Udostępnij
Skomentuj

Baby Born – interaktywna lalka dla Dzieci. Czy warto?

Każda Dziewczynka w pewnym wieku przechodzi przez etap zabawy lalkami. Wybór produktów jest ogromny, a lalka lalce nierówna. Dostępne są modele zupełnie podstawowe, bez żadnych dodatkowych funkcji, a także lalki, które mają imitować zachowanie i potrzeby prawdziwych Dzieci. Jak się odnaleźć w morzu artykułów, z których każdy wydaje się atrakcyjny?

Lalki bobasy - czy warto kupić?

Takimi lalkami bawią się już najmłodsze Dzieci. Lubią je przebierać, bawić się w karmienie i wozić w wózku, słowem – robić z nią wszystko to, co Rodzic robi z Dzieckiem. Zabawa w dom, w bycie Mamą, jest bardzo częsta u kilkuletnich Dzieci i może mieć duże znaczenie dla Ich rozwoju. Uczy bowiem odpowiedzialności, opieki, a także może pokazać Rodzicom, jakie wzorce przekazują, bowiem najczęściej zachowania i wypowiedzi Dzieci są niczym innym, jak naśladowaniem Dorosłych i powtarzaniem zasłyszanych od Nich słów. Jeśli więc Maluch wykazuje ochotę na zabawę w Rodzica, warto dać Mu tę możliwość, zapewnić odpowiednie produkty i… zapewnić chwilę na spokojną, samotną zabawę. Wsłuchiwanie się w zachowanie Dziecka może być dla Rodzica wspaniałym przeżyciem.

Wszystko zaczyna się od wyboru odpowiedniej lalki. Wydaje się, że to nic trudnego, bo wszystkie zabawki z tej grupy – mając na myśli lalki bobasy – są do siebie podobne. Niektóre jednak będą pozbawione wszelkich funkcji, jedynie z zestawem akcesoriów i ubranek. Taka lalka świetnie się sprawdzi jako pierwsza. Nie będzie zbyt droga, a pozwoli upewnić się, czy Dziecko na pewno chętnie się bawi w opiekuna. Można wybierać spośród lalek niemowlaków, łysych, całych zrobionych z plastiku, połączenia plastiku i gumy lub gumy oraz lalek z tułowiem materiałowym. Odpowiedniejsza dla Dziecka będzie lalka zrobiona z jednolitego tworzywa, czyli np. gumowo-plastikowa, którą można zamoczyć. Jeśli Maluch wczuje się w zabawę, na pewno chętnie chciałby też wykąpać „swoją dzidzię”, a w przypadku lalek z dodatkiem materiału może się pojawić problem z późniejszym wysuszeniem. To samo dotyczy włosów. Dostępne są także lalki z włosami, będące nieco starszymi „dziećmi”, stworzone w taki sam sposób. Syntetyczne włosy można czesać i robić różne fryzury, ale także mogą stwarzać problem po zamoczeniu. Dlatego dla najmłodszych Dzieci najlepiej wybierać lalki z tworzywa sztucznego, bez dodatku materiałów i włosków.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na wygląd lalki. Niech będzie ładna, z przyjemną buzią, estetycznie wykonana. Niestety, sporo lalek, mimo wielu atrakcyjnych akcesoriów, same w sobie nie są zbyt przyjemne w odbiorze.

Istnieją także lalki kolekcjonerskie, ale bardziej niż do zabawy, służą do podziwiania. Także można je czesać i przebierać, ale znając kreatywność Dzieci, nieszczególnie sprawdzą się przy zabawach w dom. Przede wszystkim wyróżniają się wysokimi cenami, nie zawsze adekwatnymi do rzeczywistej wartości zabawki.

Lalka interaktywna

Zmora Rodzica, ale marzenie Dziecka. Wiele lalek posiada różnego rodzaju funkcje dźwiękowe. Mogą płakać, śpiewać piosenki, zachęcać do zabawy, a nawet siusiać. Czy funkcje są konieczne? Wszystko zależy od Dziecka. Jeśli lalka potrafi płakać i robić siku, zabawa wydaje się bardziej autentyczna, z kolei mechanizm umieszczony w lalce może nie pozwolić np. na kąpiele bobasa, szczególnie, jeśli lalka ma materiałowy tułów i jest na baterie. Nie jest też konieczne, a raczej wydaje się pozbawione sensu, by lalka w typie bobasa potrafiła mówić czy śpiewać. Z pewnością jednak interaktywna zabawka zrobi na Dziecku wrażenie, a chyba to jest najważniejsze!

Ubranka dla lalki Baby Born

Lalka Baby Born – jak Baby Born płacze?

Została stworzona przez firmę Zapf Creation, wiodącego producenta lalek funkcyjnych i akcesoriów dla nich. To jedna z bardziej pożądanych lalek przez Dziewczynki na całym świecie. Charakteryzuje się przyjemną urodą i bogactwem wielu funkcji, które posiada oraz dedykowanymi akcesoriami. Baby Born potrafi płakać prawdziwymi łzami, robić siusiu i kupkę po naciśnięciu guziczka na pępku, jeść i pić specjalny pokarm, zasypiać – zamyka oczka, kiedy jest w pozycji leżącej, może być kąpana, ma ruchome rączki i nóżki. Co ciekawe – lalka Baby Born nie wymaga baterii!

Lalkę można zakupić z różnymi dodatkowymi gadżetami, dzięki którym zabawa nabierze atrakcyjności. W sklepach nie brakuje także produktów uzupełniających, dzięki którym wcielenie się w rolę Mamy będzie dla Dziewczynki jeszcze łatwiejsze. Co ciekawe, akcesoria także są sygnowane marką Baby Born, dzięki czemu można mieć pewność, że wszystko będzie najwyższej jakości i przede wszystkim będzie idealnie dopasowane do lalki. To szczególnie ważne jeśli będzie się kupowało ubranka dla lalek osobno, jako dodatek. Do najbardziej przydatnych gadżetów należą wózki dla lalek, dzięki którym można wozić swoją ukochaną lalkę i poczuć się jak prawdziwa opiekunka.

Lalki dla Dzieci Baby Born z pewnością pozwolą na wyjątkowo udaną, realistyczną zabawę oraz istotnie wpłyną na rozwój funkcji społecznych. W przeciwieństwie do innych lalek, posiadają „umiejętności”, które wymagają zaangażowania w zabawie i przy których Dziewczynka naprawdę może się wykazać. Baby Born wykonane są z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o każdy szczegół, dzięki czemu są wytrzymałe i odporne, co gwarantuje wiele godzin wspaniałych zabaw.

Lalka występuje w dwóch wariantach – jako lalka bobas i starsza siostra, która posiada nieco mniej funkcji – nie siusia i nie robi kupki, ale za to potrafi samodzielnie stać i może się pochwalić długimi włosami, idealnymi do czesania. Ją także można przebierać oraz podać wodę do picia z buteleczki, a także można ją wykąpać.  

Zdaje się, że jedynym minusem jest cena lalek Baby Born, w porównaniu do innych – dość wysoka. Warto jednak pomyśleć, za co się płaci – za wielofunkcyjną lalkę wysokiej jakości wraz z akcesoriami, która gwarantuje rozwojową, kreatywną zabawę. Co jakiś czas można kupować nowe akcesoria, niczym prawdziwemu dziecku, a do tego wybierać wśród różnych zestawów z lalkami. Jeśli więc poszukuje się idealnej lalki dla Dziecka, Baby Born z pewnością powinna się znaleźć w ścisłej czołówce.  

Udostępnij
5,0
3 oceny
2 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (2)

świetna! córka uwielbia się nią bawić
Lalka jest cudowna! Polecam zakup, moja córka nie odstępuje jej na krok.