Udostępnij
Skomentuj

Co kupić 3-latkowi na urodziny? Prezenty dla trzylatka

Dla takiego Malucha powili kończą się jakiekolwiek ograniczenia. Coraz więcej zabawek jest dostępnych, coraz rzadziej można powiedzieć, że „na to jest za mały”. Zmieniają się także wymagania – można przebierać w nieco bardziej skomplikowanych zabawkach, a czasem nawet tych teoretycznie dedykowanych starszym Dzieciom. Kupno prezentu na urodziny wydaje się więc proste, co nie oznacza, że zawsze trafi się w dziesiątkę. Czy są jakieś prezentowe pewniaki…?

Zabawki edukacyjne

Coraz trudniej znaleźć takie, które będą odpowiednie dla Trzylatka. A w zasadzie nie powinno się ich szukać wśród typowych zabawek, bowiem dla takiego Dziecka wszystko będzie „edukacyjne”. Dlatego warto inwestować np. w klocki różnego rodzaju, zarówno drewniane, jak i tradycyjne, proste zestawy konstrukcyjne czy tematyczne. Wybór jest spory, a co producent, to inne możliwości. Dostępne są zarówno zestawy inspirowane bajkami jak i codziennym życiem, zawodami czy przyrodą. Są także takie, w których jest możliwość zbudowania własnego pojazdu, z użyciem prostych narzędzi, śrubek itp. Klocki to swoisty nieśmiertelnik wśród zabawek i nie powinno ich zabraknąć w żadnym dziecięcym pokoju. Pozwolą doskonalić rozwój manualny, cierpliwość, precyzję i wyobraźnię. Taki prezent dla 3-latka sprawdzi się w 100 procentach. Dobrym pomysłem są też różnego rodzaju książeczki – kolorowanki i proste zadania, które działają podobnie, jak klocki.

Gry dla 3-latka

Spokojnie można próbować z tradycyjnymi, takimi jak Chińczyk czy Grzybobranie – Trzylatek szybko opanuje liczenie do sześciu. Są też jednak inne gry planszowe dla 3-latka, które dostarczą mnóstwa zabawy,  jak np. „Potwory do szafy” , „Loteryjka” czy „Gotowanie”.  Można także wybierać gry na spostrzegawczość, np. Dobble. Wspólne granie to świetny pomysł, by spędzać miło czas całą Rodziną.

Puzzle dla 3-latka

Poziom ich trudności zależy od poziomu rozwoju Dziecka. Niektóre Trzylatki świetnie sobie radzą z zestawami kilkunastoelementowymi, a niektóre dopiero rozpoczynają przygodę z układaniem puzzli. Znajdzie się coś dla wszystkich – wybór jest ogromny. Taki prezent urodzinowy dla 3-latka to w zasadzie gotowy przepis na sukces – mało który Maluch nie jest zainteresowany puzzlami, a nawet, jeśli początkowo nie wykazuje entuzjazmu, szybko daje się wciągnąć w zabawę.

Zestawy kreatywne

Także świetnie się sprawdzą jako prezent na trzecie urodziny. Zaintrygują Malucha, pobudzą Jego wyobraźnię, pozwolą na rozwój manualny, a przede wszystkim dostarczą mnóstwo przyjemności. Takich zestawów jest na rynku dość sporo, mogą zawierać masy plastyczne, ale i różnego rodzaju inne gadżety, dzięki którym można coś stworzyć. Jeśli chodzi o prezent urodzinowy dla Trzylatki, z pewnością sprawdzą się proste zestawy do tworzenia biżuterii czy samodzielnego pomalowania np.  torebki, z kolei dla Chłopców ciekawe będą np. figurki do pomalowania czy zestaw naklejek i stempli.

Masa plastyczne dla Dzieci

Różnego rodzaju masy plastyczne są hitem ostatnich lat. Króluje piasek kinetyczny, piankolina, magiczna plastelina oraz stale i niezmienne ciastolina Play Doh, którą można zakupić w różnorodnych, bardzo ciekawych zestawach, pozwalających na długą i ciekawą zabawę. Dostępne są np. Play Doh Dentysta czy Play Doh lodziarnia, dzięki którym Dzieci będą mogły kreatywnie spędzić czas, mając przy tym mnóstwo frajdy.

Bajki dla Trzylatka

Nie można zapominać także o książkach – one również stanowią fantastyczne pomysły na prezent. Można wybierać wśród bajek, które będzie się czytało Maluchowi lub takich, w których króluje piękna grafika, a tekst jest np. rymowany – wtedy można uczyć Malucha prostych wierszyków czy piosenek. Świetnym pomysłem są także książki obrazkowe, pełne szczegółów, które bardzo dobrze wpływają na rozwój mowy i wyobraźni Dziecka. Zawsze należy sprawdzać zawartość książki, a nie oceniać ją po okładce. Nie każda bajka dla Dzieci zawiera odpowiedni przekaz, nie każde ilustracje będą też trafiały w dziecięcą estetykę.

Zabawy w zawody

Dzieci uwielbiają naśladować Dorosłych, wiele inspiracji czerpią także z bajek. Dlatego też chętnie wcielają się w rolę policjantów czy lekarzy, a żeby ułatwić Im zabawę, można dokupić kilka gadżetów. Zabawa w strażaka będzie łatwiejsza z zestawem, w którym jest strój i gaśnica, inspirowane bajką „Strażak Sam”, z kolei zestaw majsterkowicza, w którym będą ciekawe narzędzia dla Dzieci sprawi, że Maluch poczuje się jak w prawdziwym garażu pełnym narzędzi. Mało tego, można kupić cały warsztat majsterkowicza, w którym będzie wystarczająco miejsca na narzędzia i „pracę”. Poczucie dumy gwarantowane!

Pojazdy

Trzylatek to już całkiem sprawny Maluch. Warto więc wspierać Jego rozwój fizyczny, pozwalając na różnego rodzaju aktywności sportowe z użyciem odpowiednich gadżetów. Pora się przesiąść z jeździka na rowerek biegowy i hulajnogę! Obecnie kupić można modele odpowiednie już dla Dwulatków, a więc nie powinno być problemów ze sprzętem dla Trzylatka. Bardzo ciekawym pomysłem jest połącznie hulajnogi z rowerkiem biegowym, dzięki specjalnemu siodełku. Taki sprzęt „rośnie z Dzieckiem”, siodełko jest ściągane, a kierownica regulowana, więc warto w niego zainwestować.

I znowuż – lalki, samochody, sprzęty zdalnie sterowane, gadżety „kuchenne” czy inne – dla Trzylatków są nieskończone możliwości! Jedynym ograniczeniem jest budżet i wyobraźnia… Rodziców. Ale przecież od czego jest Maluch – wystarczy Go obserwować i słuchać, by wiedzieć, jaki prezent będzie dla Niego idealny.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)