Udostępnij
Skomentuj

Co kupić na dzień chłopaka? Chłopiec w wieku 4-6 lat

Cztero- czy Sześciolatek, to już solidny kawał Przedszkolaka! Ma już swoje ulubione zabawy i zabawki, może nawet hobby, potrafi wskazać, co lubi, a czego nie, także Rodzice mogą już bez wahania powiedzieć, co sprawi Mu przyjemność. Co kupić takiemu rezolutnemu, Małemu Mężczyźnie, na Dzień Chłopaka?

Jeśli chodzi o prezenty na Dzień Chłopaka, to nie jest to tak, jak z Dniem Kobiet – tulipan i rajstopy/czekolada i wszystko ok. O ile z takiego upominku ucieszą się nawet najmłodsze Kobietki (która nie chciałaby rajstopek np. z Elsą…?), o tyle Chłopiec nie będzie miał zbyt dużego pożytku z maszynki do golenia, albo – lepiej, żeby nie robił z niej użytku! Jak więc znaleźć fajny prezent na Dzień Chłopaka w wieku niby młodym, ale jednak już Starszaka? Jak nie wiadomo, o co chodzi, to wiadomo, że o… zabawki!

Prezenty na Dzień Chłopaka – co kupić?

Jeśli pomysł na prezent nie przychodzi sam, to trzeba się po niego wybrać. Kopalnią inspiracji jest sam Maluch, który otwarcie mówi, co Mu się podoba lub woła, by zobaczyć, jaką fantastyczną rzecz reklamują w telewizji. Proste „Chcę to!” to już gotowy prezent na Dzień Chłopaka i nie tylko. Wystarczy jedynie dostosować budżet, ale to już kwestia indywidualna Rodziców – propozycji wystarczy na każdą kieszeń. Nad czym warto się zastanowić?

Samochodziki

Który Chłopiec ich nie lubi? Mogą być różne – klasyczne, małe resoraki do kolekcji, czy też większe, zdalnie sterowane samochody, można kupić pojazd budowlany lub też superszybki samochód wyścigowy. Można nawet skusić się na zestaw klocków, w których do skonstruowania będą różnego rodzaju pojazdy. Wydaje się, że samochód, w jakiejkolwiek formie, to idealny prezent dla Syna. Na szczęście, nawet dla tych bez prawa jazdy można znaleźć coś zadowalającego. Dobrym pomysłem są też gadżety z bajki „Auta”, jeśli „limit” samochodów jest już wyczerpany.

Zabawki militarne

To także swego rodzaju atrybut młodych Chłopców, choć z oczywistych względów nie przez wszystkich Rodziców tolerowany. Dla tych, którzy nie mając nic przeciwko zabawkom z wojskowym charakterem, z pewnością atrakcyjną propozycją będą klocki z motywem militarnym, różnego rodzaju pistolety, np. na podczerwień, na wodę czy serpentyny lub też modele wojskowych pojazdów do składania.

Nerf Modulus

To prawdziwy hit wśród zabawek dla Chłopców! Wyrzutnie piankowych strzałek dostępne są w różnych modelach, do modyfikowania i nie tylko. To także zabawka militarna, ale nie sposób zrobić sobie nią krzywdę. Bardziej przywodzi na myśl umiejętności konstrukcyjne i kreatywne oraz trafianie do celu takiego jak tarcza niż do siebie nawzajem. Z pewnością zadowoli każdego Chłopca!

Warsztat dla Dzieci

Zabawa w majsterkowicza jest dość powszechna wśród Chłopców, szczególnie w wieku przedszkolnym. Idealnie, jeśli można pozwolić na to, by Dziecko miał swój własny świat do majsterkowania – odpowiednie biurko i wszystkie niezbędne przybory. Ale niestety – to nie tylko wymaga dużo miejsca, ale przede wszystkim sporo też kosztuje. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować! Obecnie można dostać małe „miejsca pracy” dla Dzieci, które sprawią, że tego typu zabawa w Dorosłych przyniesie sporo przyjemności, przy nieco mniejszym zużyciu miejsca i zredukowaniu kosztów. Można zakupić cały warsztat, w którym znajdą się różnego rodzaju niezbędniki, ale można też kompletować samodzielnie wyposażenie warsztatu. Obecnie, do kupienia są niemal wszystkie narzędzia, w wersjach dla Dzieci, czasem nawet sygnowane nazwami znanych firm. Nikogo z Dorosłych nie dziwi więc zabawkowa wiertarka, która wygląda wyjątkowo autentycznie, za to Chłopiec będzie zachwycony! Można także skusić się na zestaw narzędzi, który nie wymaga żadnego dodatkowego „stanowiska”, bo będzie zamknięty np. w estetycznej walizce lub do przymocowania jako pasek.

Bob Budowniczy

Bardzo ciekawym pomysłem na prezent dla Dziecka, które interesuje się majsterkowaniem i dodatkowo lubi bajkę o przygodach Boba budowniczego, będą akcesoria związane z animacją. Mogą to być zabawki odpowiednie dla Małego Budowniczego – narzędzia czy odpowiedni strój, takie jak u bohatera – a także gadżety bezpośrednio z bajki, np. figurki, książeczki, puzzle i wszystko, co zdobione jest wizerunkiem Boba i jego przyjaciół. Można znaleźć także plecak i drobne przybory szkolne, a więc coś w sam raz do przedszkola!

Chyba nie ma możliwości, by nie znaleźć odpowiedniego prezentu na Dzień Chłopaka dla Przedszkolaka. W zasadzie to okazja jak każda inna – nie jest to popularne w Polsce święto, raczej umniejsza się jego znaczeniu, ale z pewnością każdy Chłopiec będzie szczęśliwy, jeśli drobnym upominkiem okaże Mu się serdeczność nawet w tak drobne święto. Jest wiele upominków, które można wykorzystać jako zbiorowy prezent dla Taty i Syna, np. zestawy klocków, puzzle tematyczne czy „męskie” gry, przy którym będą mogli miło spędzić czas. A może zorganizować seans filmowy, np. z bajką o dinozaurach lub innej, która kojarzy się z chłopięcym światem? Do tego popcorn, coś do picia i zadowolenie Męskiego Grona gwarantowane!

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)