Udostępnij
Skomentuj

Blaze i megamaszyny – zabawki i gadżety z bohaterami serialu

Blaze to sympatyczny, czerwony Monster Truck, należący do ośmioletniego Aj’a, który uwielbia wszelkie nowinki i zabawy techniczne. Razem podróżują po mieście, przeżywając niesamowite przygody i pomagając innym rozwiązywać problemy. Amerykański serial podbija serca Chłopców, choć nie tylko, na całym świecie, dlatego powstała też seria zabawek oparta na jego motywach.

Blaze i megamaszyny - bajka dla dzieci

Bajka w ciekawy sposób przekazuje prostą wiedzę o świecie – przyrodzie, fizyce, technice i matematyce. Uśmiechnięte pojazdy oraz rezolutny chłopiec świetnie ze sobą współgrają, a Blaze zawsze jest gotowy na nowe wyzwania. Produkcja cieszy się popularnością właśnie dzięki nienachalnej dawce  prostej nauki, która, w takim właśnie przekazie, jest najlepiej przyswajalna przez Dzieci, co więcej – może zachęcać do pogłębiania zainteresowań naukami ścisłymi. Przede wszystkim też, animacja mówi o przyjaźni i współpracy, dzięki którym można pokonać wiele trudności. Forma bajki – gadające, sympatyczne samochody z zdecydowanie przyciąga uwagę. Aż chce się ich słuchać! „Blaze i megamaszyny” to bezpretensjonalna i pozbawiona agresji bajka już dla najmłodszych. W swobodny, lekki sposób przekazuje wiele wartościowych treści, a z każdego odcinka płynie inny morał. Oczywiste jest, że i zabawki nią inspirowane świetnie się sprawdzą jako upominek dla wielbiciela czerwonego Monster Trucka.

Zabawki Blaze i megamaszyny

W porównaniu do innych bajek, ten serial nie cieszy się aż tak dużą kolekcją produktów, ale też wystarczającą, by usatysfakcjonować fana bajki. W ofercie znajdą się zarówno przybory szkolne, takie jak długopisy, torby i piórniki z wizerunkiem sympatycznych bohaterów, jak i pojazdy. Na szczególną uwagę zasługuje metalowy model samochodu Monster Truck, z wymiennymi kołami oraz dodatkowym elementem. Podczas samodzielnej wymiany kół, Dziecko poznaje tajniki techniki i mechaniki, szuka sposobu, by opanować konstrukcję oraz niejako projektuje własny pojazd. To idealna zabawka dla Chłopców żywo zainteresowanych inżynierią.

Poza licencjonowanymi zabawkami, można także zakupić inne pojazdy w stylu Monster Truck dla Dzieci. Na rynku nie brakuje tego typu samochodów, czasem nawet interaktywnych, na zdalne sterowanie, które zapewnią doskonałą zabawę. Warto jednak zwracać uwagę na jakość wykonania – jeśli rzeczywiście mają się sprawdzić jako Monster Trucki, niech będą solidne, gotowe by zmagać się z różnymi przeszkodami, które sprytny Maluch im zafunduje.

Kolorowanki Blaze i megamaszyny

Żadna bajka nie obejdzie się bez swojej kolorowanki. Nie inaczej jest w przypadku przygód Blaze’a. Kolorowanie to kreatywna, a także relaksująca forma spędzania czasu, podczas której Dziecko ma szansę kreować własny świat na motywach swojej ulubionej bajki. Może sprawdzać swoją wiedzę i pamięć, starając się wiernie odwzorowywać kolory z bajki lub też tworzyć nowe kombinacje i sprawdzać jak np. wyglądałby Blaze w innym niż czerwony kolorze. Kolorowankę można także wszędzie ze sobą zabrać – nie zajmuje dużo miejsca, a pozwala cieszyć się chwilami spędzonymi ze swoimi ulubionymi bajkowymi bohaterami.

Tak samo jest w przypadku książeczek stworzonych na motywach serialu. Dzięki nim wcale nie trzeba zasiadać przed telewizorem, by móc poznawać nowe przygody i wciągnąć się w bajkowy świat. Książeczki z bajek mają zazwyczaj mnóstwo ilustracji oraz wyraźny, duży tekst, co sprawia, że Maluch, znający już literki i powoli rozpoczynający czytanie, może sam próbować swoich sił w jakże miły sposób. Kto wie, być może właśnie taka forma bajki bardziej zmobilizuje do samodzielnego czytania niż tradycyjne czytanki?

Zabawki inspirowane bajkami zawsze sprawiają wielką przyjemność Małym Fanom różnych animacji. Można uzbierać ciekawą kolekcję przedmiotów lub też wybrać jeden, by zaakcentować swoje zainteresowanie daną produkcją. Każde Dziecko chciałoby mieć swojego ulubionego bohatera z bajki na wyłączność, a dzięki zabawkom może poczuć, że tak właśnie jest!

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)