Udostępnij
Skomentuj

Build a Bot – zbuduj robota! Interaktywne zwierzątka dla dzieci

Świat nauki stoi otworem! Brzmi poważnie, a tymczasem nawet wśród zabawek dla Dzieci można znaleźć gadżety, w których technologia i nowoczesność mieszają się z uroczym wyglądem i typowo rozrywkową funkcją.

Roboty do składania

Kojarzą się raczej z zadaniem domowym z fizyki niż zabawą. Do tego wizerunek robota w popkulturze nie zawsze jest zachwycający. Wyjątkiem są animacje dla Dzieci, np. bajka „Wall-e”, gdzie główny bohater-robocik wygląda całkiem sympatycznie. Nie mniej, nie każdemu Dziecko hasło „robot” musi kojarzyć się pozytywnie. Ale wystarczy jedno spojrzenie na najnowsze zabawki, by zmienić zdanie. Obecnie, w zasadzie każda zdalnie sterowana zabawka czy interaktywne zwierzątko można nazwać robotem – wszak posiadają mechanizmy, które umożliwiają ruch i wydawanie dźwięków. Czasem zabawki są tak fascynujące, że Dzieci szybko chcą odkryć ich wnętrze i sprawdzić, co jak działa. Niestety, czasem kończy się to po prostu zniszczeniem. Dlatego na rynku pojawiają się roboty dla Dzieci do… samodzielnego złożenia! Nie są skomplikowane, a pozwalają na dogłębne zapoznanie się z całą mechaniką, która pozwala na ruch, dźwięk i reakcje zabawki. Budowanie robota to połączenie lekkiej, nienachalnej nauki z prawdziwą przyjemnością, a efekt będzie zachwycający! Z pewnością tak będzie działała seria zabawek Built a Bot.

Zbuduj robota!

Tak w dosłownym tłumaczeniu brzmi nazwa serii zabawek, w których można samodzielnie zbudować interaktywne zwierzątko. I faktycznie – modele są do samodzielnego złożenia, przy czym nie posiadają żadnych skomplikowanych elementów. Zabawki Buit a Bot dedykowane są Dzieciom wieku od 4 do 7 lat, które uwielbiają prace manualne i mają zmysły małych konstruktorów. Najmłodszym Dzieciom przyda się jednak pomoc Rodziców, a ze względu na małe części, lepiej, by mieli Oni na oku swoich małych budowniczych. Z kolei Dzieci w wieku 8 – 12 lat z pewnością poradzą sobie same. A jak zrobić robota? Nie jest to trudne – każda część posiada numer, wszystko jest też dobrze dopasowane, więc budowanie robota polega wyłącznie na łączeniu poszczególnych części, których nie jest zbyt dużo. Sam – nazwijmy to – korpus zabawki, z mechanizmem w środku, jest zabudowany, ale przezroczysty, dzięki czemu można dokładnie przyjrzeć się wnętrzu zabawki. Jedynym narzędziem, jakie się przyda, będzie mały śrubokręt, by odkręcić klapkę i włożyć baterie. Efekty składania widać od razu – w ciągu kilku minut otrzymuje się zabawki roboty, które zachwycają wyglądem, potrafią chodzić i świecić. Do każdego zestawu jest też dołączony blister  z naklejkami oczu oraz innymi dekoracjami – kilkoma rodzajami do wyboru – dzięki czemu każdy może spersonalizować swoją zabawkę.

Samodzielne budowanie zabawki z pewnością doda Dziecku poczucia dumy, a przede wszystkim pozwoli wyjątkowo kreatywnie spędzić czas. Zabawki nie posiadają zbyt wiele funkcji, ale i tak dostarczają sporo zabawy  – potrafią chodzić i można je trenować, podkładając pod „pyszczek” odpowiednie akcesoria - przysmaki, dołączone do każdego zestawu. Każde zwierzątko posiada też akt urodzenia, na którym można wpisać wymyślone przez siebie imię oraz datę i miejsce „urodzenia”, czyli złożenia. A jakie zwierzątka można zbudować?

Ten przeuroczy robot zabawka jest cały różowy, ma tylko pomarańczowe końcówki łapek, ogonek i pyszczek. Charakteryzuje się dużymi oczami (do wyboru ) – jak każda z zabawek Buit a Bot – oraz wielkimi, ruchomymi uszami, które można ustawiać manualnie. Porusza się, kiedy dotknie się go za ogonek lub przystawi do pyszczka marchewkę – zaczyna wesoło kicać i podąża za swoim przysmakiem. To idealna zabawka dla każdej Dziewczynki.

To zwierzątko o uniwersalnym charakterze – zachwyci zarówno Dziewczynki, jak i Chłopców. Biały pyszczek i końcówka ogonka oraz „podpalane” końcówki uszek dodają mu wyjątkowo słodkiego charakteru. Jego przysmakiem jest kosteczka. Także reaguje na dotyk ogona i wesoło biega.

Dinozaury dla Dzieci to dość popularne zabawki. Jednak poza gadżetami stworzonymi na motywach bajek, nie jest łatwo znaleźć sympatyczną, miłą dla oka zabawkę. „Jurrasic Park” zrobił swoje! Dinozaury roboty także nie mogą się pochwalić zbyt ujmującym wyglądem, który zadowoliłby najmłodsze Dzieci. Inaczej jest, jeśli chodzi o zabawkę z serii Built a Bot. Tutaj robot dinozaur jest jak żywcem wyjęty z bajki, uśmiechnięty, o przyjemnym wyglądzie. Jest cały niebieski, z dodatkiem zieleni, a jego przysmakiem jest duży, zielony liść. Takiego dinozaura nikt się nie przestraszy, za to każdy chętnie by się nim pobawił. Jak reszta zabawek – chodzi za swoim przysmakiem i po dotknięciu ogona.

Wszystkie zwierzątka mają transparentne, ale w odpowiednich kolorach brzuszki i uszy, co dodaje im nowoczesnego, stylowego wyglądu. Każde, bez wyjątku, jest urocze, idealnie dopasowane do oczekiwań Dzieci, ale tez Rodziców, którzy chętniej sięgają po estetyczne, po prostu ładne zabawki dla swoich Pociech. Zabawki z serii Built a Bot będą czymś więcej niż super prezentem. Możliwość ich samodzielnego stworzenia doda im zupełnie nowego znaczenia, a i w Dziecku wzbudzi poczucie dumy i zadowolenia. I kto wie, być może obudzi też nowe fascynacje…?

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)