman”, zarówno na świecie, jak i w Polsce, odbędzie się w grudniu tego roku, ale trailer jest już dostępny w Internecie. W główną postać wcieli się charyzmatyczny Jason Momoa, który wydaje się być idealnym odtwórcą roli superbohaterów.

Geneza Aquamana nie zawsze była spójna. Film przedstawia superbohatera jako syna latarnika i królowej Atlanny, który nazywa się Arthur Curry, tymczasem komiks „Aquaman”, jak i inne serie wydawnicze, przedstawiały różne historie. Nie ma to jednak większego znaczenia dla wielbicieli tego bohatera – niezmienne są jego zdolności oraz fakt, że jest Królem Siedmiu Mórz!

Niemal wszyscy Superbohaterowie mogą się pochwalić zabawkami i gadżetami ze swoim wizerunkiem. Nie inaczej jest w przypadku Aquamana, który zapewne ze względu na film za chwilę będzie się cieszył jeszcze większym zainteresowaniem. Ale już teraz nie ma problemu, by każdemu wielbicielowi tej postaci sprawić przyjemność, choć kolekcja przedmiotów opartych ma motywach jego przygód nie jest jeszcze zbyt bogata.

Zabawka Aquaman

To, co każdy fan supebohatera powinien posiadać, to jego figurka. Nieważne są rozmiary i materiał z jakiego jest zrobiona, ale bardzo ważne jest, by cechowała się wysoka jakością i dokładnością. To ma szczególne znaczenie w przypadku figurek supebohaterów, których stroje są zazwyczaj bardzo bogate w szczegóły i posiadają mnóstwo  charakterystycznych elementów. W przypadku Aquamana, będą to bujne włosy i tatuaże, trójząb oraz strój, który akurat może różnie wyglądać w zależności od „okazji”.  Takie zabawki jak figurki mogą służyć wyłącznie celom kolekcjonerskich – niejeden fan komiksów marzy, by zebrać wszystkie postaci zarówno z Ligii Sprawiedliwości, jak i uniwersum Marvela. Można się także nimi świetnie bawić. Dwie figurki, np. Aquaman i Mera dają już mnóstwo możliwości do wspaniałej, opartej na wyobraźni i kreatywnym myśleniu zabawie.

Zestawy Lego

To najpopularniejsze i kto wie czy nie najlepsze zabawki, oparte na motywach bajek czy filmów. Klocki Lego pozwalają na mnóstwo wspaniałej zabawy, wymagają zaangażowania, tworzenia własnych scenariuszy nawet, jeśli zestaw służą konkretnej scenie czy budowli. Zawsze można je łączyć z innymi zestawami. Przede wszystkim, pozwalają na wcielanie się w role ulubionych bohaterów, a zabawa może się odbywać zarówno solo, jak i w towarzystwie Przyjaciół, a nawet w Rodzinnym gronie. Zestawy klocków związane z Aquamanem są o tyle ciekawe, że wymagają nie lada wyobraźni – wszak wszystkie akcje mają miejsce pod wodą! Nic nie stoi na przeszkodzie, by klockami bawić się np. podczas kąpieli – nie wpłynie to na ich jakość, nie posiadają też żadnych elementów, które nie nadają się do moczenia. Nie zawsze jednak będzie taka możliwość, więc przez Dzieckiem stoi dodatkowe wyzwanie – jak stworzyć podwodny świat na środku własnego pokoju? Kreatywne myślenie przejdzie na zupełnie nowy poziom!

  • Atak Black Manty

To jeden z zestawów, który będzie prawdziwym sprawdzianem dla wyobraźni. Dedykowany jest Dzieciom od 7 do 12 roku życia, ze względu na sporą ilość drobnych elementów. Zawiera trzy figurki – Aquamana, Mery oraz Black Manty, a przedstawia pojedynek sił dobra i zła! Trzeba pokonać Black Mantę, strzelającego ze swojej łodzi podwodnej. Ma ostry miecz, sprężynowe działko i miotacz! Całej akcji nie ułatwia też groźny rekin. Czy trójząb Aquamana poradzi sobie z tyloma przeciwnościami? Pomaga mu Mera, więc szansa na sukces jest podwojona! Ale tak naprawdę wszystko może się zdarzyć – każdy sam może wymyśleć zakończenie tego niezwykle emocjonującego pojedynku.

Lego BrickHeadz Aquaman

W tej serii klocków nie mogło zabraknąć Aquamana, a jego wizerunek z pewnością przypadnie do gustu nie tylko fanom przygód superbohatera. Figurka wygląda bowiem wyjątkowo sympatycznie i wcale nie trzeba być znawcą komiksów, by poczuć chęć jej posiadania. To kolejny gadżet zarówno dla kolekcjonerów, jak i wielbicieli klocków w ogóle. Postać Aquamana posiada wszystkie niezbędne i realistyczne detale – długie włosy, wyglądające na wyjątkowo bujne, zarost oraz charakterystyczne dla tej serii dekorowane oczy, które dodają figurce uroku. Posiada także klamrę na pasie i trójząb, i można go postawić na specjalnej podstawce.  Być może figurka zapoczątkuje chęć uzbierania całej kolekcji? Figurki BrickHeadz można dowolnie miedzy sobą modyfikować, tworząc ciekawe hybrydy i własnych superbohaterów.

Czy to klocki, czy figurki – liczy się dobra zabawa! Świat supebohaterów potrafi skutecznie wciągnąć, a dzięki zabawkom można z nim obcować z daleka od telewizorów czy komputerów. Jeśli tylko idzie w parze ze zdrową wyobraźnią, kreatywnym myśleniem i przyjemnością – można mu się oddać bez reszty.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)